1.8 GTI-t vennék.

Kezdőlap Fórumok Golfosok törzsasztala 1.8 GTI-t vennék.

• This topic is empty.
15 bejegyzés megtekintése - 1-15 / 17
  • Szerző
    Bejegyzés
    admin
    Adminisztrátor

Szeretném lecserélni az 1.6td-met,egy gti-re,csak nem tudom mire kell odafigyelni vásárlásnál.
    8 szelep vagy 16 szelep,melyik a jobb és mire figyeljek a motoral kapcsolatban?

admin
    Adminisztrátor

ÜdVW Gergely!

Mindenre oda kell figyelni!:laugh: Tudom, ez kissé viccesen hangzik, de így van! Ezek nagy teljesítményû motorokkal szerelt autók, és nem azért vették õket, hogy sétakocsikázzanak velük! Az ilyen ‘használat’ jobban igénybe veszi a szerkezeti elemekelt is! Karosszériát(törik, csavarodik, bekötési pontoknál sérül,fárad), motort (nem kell taglalni), kuplungot-váltót(szintén), futómûvet (eltér a szériamodellektõl, a nagyobb teljesítmény miatt), fékeket(szintén).
    A felszereltség rengeteg plusz dolgot hozott az autóba még a hibák terén is (ABS, komfort cuccok,stb.). Ezért kell kellõen ‘leinformálni’ a jövendõ autót, amivel rengeteg bosszúságtól kímélheted meg magad!

admin
    Adminisztrátor

Akkor érdemes elvinni egy átvizsgálásra mondjuk egy vw szervízbe.
    És melyik a jobb vétel a 8V vagy16V?

admin
    Adminisztrátor

Helló!Szerintem 16szelepes jobban megy de jobban megbizhatóbb a 8szelepes.:) De lehet átkozni fogod azt a napot a td-ét lecseréled gti-re mind fogyasztás és szervizigény szempontjából,de ez az én véleményem.

admin
    Adminisztrátor

Hát a szervízigényt nem fogom bánni mert az is vw,a fogyasztásért meg kárpótol az élmény.
    Az 1.6 td sajna nem egy fenevad,és néha zavar hogy a mi autonk legyorsul 1.3 motorral,a többirõl nem is beszélve:S

admin
    Adminisztrátor

Helló!
    Hát ha GTi-t akarsz venni szerintem a 8 szelepesek közül PB 112le vagy PF 107le Digifant befecskendezéssel szerelt vasat vegyél. Viszonylag sok helyen olvastam hogy ezek a legjobban eltalált GTi motorok és nálam is bevált. A fogyasztásom vegyesben "mindent betartva" nevetséges 7 liter és széttaposva se eszik 9.5 liternél többet úgy hogy a katalizátor ki van szedve és csak a lambda szonda van bekötve az 55-ös kipufogórendszerbe. A múlt hónapban csináltattam a zöldkártyát és simán határértéken belül lett a CO (0.975) a gyár 0.5 és1.5 közötti értéket ad meg. 243.000km-el vettem és eddig 15.000km-ert tettem bele és csak olajcsere volt és egy 2000ft vízgomba, szóval szervízbõl ötös. Az elõzõ GTi-m egy GZ motorkódú K-Jetronic befecskendezésû 112le-s változat volt ami minimum 8.5-9 litert fogyasztott és 11-12 max, de lehet hogy nem volt minden teljesen jól beállítva viszont olyan szakit aki rendesen ért is a k-jetronic belövéséhez elég nehéz találni szerintem. Szóval nekem ezzel a kétfajta 8 szelepes GTi-vel volt dolgom és egyértelmûen a fent említett Digifantos a nyerõ választás a 8v közül. A 16v-hez még nem volt szerencsém úgyhogy ezekrõl nem tudok semmi okosat mondani, de ha engem kérdezel sokkal fontosabb egy olyan GTi-t venni aminek egyben van a karosszériája kívül-belül, nem volt törve (lehetõleg;), vagy csak kocc ), gyári nem buher a vezettékkötege, nincs szétbarmolva a belseje stb. stb…. Többet ér egy jó karosszéria alap mint bármi más, mert motort, váltót, bármilyen alkatrészt könnyebben és olcsóbban tudsz beszerezni mint egy karosszériát. Persze az az igazi ha minden patent és úgy egészében egyben van az autó és ahogy Doki mondta mindenre oda kell figyelni, még talán jobban is mint egy sima autó vásárlásánál mert mégis csak sport(os) autókról van szó.

Lehetõleg 1987. 08. utánit vegyél mert azon túl hogy teleablakosak az ezután készült modellek (és digifantosak a 8 szelepesek:) ) sok másban is változtattak pl elsõ fék dugattyú átmérõben, hátsó tárcsaféken, állítható vezetõ ülés stb.
    Ezen az oldalon sok infót találsz, ha még nem ismernéd:[url]http://www.doppel-wobber.de[/url]

Bocsi hogy ilyen hosszúra és "szájbarágósra" sikerült az irományom, de nem tudom hogy mennyire vagy tájékozott a Golfos témában.
    ÜdVW!
    Gábor

admin
    Adminisztrátor

Hát köszi az infót annyira vagyok golfos hogy van egy td-m,legalább a kasznit ismerem meg a futómûvet,a motornál én is a 8v-re gondoltam,de nem tudtam hogy több féle injektort is tettek bele.
    Szerintem is a külsõ a lényeges,sajna a td-t nem így vettem és rájöttem,hogy a kaszni sokkal drágább.

admin
    Adminisztrátor

Sziasztok!

