www.kedvezmenyesbiztositas.hu

AFN remegés

Kezdőlap Fórumok Technikai segítség Motor AFN remegés

9 bejegyzés megtekintése - 1-9 / 9
  • Szerző
    Bejegyzés
    Balluci
    Felhasználó

Sziasztok !

A segítségeteket kérem 1,9 TDi AFN elindulásnál amikor felengedem a kuplungot rángat,érezmi,hogy remeg az egész autó. nem mindig egyforma erősen van amikor jobban van amikor kevésbé.Eddig akkor csinálta amikor városi araszolgatásnál jobban bemelegedett.Új Luk kuplung szerkezetet és kettőstömegű lendkereket kapott,de ezzel sem oldódott meg a probléma.Olyan mintha néha indulásnál elhagyná az ereje.
    találkoztatok már ilyen gondal ?

köszönöm

hudakmuvek
    Felhasználó

Szerintem az adagoló HDK fejét kell beállítani.
    Ha hosszmotornál hátra felé ütöd a HDK-t akkor egyre többet adsz neki.
    Ha előre a hűtő felé, akkor elméletileg veszel el tőle anyagot.
    Mindenféleképp VAG-COM-mal szabad csak állítani, mert amúgy totál esélytelen.
    Inj.quantity 3-9 között engedi, de az ajánlott érték 4,2-4,4 körül van.
    Addig kell mozgatni előre-hátra a HDK-t míg nem kapod a jó értéket.

Egyébként megoldódott már a probléma?
    Most látom 2 hónapja írtál.

Balluci
    Felhasználó

Köszönöm a választ.
    A hdk fedél a helyén van.
    Mindent atnèztem amit lehetett már azon voltam hogy leveszem a váltót újra de gondoltam megpróbálok még valamit úgyhogy beraktam 3 ba behuztam a kezifeket és gondoltam megpróbálom osszekoptatni az új tarscàt és az új szerkezetet. Ezt megcsinaltam 2x és azota sima lett az indulás és nem remeg. Kíváncsi vagyok ha jön a nyári hőség és a városi araszolgatas akkor milyen kesz

hudakmuvek
    Felhasználó

Ez akkor jó hír…Örvendek.

SzegediBalázs
    Felhasználó

ÜdVW!

Nekem is remegéssel kapcsolatos hibám van AFN Passatban.
    Légyszi mondjatok okosat:
    Pár hónap alatt a kocsi alapjáraton egyre erősebben kezdett remegni, rázni. (pici gázadásra azonnal elmúlik)
    Kopott volt a kuplungtárcsa, kinyomócsapágy, valamint 1 motorbak + 1 váltóbak, ezeket kicseréltük és kapott új kettőstömegűt is az autó, de az alapjárati remegés megmaradt.

Mostmár nem tudom mi lehet a baj, arra tippelek a vezérműtengely vagy valamelyik tárcsa jár szarul.

Köszönöm a segítő válaszokat!

Balluci
    Felhasználó

Szia

Adagoló fejet próbáltad állítani ?
    Előtöltés jó helyen van ?

SzegediBalázs
    Felhasználó

Hali!

Ez hol és hogyan törénik az adagolón ?
    Otthon kivitelezhető?

“Előtöltés jó helyen van ?” ez pontosan mit jelent ?

KÖSZI!

Balluci
    Felhasználó

Szia
    Vag-Com kell hozzá,ott látsz értékeket

Kasler Tamás
    Felhasználó

Szia Szegedi Balázs!
    Az én problémám ugyan ez volt (seat toledo Afn).
    Kuplung csere.motortartóbak csere nálam is bejátszott.
    A probléma úgy oldódott meg, hogy megnézettem egy másik szerelővel az autót aki a motortartóbakot mondta hibának.Ülj bent az autóban,és valaki huzza kézzel maga felé a motort(keresztmotoros a seat)és így levettük a terhelést a bakrol,remegés megszűnt.Nekem meyle bak volt bent amivel remegett.
    A szerelő mondta hogy csak lemfördert vagy gyári bontottat rakjunk be,nekem az előző van bent.Én mintha új autót kaptam volna a csere után.Remélem segítségedre leszek,mert ez a remegés,rezonálás nagyon idegesítő tud lenni.Sok szerencsét!

9 bejegyzés megtekintése - 1-9 / 9
  • Be kell jelentkezni a hozzászóláshoz.

[instagram-feed]

AABCarLogo125x125

search previous next tag category expand menu location phone mail time cart zoom edit close