Adagoló,alapjárat….

Kezdőlap Fórumok VW Depo offline Kérdezz, felelünk! Adagoló,alapjárat….

• This topic is empty.
5 bejegyzés megtekintése - 1-5 / 5
  • Szerző
    Bejegyzés
    admin
    Adminisztrátor

Szia doki…

van még 1 kérdésem alapjárattal van kapcs.

Hidegen nincs gond az alapjárattal akkor kb 970,amikor bemelekszika akkor furán mûködik visszaengedem a gázt Kb 1100-as fordulaton marad pár másodpercig majd beáll 970.De néha többet kell várni ,hogy beálljon normálisan.Remélem nem adagoló bajos…….(vagy azért van ez mert kezd bejáródni és visszább kell venni az alapjáratot):S

Meg ma hallodtam meg hogy alapjáraton egy kicsit játszik néha az alapjárat de az nagyon minimális(szinte észre se vehetõ).Lehet a töltés végett csinálja mert full sötétben nagyon halványan világít a töltés visszajelzés(és a fénye is játszik egy kicsit).

Mi lehet a gond.

A válasz elõre is köszönöm….B)

Remélem nem gáz,hogy ennyit kérdezek (szinte én kérdezek a legtöbbet). Nagyon érdekel ez a autós téma…..

Az az érdekes hogy ma,meg amikor jobb idõ volt akkor mindig szépen beállt az alapjárat,hidegbe meg nem jó vmiért…

admin
    Adminisztrátor

ÜdVW Isti!

Elég 1 rovatban kérdezni 1 dolgot, meg fogom találni!:(
    Erre így nem tudom a választ! Nem tudom a motorod, az adagolód kódját, számát! Ne haragudj,de kb. 5-6 fajta Bosch adagoló lehet a 1,6 diesel motorokon. Soknak eltérõ a beállítási módja!
    Tudomásom szerint az alapjárat értéke 85 celsius fokos motorolaj(!) hõmérsékletnél 800-900 1/perc.
    Az alapjárat emelkedése jó dolgot jelent: kezdenek ‘összekopni’ az alkatrészek és csökken a motor belsõ ellenállása!
    Ha nagyon zavar az alapjáratod ingadozása, akkor 1:100 arányban töltsél félszintetikus kétütemû (2T)motorolajat a gázolajhoz. Ez keni a gázolajrendszer alkatrészeit(a gázolajnak kellene de az már soha nem fogja, hála a kéntelenítésnek:angry: ) és hamarabb stabilizálódik az alapjárat! Ha nem lesz így ,akkor keresd meg az adagoló javító szakembert
    A töltésjelzõ a Golf II-esekben alapjáraton szokott halványan világítani. Ez a LED- ek kis nyitófeszültsége(2,2V) miatt van. Ha valamilyen fogyasztót bekapcsolsz, elalszik…Ha izzó lenne a LED helyén, nem lenne látható…

admin
    Adminisztrátor

A moci újítás elõtt ezt nem csinálta,akkor nem foglalkozok vele majd csak jó lesz ,de ha teljesen bemelegszik akkor beáll(amikor a termosztát kinyit)

azért köszi

admin
    Adminisztrátor

Szia..Doki…

Visszacsavartam az alapjáraton fél tekerést és jó lett az alapjárat szépen beáll 950-re Kb…ezt lekopogom…

lassan meglesz a bejáratás még 350 km……..;) 🙂 🙂 😆 B)

A búgás az ajtókárpitból jön,mert abban vannak kis fém vmik,amik az ablakhoz fogják azok nincsenek rajta….:angry:

admin
    Adminisztrátor

ÜdVW Isti!

Nem tudom melyik csavarral ‘állítottad be’ az alapjáratot! Mivel kb 5 féle adagoló van csak az 1,6 dízel és turbódízelmotorokhoz. Ezeknek kb.3-4 különbözõ módon kell beállítani az alapjáratát…

Módosította: Doki69, Idõpont: 2008.02.15 09:25

5 bejegyzés megtekintése - 1-5 / 5
  • Be kell jelentkezni a hozzászóláshoz.