Csakhogy a "másik oldal" is egy kicsit jelen legyen:)
    Nekem (családomnak) egy 16V-es GTI-m van, ritkábbik 5 ajtós verzió. Totálisan elégedett vagyok vele!

Ugyan bevallom, annyi a helyzeti elõnyöm az ügyben, hogy ’94 óta, azaz 5 éves kóra óta nálunk van (anyámék vették), saját felügyelet alatt csak megbízhatóbb, mintha most venne egy idegentõl. Ezalatt a 14 év alatt komolyan mondom h max 2-3* volt vele probléma: egyszer az AC pumpa ment el ’99-ben, amikor épp mentünk le Balcsira napfogyit nézni..:D Vontatás lett a vége.
    Volt egy veszélyesebb baja: elment a fékrásegítés, és anyám nem tudott megbírkózni a kemény pedállal, így volt egy kis kocc belõle..:S De szerencsére senki nem sérült, és a kocsi is szépen meg lett csinálva:)
    Ez a hiba gyógyítva lett, elektronikát kellett helyrebillenteni:)

Azóta lekopogom semmi extra probléma, a szokásos cseréken kívül.
    Elektronikusan remek, mind az ABS, szervó (néha kicsit nyikorog, sztem kenni kéne vmit a kormányon:) ), 4 elektromos ablak, kp-i zár prímán mûködik kora ellenére:)

Motorikusan is teljesen rendben van, igaz annyi az elõnye a kocsinak, hogy még "csak" 180.000 km van benne 19 év alatt:)

Most így hirtelen más nem jut eszembe a kocsiról, ha bármi kérdésed van nyugodtan tedd fel, bár nem ígérem h mûszakilag sokat tudok segíteni:)
    Annyit állíthatok h a kocsi nagyon megy, sokan lepõdtek már meg.. viszont a gázpedál nyomkodástól természetesen ne várja az ember h a fogyasztás optimális lesz..:) Sztem olyan 10 körül van az átlag (sose mértem).

Üdv, Gábor

admin
    Adminisztrátor

törölni nem lehet hozzászólást, ha véletlenül 2x ment el??:)

Módosította: GTI_Gabi, Idõpont: 2008.09.02 10:07

admin
    Adminisztrátor

ÜdVW Gábor!

A többször elküldött hozzászólásokat ki szokták a moderátorok törölni. A felhasználóknak sajna nincs joguk rá…

admin
    Adminisztrátor

Szia!
    az enyém eladó 😉
    1.8 GTi 8V

admin
    Adminisztrátor

Üdvw Gábor!

Csak egy kérdésem lenne,nem eladó az autó???:cheer:
    Csaba:küldj róla képeket meg infót.germinator2@freemail.hu

Módosította: germinator, Idõpont: 2008.09.03 09:38

admin
    Adminisztrátor

Szia!

Sajnos – vagy inkább szerencsére – nem eladó az autó:)
    Túlságosan meg vagyunk vele elégedve, ahhoz h másra cseréljük!! Bár apám néha morgolódik, de leszavazzuk mindíg:)

Egyébként annyi apróság lemaradt tegnap, hogy az én kocsimban a váltó speciel írtó kaka..:) Sokan írják hogy xarok a kettesek váltói, sokan h nem azok.. nekem rossz nagyon, igaz hozzá kell tennem, hogy még kb egyszer sem lett hozzányúlva, javítva!! (nagyon lötyög, sokszor egyes helyett rükibe megy.. nem mai)

Kéne venni hozzá valamilyen javítókészletet, csak lövésem sincs, hogy ilyenhez hol lehet hozzájutni, már kérdezni is akartam..:)
    Meg igazából elég régóta ilyen, így hozzászoktam, engem már nem is zavar:) Szóval ha ilyen a váltó, ez sztem ne tántorítson el, ez legyen a legkevesebb amit meg kelljen javítani!!

Ja meg ami még nagyon hiányzik nekem az a légkondi.. bár ezt lehet elvileg utólag bele tetetni, de ezt sem tudom pontosan h hogy smint mûxik:)

Sok sikert egyébként a kiválasztáshoz!! Ne kapkodd el, mert sztem nem lesz könnyû!!

ÜdVW Gábor

admin
    Adminisztrátor

Hello Gábor!
    A kullisszához szerintem minden autosboltban lehet rendelni felujito készletet. Bocs hogy bele vau… B)

admin
    Adminisztrátor

Áhh, kösziB)
    Mondjuk sztem ez nem bele wau, hanem inkább segítség, a rejtett kérdésemre:)

Még1x köszi:) Már csak az a kérdés h hogy a pixába cserélem ki ezeket a kütyüket??:)
    Már egyszer húztam le a szoknyát meg a keretet, s láttam h vmi hülye mûanyag lemez védi h ne rükibe menyjen egyes helyett, de ez mintha szögecselve lett volna és nem csavarozva?!:)

Másrészt nincs olyan lukam, ahol alá tudnék lesni a kocsinak, pedig gondolom ez sem ártana??:D

ÜdVW, G

15 bejegyzés megtekintése - 1-15 / 17
  • Be kell jelentkezni a hozzászóláshoz.

search previous next tag category expand menu location phone mail time cart zoom edit close