16v hengerfej 8v re

Kezdőlap Fórumok Technikai segítség Motor 16v hengerfej 8v re

• This topic is empty.
12 bejegyzés megtekintése - 1-12 / 12
  • Szerző
    Bejegyzés
    admin
    Adminisztrátor

sziasztok!meg tudja nekem mondani valaki hogy a golf 3 gti 8v re felmegy e a 16v hengerfej?a hengerfej tömités mind2höz ugyanaz és elvileg alulrol is egyforma a 2!van aki szerint fel lehet tenni van aki szerint viszont nem!szerintetek?

admin
    Adminisztrátor

ÜdVw Szabolcs!

Fel lehet szerelni, de a motor ‘alja’ nem nagyon fogja bírni….Nincs dugattyúhûtés…

admin
    Adminisztrátor

akkor elvileg passzol rá?ecut kell cserélni?vagy valamit?köszi!

admin
    Adminisztrátor

ja és a 16 v ben van dugattyu hütés?mert ugye nem feltöltös!

admin
    Adminisztrátor

helo doki!nem kaptam választ vagy csak én vagyok türelmetlen?még uj vagyok itt de majd beilleszkedem!ha kell a motorkod az enyém adz amiröl menne fel a hengerfej az pedig abf!köszi!

admin
    Adminisztrátor

ÜdVW Szabolcs!

Természetesen a 16 szelepes hengerfejhez jó lenne az eredeti 16V moci ECU-ja. Csak ott meg immo gond lesz… De miért nem pakolod át az egész mocit?
    Az 1.8-as motorokban csak a feltöltõsökben és a 16 szelepesekben van dugattyúhûtés…A többiben nincs…

admin
    Adminisztrátor

azt értem csak hogy az enyém nem 1.8 as hanem kétezres!a motort kicserélni meg tiszta bonyodalom legalábbis ezt hallottam!te hogy tudod?mert amugy minden ok futómü évjárat szoval belemenne!vagyis tipusazonos!de a motorkod mégsem 1ezik!vagy akkor már nem is az?áá bonyolult ez nekem mert mindenki mást mond!

admin
    Adminisztrátor

ÜdVW Szabolcs!

Kellene a két motorkód! A Tiéd és amirõl jön a hengerfej! Addig semmit sem tudok válaszolni!

admin
    Adminisztrátor

Szia!

Fel tudod rakni a 16v hengerfejet dee sokmindent át kell alakítani!

Sorolná mi NEM egyforma a két motoron, és cserélendö:

-Dugattyúk (szeleptáska, ill sürítés)
    -vezérmüszij, és fogaskerék alul. (16v szélesebb)
    -hengerfej de ez 1értelmü
    -leömlö szívósor
    -befecskendezök, kábelköteg komputer.
    -stb.

jobban jársz egy komplett mororcserével ami sokkal egyszerübb, kábelköteget is kell cserélni de az nem nach kunszt.

de nem hinném hogy normális áron tudnál ABF motort szerezni….
    (nem mindegyik immos, de ha olyat találsz azt is berakod aztán kész plug n play minden.)

Üdv.

admin
    Adminisztrátor

Köszi a segitséget lehet akkor motorcsere lesz!majd utána járok hogy is lehet ezt megoldani mert azt mondják ha nem 1ezik a motorkód akkor nem 1szerü!ha még erröl is tudnál mondani valamit megköszönném!

admin
    Adminisztrátor

a 9A kódú 16V 136lovas KE-Motronikos volt benne gyárilag, azt talán egyszerübb bejegyeztetni.

Ha nem hát ne jegyeztesd, nem nagyon értenek hozzá.

admin
    Adminisztrátor

bocsi passatban gondolkodtam golfba volt ABF, elvileg 20eft alatt bejegyzik kpmnél!!

12 bejegyzés megtekintése - 1-12 / 12
  • Be kell jelentkezni a hozzászóláshoz.