Elektromos AC

Kezdőlap Fórumok Golfosok törzsasztala Elektromos AC

• This topic is empty.
6 bejegyzés megtekintése - 1-6 / 6
  • Szerző
    Bejegyzés
    admin
    Adminisztrátor

Üdvözletem mindenkinek. Némi segítségért folyamodnék G II (1,3 B ’91 NZ motorkód)üzemanyagellátás ügyben.
    Nem indul el az elektromos ac, csak ha manuális úton zárom a relét, de a kocsi akkor sem indul be.
    Amit már kicseréltem: relé, biztosítéktábla, gyújtáskapcsoló betét+ vezeték köteg, kormánykapcsoló+ vezetékköteg(más okból),
    benzinhídon lévõ nyomástartó szelep,vezérlõ elektronika, és még mindig semmi hatás a mûködésre. Az alkatrészek mind bontottak voltak, de mûködõ autóból szedtem ki.
    Riasztó van, immo nincs, szikra, benzin is van, de a tünetet egyik napról a másikra kezdte el produkálni. Ha a nyomástartó szelep visszafolyó ágát levakolom, csak akkor jön üzemanyag a befecs.szelepen, ezért gondoltam a nyomástartó szelepre, de délelõtt kiderült, hogy nem az a baj. Ha le van zárva a visszafolyó ág akkor be lehet indítani a kocsit csak pöckölni kell a relét mert állandóan jön az üzemanyag a befecs.szelepen és belefullad a benzinbe.

Találkozott már valaki ilyen problémával?

Ha valakinek bármi ötlete van szívesen veszem. Elõre is köszönöm

admin
    Adminisztrátor

ÜdVW József!

Véletlenül nem volt az autó valamely része CO, vagy AWI hegesztve? Ha ott valaki hibát követett el, akkor az nagy valószínûséggel ‘hazavágta’ az ECU-t !
    Érdemes lenne egy ezzel foglalkozó gurut megkeresni, aki a megfelelõ kapcsolási rajz birtokában tudná orvosolni a problémát…

admin
    Adminisztrátor

ÜdVWözlet! Az a gondom, hogy összefolyt a benzin és az olaj. Az AC-t levettem (1.8as, nem elektromos), de a membrán úgy néz ki, nincs kirepedve, sérülve. Mástól lehet még a hiba? Ha igen, hol keressem?

admin
    Adminisztrátor

Üdv. Doki.
    Nem volt hegesztve az autó és már cseréltem ECU-t is, most még a motortéri kábelköteg cserén gondolkozom, ha lesz pici idõm nekifogok, mert hidegen nincs rendes alapjárat sem, és nem megy ki feszültség a járulékos légszelepre sem. Némi utánolvasással kiderült számomra, hogy ez is közrejátszhat az alapjáratnál. Egyedül még azt nem sikerült kiderítenem, hogy a 2 AC-ból melyik a vezérli a másikat, mert esetleg még az is lehet a gond.

admin
    Adminisztrátor

ÜdVW Antal!

A benzin a motorolajba kétféleképpen juthat. Az egyik, amikor a mechanikus tápszivattyú(AC) hibásodik meg. Ez lehet,membrán, vagy más tömítetlenségi hiba. A másik esetben elõfordul, hogy a sok hidegindításos használatnál, vagy nem mûködõ hengernél a beszívott benzin kicspódik a hengerfalra és a duattyúgyûrûk résein át lefolyik az olajteknõbe. Sokáig tartó üzemeltetés esetén jelentõs motorkopást és sérüléseket okozhat.

admin
    Adminisztrátor

ÜdVw József!

Tudomásom szerint a elektromos benzinszivattyúkat a motorfordulat jelére behúzó relé kapcsolja be. Semmiféle nyomásfigyelése nincs, mivel itt a mennyiségszabályozás a befecskendezési idõ változtatásával történik…
    A járulékos levegõszelep feladata az alapjárati fordulatszám stabilizálása. Próbálj még rápillantani a lambdafeszültségre is(ha van lambdaszonda…).

6 bejegyzés megtekintése - 1-6 / 6
  • Be kell jelentkezni a hozzászóláshoz.

search previous next tag category expand menu location phone mail time cart zoom edit close