1.3-as motorból eltünik a víz

Kezdőlap Fórumok Technikai segítség Motor 1.3-as motorból eltünik a víz

• This topic is empty.
7 bejegyzés megtekintése - 1-7 / 7
  • Szerző
    Bejegyzés
    admin
    Adminisztrátor

..ha nem is "Démon Hil" de a viz a rendszerbõl???
    A haverom 1.3-as motorja olyan tüneteket produkál,hogy eltünik napi fél liter viz az autójából de nem tudjuk hova?Megfestettük a vizet is már de nem látunk csöpögést sem.A kipuffon nem dõl a viz.:sick: 🙁

Módosította: mobala, Idõpont: 2008.06.08 15:42

admin
    Adminisztrátor

Hali nekem az egyesen a fütöradiátoron keresztül ömlötta viz a bódéba és a szönyeg beszivta!!!!csak mikor szar lett az idö és kellet volna a fütés,csak a fagyálló szaga jött….üdVW

admin
    Adminisztrátor

Hali nekem az egyesen a fütöradiátoron keresztül ömlötta viz a bódéba és a szönyeg beszivta!!!!csak mikor szar lett az idö és kellet volna a fütés,csak a fagyálló szaga jött….üdVW

admin
    Adminisztrátor

Napsütéses szép délelõtött!-délután esni fog!

A motortér átnézése után az volt az elsõ amit kibontottunk de sehol semmi…pedig vagy a fagyálónak kellett volna érezni az illatát vagy a festéknek kellett volna látszódnia a hõcserélõn.:S
    Már gondolkoztam azon is,hogy levédetem és felezünk a sráccal:silly: .
    Szépek a gyertyák is.

Más. Doki,hogyan szemrevételezzem a hengerfejet,hogy nincs valami repedés rajta??Van egy motorom amiben rendesen összekeveredett az olaj és a viz mert a gödöllõi parton eltört az egyik vizcsõ de késõn jelzett a mûszer azaz a hõfokjelzõ csalt és már csak az olajnyomásjelzõ berregettttttttt.

Köszi.G.

admin
    Adminisztrátor

ÜdVW!

Hát én nem Doki vagyok,de próbálj szerezni penetráló folyadékot.Gondolom vágod,h mi az.Azzal a felületi repedéseket ki tudod szûrni.

admin
    Adminisztrátor

Szia Nándi!-egy medikusi cimet azért megérdemelsz;)

Ez látod nem is jutott eszembe…pedig anno a suliban(épületgépész)tanultam is róla valamit.Sajnos itt a közelemben csak egy bontós van akivel nem igazán vagyok jóban(szerintem Te sem lennél amikor egy bontott öninditóra azt mondta,hogy 10e)neki van repedés vizsgáló spray.Majd érdeklõdök!

Köszi.G.

admin
    Adminisztrátor

ÜdVW!

A motor, ha ‘hengerfejes lesz’ nem minden esetben fogja láthatóan veszíteni a vizet, sõt még kissé jobban is megy tõle… Mivel a sûrítési ütem végén a benzin égéshõje elbontja a vizet, a dieselnél viszont a nagy hõ és nyomás miatt bomlik(kémia és sufnituning).
    Célszerû a kiegyenlítõ tartályt teljesen feltölteni(akár vízzel is) és megmérni a kompressziót! Amelyik henger mérésekor kezd kibuggyanni a víz a tartályból, annál a hengernél lesz gáz…
    Pontosat csak a szétszedés, a síkok ellenõrzése(a hengerfejet és a blokkot is) és a nyomáspróba után lehet tudni…Akkor lesz gáz,ha ezek egyike sem mutat ki semmit, akkor a blokkban van a hunyás…
    A olaj-vízkeveredett motorod on viszont biztos hogy elgörbült a hengerfej! A leeresztett kapucsínót(olaj helyett) nézd át alaposan, csapágyfém darabokat keresve, nehogy azok is beadják a felmondásukat a hõterheléstõl…

7 bejegyzés megtekintése - 1-7 / 7
  • Be kell jelentkezni a hozzászóláshoz.

search previous next tag category expand menu location phone mail time cart zoom edit close