csattogó szelepek

Kezdőlap Fórumok VW Depo offline Kérdezz, felelünk! csattogó szelepek

• This topic is empty.
15 bejegyzés megtekintése - 1-15 / 22
  • Szerző
    Bejegyzés
    admin
    Adminisztrátor

Sziasztok!!!

Egy B3-as passat om van 1,8. RPmotorkód (90LE) 183e km el.
    Az a probléma hogy indítás után 4-5-6-7 mp el elkezdenek csattogni "klattyogni"a szelepek, és üzemi hõfokon se hadják abba. Ilyenkor már halkabb de igy is kivehetõ. Kicsit fura mert egyszer hangosabb egyszer meg alig hallani. Lehet rajta segíteni?? Esetleg egy teljes hidrotõkesor-csere javítana vagy ronta a helyzeten(az még nem volt cserélve) Amúgy a motor olajat nem eszik egy decit se,, 10W40-es Maxlife-t használok.
    elõre is köszi a választ

admin
    Adminisztrátor

Szia Leo!
    Én is a tõkére tippelnék elsõre!
    Nekem is volt h.tõke problémám,de nem biztos hogy kukázni kell õket!:(
    Proba képpen ki kellene szedni mindet kiütni a közepét és kimosni gázolajban vagy benzinben
    Lehet van lerakódás benne nem tud teljesen feltöltõdni,ha megtisztítod még talán menthetõ!
    Darabja kb 2000 ft!
    Csaó!

admin
    Adminisztrátor

Köszi kokesz, remélem ez lessz a baja!!
    üdv

admin
    Adminisztrátor

ÜdVW!

Azért nem ártana az olajnyomást is leellenõrizni! Az alacsony olajnyomás miatt is csattoghatnak a hidrotõkék!

Nem elég a hidrotõke közepét kiszedni! Azt is kétfelé kell venni és a két elemet is kimosni gázolajban, valamint a nyomástartó golyót is ki kell venni a helyérõl, a hajszálrugót pícit széthúzni(elõfeszíteni, hogy nagyobb nyomáson nyisson)! Amikor minden tiszta, lehet össze szerelni…

admin
    Adminisztrátor

Szia Doki!!

Kérdeznék még egyet: egyik ismerõsi azt mondta hogy ez nem tõkehiba, hanem hogy lógnak a szelepvezetõk és ezért csattog"klattyognak" a szelepek. Lehetséges? ( NE ilyen vékony hangot képzelj el hanem egy tompábbat)
    üdv

admin
    Adminisztrátor

ÜdVW Leó!

Ha már annyira lógnának a szelepek, akkor már beleõrültél volna az olajfogyasztásba! A tompább csattogás lehet a hatókarcsapágy vagy a dugattyúcsapszeg hangja is.

admin
    Adminisztrátor

Kösz Doki!!
    majd ha meglettek nézve a tõkék megírom a változást…..remélem lesz:)

És igy(ha csapágyas is) akkor még mennyit futhat? Gondolom egy idõ után fel fog erõsödni a hangja!?

üdv

admin
    Adminisztrátor

ÜdVW Leó!

Csapágyasan nem sokat tud futni a motor, mert a megnövekedett illeszési hézag miatt jelentõs lesz az olajnyomás csökkenése. Elõbb-utóbb valamelyik sikócsapágy ‘felkenõdik’ a tengelyre ,vagy a kenéshiány miatt akár a vezémûtengely is beszorulhat. Ekkor ‘valaminek engednie kell’ és az általában a vezérmûszíj, vagy a vezérmû lánckereke lesz. Ha a fõtengely szorul be(mert ‘rásül’ valamelyik siklócsapágy) az szerintem a jobbik rossz…:(

admin
    Adminisztrátor

Kösz doki!
    remélem ehhez nem lessz szerencsém…..:(

admin
    Adminisztrátor

Szia Doki!!

Kicseréltettem az egész sor tõkét……
    na és jó lett,, se hidegen se melegen nem csattog a szelep (legalábbis eddig:) )

"szinte olyan mint az új" örülök neki:)

üdv

admin
    Adminisztrátor

🙂

admin
    Adminisztrátor

Hello Doki!!

megint rossz…
    kb 3-hétig tök jó volt azután állt egy hetet.
    Beindítottam és kezdte ugyan azt mint régen.
    mondjuk azt megkell hagyni jóval csendesebb hidegen mint a csere elõtt.
    mi lehet a baj??

üdvw

admin
    Adminisztrátor

hello!
    én ezért cseréltettem ki a hengerfejet lapkásra,mert már elegem volt,h.hol csattoogott,hol nem..Vettem bele újat énis,de ideig-óráig volt csak jó,elöbb úgyis elkokszolódik szerintem.A lapkással nem lesz olyan finom hangja,de még jobb,mint a koszos hidróssal volt..

admin
    Adminisztrátor

ÜdVW Leó!

Az új tõkének is idõ kell, hogy bekopjon, emiatt is elengedheti a nyomást…

admin
    Adminisztrátor

Kopott olaj pumpa miatt nem csinálhatja??

15 bejegyzés megtekintése - 1-15 / 22
  • Be kell jelentkezni a hozzászóláshoz.