www.kedvezmenyesbiztositas.hu

AFN-en minden cserélve de RÁZ

Kezdőlap Fórumok Technikai segítség Motor AFN-en minden cserélve de RÁZ

9 bejegyzés megtekintése - 1-9 / 9
  • Szerző
    Bejegyzés
    SzegediBalázs
    Felhasználó

ÜdVW!

Durva remegéssel kapcsolatos hibám van AFN Passatban.
    Légyszi mondjatok okosat:
    Pár hónap alatt a kocsi alapjáraton egyre erősebben kezdett remegni, rázni. (pici gázadásra azonnal elmúlik)
    Kapott komplett kuplungszettet lendkerékkel együtt, valamint 1 motorbak + 1 váltóbakot amik szakadtak voltak, de az alapjárati remegés megmaradt.

Mostmár nem tudom mi lehet a baj, arra tippelek a vezérműtengely vagy valamelyik tárcsa jár szarul.

Köszönöm a segítő válaszokat!

tomy33tdi
    Felhasználó

Szia , motordiagnosztika volt? Porlasztók állapotára gondolok, ha valamelyik porlasztód kezd elhalni, akkor is ilyen a jelenség

Kasler Tamás
    Felhasználó

Szia Szegedi Balázs!
    Az én problémám ugyan ez volt (seat toledo Afn).
    Kuplung csere.motortartóbak csere nálam is bejátszott.
    A probléma úgy oldódott meg, hogy megnézettem egy másik szerelővel az autót aki a motortartóbakot mondta hibának.Ülj bent az autóban,és valaki huzza kézzel maga felé a motort(keresztmotoros a seat)és így levettük a terhelést a bakrol,remegés megszűnt.Nekem meyle bak volt bent amivel remegett.
    A szerelő mondta hogy csak lemfördert vagy gyári bontottat rakjunk be,nekem az előző van bent.Én mintha új autót kaptam volna a csere után.Remélem segítségedre leszek,mert ez a remegés,rezonálás nagyon idegesítő tud lenni.Sok szerencsét!

SzegediBalázs
    Felhasználó

Hali!

Nagyon alattomos az egész jelenség. A turbó felőli bak volt cserélve, a másik oldali még nem (bár kiszakadva az sincs, néztem)…ha szerencsém van attól rezonál. Hosszabb utak után pedig még erősebben érzem, a kormány is mintha masszírozós lenne…aztán másnap ismét “megnyugszik” kicsit.

Az a baj, hogy van az autónak most egy másik nagyon szar jelensége, és arra tippelek azzal van összefüggésben, ez pedig a következő: ha normál haladáskor kiveszem sebességből és üresben kezdem fékezni, a súlypont-áthelyeződés következtében valami kurva erős csörgő hang jön a motorfelől, attól tartok a motorból…talán a vezérműkerék..vagy nem tudom. Azt sem tartom kizártnak hogy nyúlt a vezérműszíj (40k van a szíjban amúgy) és valamelyest el van menve a szög, attól remeg…
    De csak hogy egyszerűbb legyen, ha sebességben fékezem akkor kussban van és nem csörög, amint kiveszem sebességből és fékezek elkezd darálni.

Erre valami ötleted esetleg?

Kasler Tamás
    Felhasználó

Szia!Sajnos akkor erre nincs ötletem.Sok szerencsét a hibaszűréshez.

Balluci
    Felhasználó

Sziasztok,

Én is hasonló problémával küzdök az AFN-es motorral.Már előzőleg írtam erről,azt hittem a kuplung,és a kéttömegű lendkerék csere megoldja a problémát,de nem ,mert néha indulásnál előjön és remeg az egész motor amikor engedem fel a kuplungot.Olyan a jelenség mintha elhagyná az ereje,és ha nem nyomom jobban a gázt akkor képes lefulladni,kicsit érzem a kuplung szagot ilyenkor,de aztán pár napig megint simán indulok el vele,azután megint előjön a remegés.Olyan mintha a 110 Le csak a fele lenne. Azóta már cseréltem adagolót is más okból,de még mindig előjön a hiba .Vag-Comban minden érték jó.

farkas józsef
    Felhasználó

Sziasztok!adagololónál keresd a hibát!

Varga L
    Felhasználó

Sziasztok,
    Nálam is ez a probléma 1z tdi passat 90le finom gázadásnál beremeg a motor, de ha intenzívebben gyorsítok nincs ez a probléma,mi lehet a baj,hdk-fej vagy légtömegmérő?

Üdv:Varga László

Zoli48
    Felhasználó

ÜdVW!
    Az én autóm is hasonló dolgokat művel!Kormány masszírozós hosszú úton szinte elzsibbad e kezem, és az ülésen is érzem. Még semmit nem cseréltem ,csak olvasgatok, de igazi megoldást nem találtam sehol.A szerelők csak szétteszik a kezüket szerintük nincs baja. Érdeklődnék,hogy sikerült e megoldani a problémát?

9 bejegyzés megtekintése - 1-9 / 9
  • Be kell jelentkezni a hozzászóláshoz.

[instagram-feed]

AABCarLogo125x125

search previous next tag category expand menu location phone mail time cart zoom edit close