2 golf váltó

• This topic is empty.
11 bejegyzés megtekintése - 1-11 / 11
  • Szerző
    Bejegyzés
    admin
    Adminisztrátor

Helló mindenki!

1.6gtd golf ’86-os,az lenne a kérdésem hogy a váltó kódját nem találom,merre van a váltón?.A csomagtartóba le van kopva illetve IL betüt tudok ki olvasni,létezik ilyen?
    Köszi a válaszokat.

Módosította: germinator, Idõpont: 2008.08.24 20:35

admin
    Adminisztrátor

ÜdVW Gergely!

A váltó kódját a kuplungházon alul, egy lemart felületen van beütve. 4S, 4T, vagy 9A kódú váltónak kell lennie a vason. A csomagtartóban található címkén a motorkóddal egy sorban van a váltókód…

admin
    Adminisztrátor

Bocsi rosszul írtam,IT felirat olvasható akkor az 4T jelent gondolom a többi lekopott.
    Majd megnézem a váltón is.
    ’86 1.6 gtd-hez lehet ettõl hosszabb váltót tenni?

Módosította: germinator, Idõpont: 2008.08.26 19:27

admin
    Adminisztrátor

Hali!
    En is gondolkodtam hosszabb välton de lebeszeltek!
    JR es td-m van 4T vältoval!
    Ha hosszabb vältot teszel rä növelni kell a motoreröt,különben lomha lessz es gyenge!
    Ehez a motorhoz ez az ättetel van kitalälva!
    Ha minden igaz 4 fele vältoval szereltek.Az 1.6 tdi (SB,RA) motorose a leghosszabb!
    Hali!

admin
    Adminisztrátor

helló!Nekem sb motor van a gépben és kurva rövid szerintem.110nél 3000:)

admin
    Adminisztrátor

ÜdVW!

A 4T, ATH, CHD kódú váltónál nincs hosszabb áttételezésû váltó a 020-as(fordított kuplungos) típusból!
    Ez azt jelenti, hogy 3000-res fordulaton 5. fokozatban 118-at megy a gép 175/70-13, 185/60-14, 195/50-15 jelzésû kerekekkel… Az órákat is így kalibrálták…

admin
    Adminisztrátor

Köszi a válaszokat.

admin
    Adminisztrátor

Hello
    Nekem egy 1.8-as GX motorkódú jetta-m van bedöglött benne a váltó milyet javasoltok hozzá ?
    A könyv azt irja hogy 9A kódú váltó kell hozzá , de érdekelne hogy nem e jobban megy mással !
    Válaszotokat és segitségeteket is elöre köszönöm !

admin
    Adminisztrátor

üdvw Doki

kérdésem hozzád vagy máshoz aki tudja hogy van egy kuplungszerkezet eladoba régi de ujszoval autoban nem volt azt mondja a forma,hogy "200as a külsö átméröjea belsö átméröje 120"!nekem 4t kodu jr mocis gtd 2esem van!mellékelek képet bár nemhiszem hogy segit.cikkszám semmi nincs rajta…nekem 200as kell bele ez tuti,mert olvastam hogy lehet 210es is a javitási kézikönyvben!csak nemtudom akkor jo e nekem bele,mert pl mivan ha benzinesé?az lehet?köszi elöre is.

http://kepfeltoltes.hu/090302/8e7_2_big_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

http://kepfeltoltes.hu/090302/8e7_1_big_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

Módosította: jééé, Idõpont: 2009.03.02 22:55

admin
    Adminisztrátor

ÜdVW István!

Attól függ, hogy mire szeretnéd használni az autót! Ha gyorsulni,akkor a ‘rövidebb'(alacsonyabb áttételezésû) váltókat keresd, ha végsebességre vágysz,akkor a ‘hosszabb’ áttételezésûek lesznek megfelelõek.
    http://www.doppel-wobber.de/wbb2/Information_128_VW-Golf-Getriebe.html

admin
    Adminisztrátor

Hali.
    Mostanäban nezegettem az ETOS-t es ugy remlik lehet benne 200-as meg 210-es is!
    Mindegy hogy benzines vagy diesel!motorkod megmondja de ha kompletten csereled akkor bemegy a nagyobb is!
    Ha minden igaz a taxihoz meg az äruszäll<tohoz adja a nagyot!
    csao.

11 bejegyzés megtekintése - 1-11 / 11
  • Be kell jelentkezni a hozzászóláshoz.

search previous next tag category expand menu location phone mail time cart zoom edit close