1.9 PDTDI

• This topic is empty.
15 bejegyzés megtekintése - 1-15 / 21
  • Szerző
    Bejegyzés
    admin
    Adminisztrátor

üdVW!

Egy kérdésem lenne, segítségre lenne szükségem. Van egy 2003-as 1.9pdtdi passatom és marha nehezen indul hidegen. Ha egyszer beindítottam,akkor már van alapjárat,minden normális.Általában az elsõ indításnál beröffen a motor, de utána lefullad.4-5-re szokott beindulni,akkor is sokat kell indítóznom. Izzítógyergyákat egy hete cseréltem,mind a 4et,csere után pöccre indult,másnap megint nem indult.
    Van tippetek?
    Elõre is köszi a segítséget!

admin
    Adminisztrátor

ÜdVW Géza!

A motorirányítás ellenõrzõ lámpája nem jelez a motor beindulása után is?
    Szervízmunkák(olaj, szíj,szûrõcserék) mikor voltak elvégezve?
    A motor és az indításgátló mikor volt célszámítógéppel kikérdezve?

admin
    Adminisztrátor

ÜdVW Doki!

A mûszerfal nem jelez semmi hibát, bár ha sokáig indítózom, akkor jelzi hogy nincs olajnyomás, de gondolom ez azért lehet, mert nem indul be a motor. Miután elindul, nincs semmi hibajelzés. Ha beindul, utána tökéletesen mûködik, nem eszik többet, jól húz stb.
    Az olaj, olajszûrõ, üzemanyagszûrõ, légszûrõ és pollenszûrõ 7000 km-rel ezelõtt lett cserélve.
    Kb. két hónapja lett kiolvasva a computer, nem mondtak semmi hibakódot.
    Köszi: Géza

admin
    Adminisztrátor

ÜdVW!

Ha beindítás után rögtön(1mp) láll a motor, akkor az lehet indításgátló probléma. A sokáig tartó indítózásra sem induló tünet lehet akár egy hibás hõfokjeladótól, de egy eltömõdött gázolajszûrõtõl is. A közvetlen befecskendezésû (SDI, TDI, PD SDI, PD TDI) dízelmotorok +5 celsius fok felett egyáltalán nem izzítanak.
    Érdemes lenne újra kikérdezni az ECU-t…

admin
    Adminisztrátor

ÜdVW Doki!

Köszi a segítséget, hétfõn meglátjuk mit mond a computer.
    Üdv:Géza

admin
    Adminisztrátor

ÜdVW Géza!

Még valami!
    Ha reggel nem akar indulni a vasad, akkor nézd már meg, hogy véletlenül nem levegõs-e a rendszer, valamint a motorolajnak nincs-e gázolajszaga. Ha bármelyik jelenség megvan, akkor sajna a hengerfejet ki kell cserélni, mert a PD elem furata kiverõdött és nem tömít megfelelõen…:(

admin
    Adminisztrátor

ÜdVW!

Ez nem hangzik jól, de utána nézek…
    Köszönöm

admin
    Adminisztrátor

ÜdVW Doki!

Az utalhat levegõre a rendszerben, hogy amikor ráadom a gyújtást akkor "bluttyogást" hallok?

admin
    Adminisztrátor

ÜdVW!

Nem kifejezetten hibára utal a ‘blutty’, mivel az az alacsony nyomású rendszerben van. Az elõbb leírt hiba szerint a PD elem (nagynyomású rész) tömítetlenségére következtethetünk.

admin
    Adminisztrátor

Dear Doki,lehet hogy rossz helyre írom,akkor bocs de úgyis átirányítasz.
    Kérdésem:PDTDI golf/bora(6seb)vásárlására készülök és szeretném kikérni a véleményedet,hogy mire figyeljek elsõ lépcsõben ami a motor állapotát illeti.Tudom, hogy lehetnek rejtett hibák és ezeket nehéz megtalálni de mégis nagyon megköszönném ha ellátnál 1-2 tanáccsal.Ja és sürgõs lenne.
    Köszi elõre is.

admin
    Adminisztrátor

ÜdVW Attila!

