beázás!

• This topic is empty.
11 bejegyzés megtekintése - 1-11 / 11
  • Szerző
    Bejegyzés
    admin
    Adminisztrátor

szia Doki!

beáztam!müszerfalnál a kormány alatti rekeszben áll a viz!g2 83 gtd,de már ugy is tudod a baromságaim hisz annyit irtam!!!lényeg hogy az esö elvezetö szét van törve,és lehetséges e hogy a kilométerora spirál vezetékénél folyt be a viz?mert ott a gumi nem volt visszatéve,valamint alul a kiegyenlitötartájnál van valami asszem a szivato bovden de nem biztos, ott sincs visszatéve rendesen (tüzfal)mert igy megoldodik minden egyes elektromos problémám akkor!!

admin
    Adminisztrátor

ÜdVW József!

Biztos, hogy onnan áztál be? Lehetséges, hogy a szélvédõ üveg profilgumija(kéder) alól nem tud kifelé folyni, így befelé indul el!
    Jó lenne ha kiszerelnéd a két elsõ mûanyag dobbetétet. Mögötte igen sok sár és ‘zöldség’ tud olyan masszává összeállni, ami eltömi a kivezetõ nyílásokat és akkor ‘uszodát’ rendez az autóban…

admin
    Adminisztrátor

ÜdVW!

Én tavaly õsszel áztam be.Elsõ õszi nagy esõ,beleülök a kocsiba,és az anyósülés elõtti tálca te volt vízzel.A fûtõmotoron folyt át a víz.Pont a sárvédõben lévõ esõelvezetõ volt eldugulva.Én kézzel és egy darab dróttal tisztítottam ki,és azóta semmi gond

admin
    Adminisztrátor

hello!
    nekem ott nincs eldugulva lefolyik a viz,viszont az elsö szélvédönél a kédernél van a lemez amin az ablaktörlönek van a lyuk átfurva,azaz ott van az ablaktörlö,na azt megmozgattam ki be mozog és rohadt és rozsdás a gumin belül!esetleg ott folyt be,a km ora spirál gumilyát visszatömködtem,meglátjuk valamint az emlitett lemez és kéder közzé valami szigetelö cuccot benyomunk ami ilyenre való!de nemtudom hogy ot tképes e befolyni a viz majd meglátjuk!nándi neked is gtd-éd van igaz?:D

admin
    Adminisztrátor

ÜdVW József!

A szélvédõkeret alsó pereme (ami az ablaktörlõ kar tengelyeit is tartja) a vízvályú felett van. Tehát ,ha a mechanika mellett ‘átmegy’ a víz, az akkor még csak a vízvályúba jut.
    Neked a beázás vagy az eldugult vízvályú oldalsó furatai miatt a km spirál furatán bejutó víztõl volt,vagy (bármennyire is hihetetlen) a szélvédõkeret és a gumikéder között bejutott víztõl…

admin
    Adminisztrátor

Üdvw Doki!

inkább a kéder,mert öntöttük a vödör vizet és a lyukakon folyt mint a kisangyal,amugy szerinted valami trutymoval ha kinyomjuk a szélvédö és a gumikéder között az segit?mit javasolsz?

Aztán,mit javasolsz üzemanyag téren hol van jo azaz jobb dizel mint máshol én ömv-nél tankolok!

a biztitáblán van egy relé 60-as számmal ez a relé mit képvisel?

köszi!:D

Módosította: jééé, Idõpont: 2008.09.23 07:51

admin
    Adminisztrátor

ÜdVW József!

Nem ajánlott más anyaggal kitömíteni a szélvédõkédert. Annyira fog tömíteni, hogy a víz belejusson, de ki ne találjon. Hibátlanul fog elrohadni a szélvédõkeret.:(
    Inkább a kivett szélvédõnél szoktam a két alsó sarokba 2-3 db 6 mm-res furatot fúrni. Így a kéder alá bejutó víz a vízvályúba le tud csepegni…:)

admin
    Adminisztrátor

ÜdVW tagok!
    Ha meg van a megoldás,ha nem,én még a motortérnyitó bowden vízvályún átmenõ részén tömítõ gumit nézném meg és tömíteném v.mi masszával. Na,ezt szépen megneveztem. :laugh:
    Én legalábbis ideje korán még mikor hozzám került a gép,orvosoltam. A másik ázás oka,valóban az összegyûlõ víz átfolyása a szélv. peremen. De még ezernyi (gumidugó baj) dolog lehet.

admin
    Adminisztrátor

sziasztok,szia Doki!
    megint sikerült beázni,pedig a szélvédö már ki lett javitva,viszont találtam egy érdekes dolgot,müszerfal bontogatás közben.a vizelvezetö elöl mindig tiszta viz volt,mert a müanyga el van törve több helyen,ezért mögé folyik,és én ugye cseréltem balaktörlö motort és szerkezetet,na most enne ka rögzitö csavarja ami belemegy a lemezbe,az pedig át a müszerfalhoz a pedálok fölötti részre na ott rentgeteg viz volt:Dvaloszinüleg nem tömitett rendesen a gumi akármi alátét,és beszivárgott a viz föleg minap amikor rentgeteg havasesö esett…node nem kiabálom el, remélem megoldottam a problémát végre,nem akarok beázni többet:D

másik pedig,lelazult a töcsavar és hatalmas zörgés összeérö fémhangra lettem figyelmes, ráhuztam nemsokat egy negyednyit szinte és megszünt kotyogott mint állat az egész kerék,de msot valami suhogó hangot hallok a jobb kerék felöl….nemtudom mi lehet a baja lehet megfött amig hazaértem a zörgö kerékkel?csapágy?de nem morog hanem suhog…

admin
    Adminisztrátor

ÜdVW József!

Nem írtad,hogy melyik kereked lazult le! Rájönni nem lehet,mert semelyik kerékagyat nem rögzíti tõcsavar…

admin
    Adminisztrátor

jobb elsö kerék,és a féltengely végén levö asszem 27 es kulccsal kelett meghuzni,aztán elmult ez a súrolo éles fémhang,majd most már viszont suhogahogy elindulok egyre intenzivebben,aztánha lassulok ugyanugy lassul…lötyögött is a kerék rendesen,mikor megmozgattam..tavaly ot tlett cserélve a csapágy benne.amugy 2es golf,de 3as golf futómü van benne,bár 3as lengéscsillapito van benne nemtom ez a féltengelynél nmeg bárhol mit számt.amugy találtam a jobb oldali féltengelyen egy kerek szivacsszerü henger dolgot,ami "hilti szalaggal"volt erösitve,mert a nyoma ottvan..az mi lehet?

11 bejegyzés megtekintése - 1-11 / 11
  • Be kell jelentkezni a hozzászóláshoz.

search previous next tag category expand menu location phone mail time cart zoom edit close