www.kedvezmenyesbiztositas.hu

elektronikai zavarok

Kezdőlap Fórumok Elektronikai tippek, trükkök elektronikai zavarok

15 bejegyzés megtekintése - 1-15 / 18
  • Szerző
    Bejegyzés
    admin
    Adminisztrátor

ÜDVW MINDENKINEK!
    Szokták mondani a gond sem jár egymagában.Nekem két elektronikai gondom is van.
    1.Az ablaktörlõ szakaszos mûködése ok, de a sima és a gyors tempó közt nincs különbség legalább is a 2-3 törlõ mozdulat után belassul.
    2.Általam csak ventilátornak nevezet berendezés amivel levegõt tolunk az utastérbe nem kapcsol be.Az érdekes dolog hogy a minap bekapcsolva hagytam és menet közben egyszer csak beindult.De azóta ismét semmi jele az életnek.
    Nos a kérdés melyiknél mit érdemes megnézni?
    A segítséget elõre is köszönöm.
    atesz

admin
    Adminisztrátor

ÜdVW Agyagman!

Ha típust és évjáratot is írtál volna…..:angry:
    Az ablaktörlõ lassú mûködését általában a törlõ karok tengelyeinek berohadása okozza…Ki kell szerelni a komplett mechanikát, a tengelyeket kiszerelni a helyükrõl, kitakarítani a furatot és a tengelyt is és bezsírozva, beolajozva össze kell szerelni. Nem árt a törlõmotort is szétszedni, keféket, komutátort megtisztítani, kifugázni és a perselyeket olajos zsírral megkenve összeszerelni.

A fûtõventillátor hibái típusonként eltérõek. Általában a kapcsoló beég, tönkremegy az elõtétellenállás(vagy benne a hõbiztosíték), tönkremennek(‘kiszáradnak’ ) a csapágyperselyek, beszorul a forgórész és leég…

admin
    Adminisztrátor

Szia. Szerintem az ablaktõrlõmotorod a hibás,lehet a mechanika is /szorul/. A fûtõmotor valószínû kefekopott, vagy a kollektora beégett.

admin
    Adminisztrátor

Kellemes napot mindenkinek!

Nekem egy 2002-es évjáratu polo-m van.Eddig még nem jelentkezett ez a hiba , de most egy hónapon belül kétszer is jelentkezett.
    A hiba leírása: Eddig még sohsem volt gond az inditással de most megismétlõdött az a hiba hogy inditáskor nem történik semmi,majd többszöri ismétlés után beindul és ez a hiba több hétig nem jelentkezik.
    Majd 2-3 hét mulva ismét.
    Valami elektronikai hiba lenne?
    Vagy valami más?
    Miért nem jelentkezik ez gyakrabban?
    Ha valaki tudna ebben segíteni nagyon megköszönném neki.
    Bármilyen segítséget köszönök.

admin
    Adminisztrátor

Hello!
    Önindítóra gyanakodj, faterom régi pajeroja is ugyanezt produkálta. Azért várj meg több hozzászólást is.
    Jóéjt!

admin
    Adminisztrátor

ÜdVW Simike!

Ha semmi nem történik mit jelent? Nem is kattan a behúzómágnes, vagy csak kicsit halványulnak a fények?
    Ha kattan, akkor lehet fõkábel,vagy behúzómágnes,esetleg testkábel. Ha csak halványodik(vagy azt sem) akkor gyújtáskapcsoló-betét, vagy behúzómágnes, esetlegesen felakad valamelyik kefe az indítómotorban…
    Érdemes leszedni, kitakarítani, a villamos csatlakozókat letakarítani, a tengelyeket, perselyeket megkenni, a bronzkeféket a kommutátorral érinkezõ hosszanti síkban 45 fokban lesarkallni…Összeszerelni és öröm, boldogság..;)

admin
    Adminisztrátor

helló Doki

Semmi hangot nem hallok amikor inditok vagyis semilyen hang és fényhatás csökkenéssel nem jár ez.
    Csak egyszerüen a kulcs elforditással nemtörténik semmi.
    Ezek után ha kiveszem a kulcsot és megismétlem az inditást néhányszor ( 4-5)ször akkor beindul és hiba nélkül szuperál.Ez a folyamat kb 2-3 hétig tart ,majd ujra megismétlõdik az eset .
    Nincs semmi féle azonosság az esetek között ezért vagyok ilyen tanácstalan.Az autót minden nap használjuk munka eszköz ezért megfejthetetlen hogy mikor és miért csinálja ezt 3 hetente kb.

admin
    Adminisztrátor

ÜdVW simike!
    Én a gyújtáskapcsoló betétre gyanakodnék.