Szerintem jó helyen lesz a téma. A karosszéria dolgaira nem térnék ki, a korrózióvédelem ennél a szériánál már nagyon jó, tehát csak a szakszerûtlen javítás látszik meg rozsdafoltokban….
    Sajnos már ez a széria a fogyasztói társadalom számára készült, ami azt jelenti, hogy 6-8 évig használjuk és kidobjuk…:( Ez az elv az autó tervezésén meglátszik, sok a hirtelen ‘elfogyó’ futómûszilent és gömbfej, amit a magyar utak siralmas állapota még elõsegít…A fék megbízható és erõs.
    Itt a legtöbb figyelmet a motorra és a váltóra kell fordítani! A motorok rendkívül szervízigényesek(pl a vezérmûszíj szélességét 50000 km után már 10000km-enként kell ellenõrizni és 27 mm szélesség alatt a teljes rendszert (görgõk, vízpumpa, szíj) azonnal cserélni kell! A sokat futott motoroknál a PD elem kiverõdik a hengerfejben, ami nyomásveszteséget, hidegindítási nehézségeket, súlyosabb esetben a gázolaj és a motorolaj keveredését okozza. Ez csak cserével javítható, ami igen költséges(egy üres hengerfej ára 250ezer HUF-nál kezdõdik)…
    Sok esetben a kipufogógáz visszavezetés teszi tönkre a motort. A silány minõségû magyar gázolajból jóval több korom keletkezik ami a kartergáz olajgõzeiben feloldódva a teljes szívócsatornát eltömíti. A másik dolog,hogy a hengerba jutva a hengerfalon lévõ olajfilmre ül ki rontva a kenési hatásfokot. Így rendkívül gyors motorkopást idéz elõ.
    A másik probléma ,amit nemrég hallottam, hogy néha(de inkább sûrûn) ‘elfelejtik’ kénteleníteni a gázolajat. A motor égése során keletkezõ kéndioxid a vízpárával egyesülve kénsavat alkot. A motorolajat lúgos kémhatásúra állítják be,hogy semlegesítse a kénsavat, de ezt az elnyújtott olajcsere periódus és a kritikán aluli gázolaj minõség miatt csak az elsõ 8-10ezer km alatt tudja megtenni…:S
    A rudazatos váltók (típuskód 02K) szériahibásak. Bár ezeket inkább a benzines mocikra pakolták. Ezek a régi Golf I-II-III-as széria áttervezett váltói, csak a felfogatásuk 20 fokkal jobbra van fordítva. Ez annyiban jó,hogy magasabbra lehetett szerelni a váltót. A nagy hátránya az,hogy a váltószekrényben igen alacsony az olajszint és az ötödik fokozat csapágya (azután a többi is) tönkre megy a kenéshiánytól. A széthulló fémszilánkok szinte azonnal ‘elintézik’ a váltót.
    A huzalos (02A) váltóknál szintén az olajszintre és a minõségre kell figyelni!

Módosította: Doki69, Idõpont: 2008.08.24 13:35

admin
    Adminisztrátor

Nagyon köszönöm,bár nem lettem túl boldog ezt olvasva. Mindegy jobb az elõvigyázatosság.Mivel holnap megyek a gépért már talán késõ de szivesen vettem volna ha írsz a vásárláskor rögtön figyelembe veendõ dolgokról.Engem csak a motor körüli dolgok érdekelnek.Pl próbakör,kihuzatás vagy hidegindítás,váltókontroll.
    Van azért némi tapasztalatom és mûszaki ember vagyok ,igaz nem autós vonalon.Azért köszi szépen!

admin
    Adminisztrátor

Így aztán mégse dízel lett…

admin
    Adminisztrátor

ÜdVW Doki!

Passat megjavult, vicces a hiba oka, a computer nem mutatott hibát, ezért cseréltünk egy gázolajszûrót, úgy hogy kiiktattuk a gázolaj visszafolyó csövét, így már indul hidegen is.
    Van rajta 2 gumigyûrû,ami úgy néz ki, el volt öregedve és levegõ ment az olajszûrõbe.
    Köszönöm a segítséget és a tanácsokat mégegyszer!
    Esetleg egy vevõt nem tudsz rá? 😉
    Köszi: Géza

admin
    Adminisztrátor

ÜdVW Géza!

A minõségi, PD TDI-hez való gázolajszûrõkhöz szoktak adni 2 db kis gumigyûrût, amit a hõszelepen ki kell cserélni és szilikonzsírral bekenve visszaszerelni,ellenkezõ esetben a szûrõház ‘kicsípi’ a gumigyûrût… Ettõl levegõsödhet a rendszer.

15 bejegyzés megtekintése - 1-15 / 21
  • Be kell jelentkezni a hozzászóláshoz.

search previous next tag category expand menu location phone mail time cart zoom edit close