ChipTuning = problémamegoldás ?

Kezdőlap Fórumok VW Depo offline Kérdezz, felelünk! ChipTuning = problémamegoldás ?

• This topic is empty.
6 bejegyzés megtekintése - 1-6 / 6
  • Szerző
    Bejegyzés
    admin
    Adminisztrátor

Sziasztok, új vagyok még (és nem túl rég VW-s:)

Kérdésem volna, hátha tudtok segíteni:

Az alapfelállásom

’98-as Polo 1.4 16V , 100LE. Február óta van meg, nagyon szeretem, de már az elsõ percektõl fogva egyenetlen az alapjárat, be-berángat a motor menet közben. Állati zavaró volt (sajnos sokszor kényszerülök dugóba, Dél-Pesten lakom és Óbudán dolgozom, munkára is használom a járgányt) így sok szerelõ és még több pénz elkölt(tet)ése után derült ki, a fojtószelepházamban található mûanyag fogaskerekek kopottak, s idõvel (kb 10-15000 KM múlva) mindenképp cserére szorul. Ez a szerelõm, ki végülis megtalálta a hibát, javasolta a következõket:

1. így hagyjuk – elmegy még 10-15e km-t míg széthullik. majd csere
    2. csere – ha VOLNA bontóban, 25-30k lenne, de NINCS, 37db bontót telefonáltam körbe az országban. Újonnan 80-90k az alkatrész.

A helyzet az, hogy mivel a motor is ritka, így a fojtószelepház is hozzá, semmi más nem jó hozzá, csak ez:
    036 133 064 E

3. ChipTuning – ugyan meg nem oldja a problémát, de kezelhetõvé teszi – max kitolódik az alkatrészbeszerzés ideje.

A kérdésem az volna: egyrészt, valójában nem bánnám, ha kicsivel jobban menne a verda – ezt nem is tagadom. Másik oldalról viszont fosok tõle, hogy tönkreveri a motort vagy valamit a chiptuning. Mivel 10 éves autóról van szó, (ha újabb lenne, nem is nagyon gondolkodnék) nem tudom a 150.000 km mennyiben befolyásolhatja azt, hogy esetleg beadja valamiért a kulcsot. Az eshetõsége, hogy jobb lesz a fojtószelep-téma és jobban is megy az autó, nagy – s legalább arra az idõre is megoldódna ez az állat idegesítõ probléma, míg nem szerzek egy másikat, s persze összegyûjtök rá lóvét.

Szerintetek? Érdemes? Mik a tapasztalataitok? Vagy mit javasoltok?

Ui: a chipelés 40k környéke lenne, max 10%-os növekedésel.

admin
    Adminisztrátor

Természetesen, ha tudtok esetleg jó bontókat, azt is szívesen veszem…:)

admin
    Adminisztrátor

ÜdVW Krisztián!

A fojtószelepháznak még utána nézek!

A Chiptuningról csak annyit, hogy kb. annyi különbséget fogsz érezni, mintha mûködtetnéd a klímát, vagy nem haladás közben…
    Annak örülj, hogy a fenti problémát kivéve, hibátlanul üzemel a vasad! az a 100 paci kicsit sok abból a motorból! Nem japán, tehát nem forog villanyóraként és nem a parkettagáz elõtt 5 mm-rel adja a legnagyobb nyomatékot!
    Ha több lóerõt szeretnél, az már jelentõs változtatásokat igényel a motoron és környékén, viszont az élettartamát négyzetesen csökkenti!:S

Azt viszont kétlem, hogy megoldás lenne!

Módosította: Doki69, Idõpont: 2008.06.11 18:40

admin
    Adminisztrátor

szia, köszönöm a választ! A 100LE gyárilag ennyi, és hát józan paraszti ésszel én is így sejtettem mint leírtad…. Kénytelen leszek megvenni az újat, úgy érzem…. Üdv, Krisztián

admin
    Adminisztrátor

ÜdVW Krisztián!

Igazán nincs mit!

Ezért vagyunk itt!:)

admin
    Adminisztrátor
6 bejegyzés megtekintése - 1-6 / 6
  • Be kell jelentkezni a hozzászóláshoz.

search previous next tag category expand menu location phone mail time cart zoom edit close