Peter

admin
    Adminisztrátor

Sziasztok!
    Szeretném megtudni, hogy a b3 1.6 td passatom-ba hogy lehet a világítást orvosoln,i mert ami most va,n az csak nappal jó este szinte semmit nem látni vele,még refinél sem.
    Ha lenne valakinek valami okos tapasztalata azt meg köszönném .
    Üdv Laci.

admin
    Adminisztrátor

ÜdVW Laci!

Mérj feszültséget az izzókon, majd visszafelé, csatlakozók, biztosítéktábla, fényváltó kapcsoló. Valahol csak lesz egy érintkezési hiba, vagy esetleg testhiba,vagy a fényváltókapcsoló van beégve…

admin
    Adminisztrátor

Kösz a segítséget keresgélek tovább,a korm.kapcsolóval lehet valami mert nem igázán úgy működik ahogy szeretném.Pl fénykürt vagty van vagy nincs.

admin
    Adminisztrátor

Üdvw Mindenkinek!!
    Olyan kis problémám lenne h van nekem egy golf 2, 1.6 gtd-m ( jr kódos),vízhőfok problémával küszködök!
    A hűtőventilátor direktbe van kötve,elvileg akkor is be kellene magától kapcsolnia ha eléri azt a hőfokot,na hát nekem nem kapcsol be,ez vajon miért lehet?(sajna nem értek hozzá),illyetve ha folyamatosan haladunk az autóval akkor a hőfok mutatóm kb beáll középre ,vagy kicsit “jobbra”,ha ráadom a világítást akkor elkezd mutató szerint melegedni és csunyán felkúszik a mutató!Ha pedig levettem a világítást visszaáll.A képen a mutató alapbol ugy áll ennél csak magasabb hőfokot mutat… .Az autó nem hengerfejes,nem eszi a vizet,nem forralja,..
    Szerintetek mi lehet a baja?

Segítségeteket előre is köszönöm!
    Szép Napot.

admin
    Adminisztrátor

Üdvw Mindenkinek!
    Olyan kis problémám van nekem ,h a hűtőventilátorom direktbe van kötve és annak attól függetlenül is be kellene kapcsolnia,miért nem kapcsol be szerintetek??A hőfokmutatóm felmegy a felétől 1 kicsit tovább és ha haladunk az autóval,lámpát kapcsolunk akkor mutató szerint tovább melegedik,,ha levesszük a világítást akkor a mutató visszaáll majdnem középre,röviden ennyi.
    Segítségeteket előre is Köszönöm!!
    Szép napot!

admin
    Adminisztrátor

ÜdVW!

Ha egy hűtőventillátort ‘direktbe’ kötünk,akkor az állandóan működik függetlenül a hőmérséklettől,leállításig,vagy a motor leégéséig.
    Tehát ha nem kapcsol be a ventillátor,a teljes áramkört ellenőrizni kell…Biztosíték, testelés, hőkapcsoló, ventillátormotor…

A hőfokmérő ilyen hibajelensége a műszerfal testelési hibájára ,vagy a hiányzó,esetleg hibás feszültség stabilizátorra utal…

admin
    Adminisztrátor

Köszi Szépen!
    A direktbe kötést úgy értettem h kapcsolóra van kötve!(bocs)
    Ezeket h tudnám esetlegesen én orvosolni?
    Az a bizonyos feszültségstabilizátort hol találom meg?illetve a hőgombát?
    A műszerfalcsoport hátulján van 1 kis 3 lábú ic..az lenne az?
    Már bocs h ilyen kérésekkel zavarlak!
    Köszi Mindent!!
    Szép Estét!!

15 bejegyzés megtekintése - 1-15 / 18
  • Be kell jelentkezni a hozzászóláshoz.

[instagram-feed]

AABCarLogo125x125

search previous next tag category expand menu location phone mail time cart zoom edit close