www.boxergarazs.hu

1.9 pdtdi 116 le

Kezdőlap Fórumok Technikai segítség Motor 1.9 pdtdi 116 le

Címkézve: 

14 bejegyzés megtekintése - 1-14 / 14
  • Szerző
    Bejegyzés
    Péter Guszti
    Felhasználó

Sziasztok!
    Segitségre lenne szükségem.Igaz a szóban forgó gép vw családtag de audi a4 b5 1.9 pdtdi 116 le.
    Audi fórumon sajnos nem kaptam választ.Elég sokat költöttem a gépre,pár hónapja vettem,Komplett vezérlés ,vizpumpa,olajak,szűrők,váltóolaj,fékek,lengőkar,csere,turbó felújitás,szóval 4kiló ráment.pfff,kemény de rendbe van a gép gondoltam.
    Aztán mostanában néha csinál olyat,hogy reggeli inditásnál ingadozik az alapjárat pár másodpercig,de van,hogy egy hétig sem tapasztalom .
    Aztán alapjáraton érzek néha egy berángatást amit éppen csak ha odafigyel az ember akkor veszi észre de a fordulatszám mérőn meg sem látszik.
    Ami a legjobban aggaszt,hogy a napokban levettem az olajbeöntő sapkát és ugy jön ott a füst mint a kipufogóból,ill a nivónál is a kihúzom.
    Teljesitmény csökkenést nem vettem észre ahoz képest amilyen volt mikor vettem,illetve az olajat sem eszi,nem is füstöl .Mire számithatok mert már igy is sokat költöttem rá????

tomy33tdi
    Felhasználó

Szia, izzítógyertyákat is cseréltél? Minimálisan befolyásolhatja az alapjárat ingadozást, mert kb 2 percig utóizzítást végez a számítógép még meleg motornál is, a lágyabb alapjárat miatt,Lehet érdemes volna olvasni belőle hibát, pd elemek állapotára is rálehet olvasni,

A karter füst is lehet pár dologtól, ezt látni kellene.

Péter Guszti
    Felhasználó

Köszi a segítséget.
    Esetleg tudja valaki hová lehetne vinni Hajdú Biharban ahol értenek is hozzá mert a legtöbb szerelő csak a fejét vakargatja.??

tomy33tdi
    Felhasználó

Hát én foglalkozok autóelektronikával, Tdi, V6 Tdi, meg adagolókkal, aza baj, hogy Miskolci vagyok…

Péter Guszti
    Felhasználó

Az nem is olyan nagy távolság ,de elvileg Debrecenben is vannak szakik…
    Ha nem találok megkereslek…
    MA reggeli probléma…..
    visitani kezdett valami a motortérből erő elszállt,mint ha szopódiesel lenne
    Van egy szelep amire megy egy vákumcső,lehúztam ,visitás megszünt.erő visszatért.
    A szelep a hűtővíz körben van majdnem egyből a kiegyenlítő tartály után.
    Elvileg az üzemanyagot fűti .
    A bárdinál nay nehezen megtaláltuk a rendszerbe,az ut.gyártott 4rugó körül van,gyári tizenpárezer,de a világban nincs nekik.
    Unixnál meg sem találta a rendszerükben az alkatrészt
    Azt javasolták,hogy nyugottan hagyjam igy ugy sem zavar sok vizet.
    Kérdésem az,hogy valóban igy van???Illetve, hogy alapból zárva van,vagy nyitva,és nem -e okoz az galibát,mert kézzel is lehet állitani egy kis pöcköt rajta ami nyitja vagy zárja és melyik állásban érdemes hagyni???

• A hozzászólás módosításra került: 4 years, 8 months telt el-Péter Guszti.
    tomy33tdi
    Felhasználó

Szia, a cikkszámát, vagy a nevét leírod, vagy fotót küldesz, megtudom mondani, hogy mi a szerepe, és menyire fontos!.. lehet hogy a gázolajhütő!.. ha az akkor viszont nem érdemes elhanyagolni, mert a pd tdi mikor nyit a porlasztószelep, nagyon nagy nyomással áramlik vissza a felesleges üzemanyag, kb 1500 bar.. és nagyon felmelegszik.. és ezért kell bele ez ahőcserélő!

Küldj cikszámot, vagy ahogy megtaláltátok bárdinál, !

Péter Guszti
    Felhasználó

https://alkatreszek.hu/autotipus/audi/a6/a6_avant_4a_c4_1994_06_1997_12/4661/autofutes_huto_rendszerek/futescsap/osszes_termek/-_1
    Nem tudtam képet feltölteni de igy találzam meg a neten.
    Hűtőfolyadék szabályzó szelep.Vákum vezérli

• A hozzászólás módosításra került: 4 years, 8 months telt el-Péter Guszti.
    tomy33tdi
    Felhasználó

Nah vagyok… ma kiderítem, hogy mi eza szelep.. szerintem EGR hütő.., ha rádugod a vákuumot akkor mozdul az a kis kar??
    Már tényleg piszkál ezaz autó…. jólenne látni, hogy milyen hibákat hoz… vagy mi nem tetszik a motorvezérlőnek…. Ez a hibajelenség nagyon összetett dolog!! Ne vegyél meg Semmit se.! Amíg nem tudom, hogy mi miért hisztis!!..

tomy33tdi
    Felhasználó

Ha van privi elérhetőséged.. pl facebook, küld el erre az e-mailra : tomy23@vipmail.hu
    Megkereslek, és igy folyamatosan tudunk kommunikálni.

Péter Guszti
    Felhasználó

ok.
    Irtam e-mailt.
    Köszi

tomy33tdi
    Felhasználó

Oké, megvagy 🙂

Gábor Pálinkás
    Felhasználó

sziasztok ugyan ez a sipolo hangot adja ki amit be linkeltetek ennek a hibaja meg mit eredmenyezett a kocsin?

Gyuri Zizzent
    Felhasználó

Sziasztok beteg a passatom egy kicsit.
    HIBA OKA: Turbo nyomás elmegy 🙁
    Vakum csöveket csererltem Geometriat a vakum hidegen es melegen felhúzta teljesen.
    Motorkod AJM 2000/10. Havi

Brigi Brigike
    Felhasználó

Udv lene egy ojan problemàm hogy szet jonek a pd elemek a rugos resze nem fustolt kèrdès visza lehet igy rakni

14 bejegyzés megtekintése - 1-14 / 14
  • Be kell jelentkezni a hozzászóláshoz.
www.kedvezmenyesbiztositas.hu

TLX_125x125_web

search previous next tag category expand menu location phone mail time cart zoom edit close