Alapjárat Golf III 1.4 ABD

Kezdőlap Fórumok Technikai segítség Motor Alapjárat Golf III 1.4 ABD

• This topic is empty.
3 bejegyzés megtekintése - 1-3 / 3
  • Szerző
    Bejegyzés
    admin
    Adminisztrátor

HEllo!

Nekem a következõ lenne a problémám:az alapjáratom nem egyenletes, és alacsony.Reggel hidegindításnál nyomnom kell a gázt, hogy ne álljon le.Az alapjárati motor elméletileg mûködõképes, de csak abban az esetben ha kézzel rásegítek. Ha kinyomja a pillangószelepet akkor nagyon magas az alapjárat, kb 1000-1100-es fordulaton pörög és nem áll utána vissza.Olvastam a szervízkönyvben,hogy alapjáraton a befecskendezõ szelepnek percenként kb. 2 cseppnyi benzint szabadna cseppenteni a pillangószelepre.Nekem folyamatosan szórja az üzemanyagot ha leveszem az alapjáratot akkor is.Elméletileg gyorsításnál és reggeli hidegínditásnál kéne csak.HA tudtok valamit kérlek segítsetek! Elõre is köszönöm.
    Gábor

admin
    Adminisztrátor

ÜdVW Gábor!

Ez azért nem így igaz! Az alapjárat beállítását nem cseppekben mérik! Nagyon sok dologtól függ!Például:
    -motorhõmérséklet,
    -beszívott levegõ hõmérséklete,
    -hõmérséklettõl függõen a lambda szonda jele (62 celsius fokig nincs figyelembe véve),
    -fordulatszámjel,
    -gyújtásjel,
    -fojtószelep helyzete,
    -az esetleges eltárolt hibák miatti korrekció.
    Tehát ezügyben elõször is a motorirányítást kellene ‘kikérdezni’, a hibatárolóval, mint az élõ(mért) adatokkal és azokat összehasonlítani az elõírt értékekkel!

Még valami: ezekhez a motorokhoz(1,4, 1,6, 1,8 Mono-Motronic) a gyár 40 oldalas A4 méretû füzetben részletezi a pontos beállítást ábrákkal, értékekkel…

admin
    Adminisztrátor

Oké köszönöm a segítséget akkor az elsõ dolgom a hibakód kiolvastatása lessz aztán majd írok hogy alakult!Köszke:)

3 bejegyzés megtekintése - 1-3 / 3
  • Be kell jelentkezni a hozzászóláshoz.

search previous next tag category expand menu location phone mail time cart zoom edit close