cold air intake

Kezdőlap Fórumok VW Depo offline Kérdezz, felelünk! cold air intake

• This topic is empty.
5 bejegyzés megtekintése - 1-5 / 5
  • Szerző
    Bejegyzés
    admin
    Adminisztrátor

http://vw-tuning.hu/news.php?extend.28

Tudom, hogy a hideg levegõ jótékony hatással van a teljesítményre, de létezik, hogy ezzel a megoldássla okosabbak vagyunk, mint a gyárba?

admin
    Adminisztrátor

Hali mindenkinek!

Ez egy ram-air rendszer lenne?Ezt a én legutóbb a motorok világából hallottam,asszem a Yamaha pakolta az R1-be.
    A lényege,h a légszûrõházba egy nagyobb átmérõjû csövön érkezik a levegõ mint amekkorán megy kifele a szívó oldal felé.Bizonyos sebesség felett az átmérõ külömbség miatt nyomás alakul ki a a dobozban,itt a légszûrõ házban.Tehát a válasz az h mûködik,csak nem ilyen szinten.Az R1-en is csak 180 fölött ér a rendszer vmit.Egy Polót ritkán lõnek annyira ,h érjen vmit.Az más ha csak azért kell,h mindig hideg levegõt kapjon a motor…

Szerintem ennyi…:laugh:

Módosította: nándi_85, Idõpont: 2008.09.15 11:17

admin
    Adminisztrátor

ÜdVW!

Nemcsak errõl van szó! A benzin a 25-40 celsius fokos levegõben párolog megfelelõen, függetlenül attól, hogy a párolgás hõelvonással jár(fizika). Ha annyira fölösleges dolog lenne, akkor az injektoros motoroknál nem lenne beszivott levegõ hómérsékleti szenzor(IAT) és az intercooler is egy hatástalan valami lenne.
    Dízeleknél és közvetlen befecskendezésû benzines mociknál(FSI, GDI) a keverékképzés a hengerekben képzõdik. A hûvösebb levegõbõl egységnyi helyre többet lehet besûríteni(kisebb a sûrûsége), amiben több üzemanyagot elégetve nagyobb teljesítményt nyerünk..
    Ez a dolog a porlasztós motorokon is sokat dobott! Nem a motortér meleg levegõjét ‘etetjük’ a motorral(lásd direkt levegõszûrõk használatakor fellépõ teljesítménycsökkenés és fogyasztás emelkedés), hanem a környezeti hûvösebb levegõt juttatjuk be. Hátránya az,hogy a szennyezõdések(por, stb) gyorsabban bejutnak a levegõszûrõbe…

admin
    Adminisztrátor

Lehet pontatlanul tettem fel a kérdést… Ha ezt Én is megcsinálom + Le-höz jutok? Vagy csak 3,2 dkg aluminium csõvel nehezebb az autó? Ennyi felesleges súlyt már nehezen viselnék el:D

admin
    Adminisztrátor

ÜdVW F Z!

A válasz attól függetlenül pontos volt! 🙂 Kis teljesítmény növekedést jelenthet, de szerintem nem lesz érzékelhetõ, inkább a fogyasztáson…

5 bejegyzés megtekintése - 1-5 / 5
  • Be kell jelentkezni a hozzászóláshoz.