www.kedvezmenyesbiztositas.hu

féltengely????

Kezdőlap Fórumok Technikai segítség Futómű féltengely????

14 bejegyzés megtekintése - 1-14 / 14
  • Szerző
    Bejegyzés
    admin
    Adminisztrátor

Sziasztok!!!Egy sciroccoba tettem egy 1.9 td (aaz) motort.A hozzávaló(chd)váltóval. De a féltengelyek hosszúak a belsõ nagy csukló miatt.1 golf futómû van a scirocco alatt gyárilag.Valami ötlet????Aki csinált már valami hasonló átalakítást és tudna nekem segíteni ebben azt nagyon megköszönném.

admin
    Adminisztrátor

Szia!

Akkor végül is melyik féltengely van z autóban? A Scirocco vagy a G3 TD?
    Meg évjáratokat dobjál már ha tudsz.

ÜdVW
    Gábor

admin
    Adminisztrátor

A gyári van benne (1.6gti).94-es a 3-as a scirocco pedig 82.

admin
    Adminisztrátor

Szia!

Tehát akkor az 1.6 GTi féltengely lenne túl hosszú?
    Ahogy nézegetem nemigazán van különbség a féltengelyben, legalábbis a kódszámok alapján.
    A jobb oldali féltengely egy az egyben megegyezik és akkor a baloldali hosszával sem lehet gond.
    G3 féltengely: 1H0 407 272 MX a Scirocconak meg 171 407 272 MX. Az elsõ 3 szám csak a típus kód.

Mi a gond a belsõ csuklóval?
    Azt tudom hogy van 90mm-es meg 100-as.
    Az hogy melyik kell a CHD váltóhoz azt a váltón lévõ csillagkerék adja meg, de az AAZ CHD váltójánál a belsõ csukló biztosan 100mm-es.
    Az lehet hogy eltér a belsõ csukló átmérõje mert ahogy nézegetem a Scirocconak 90 vagy 94mm-es a belsõ csuklója, de a GTi-é inkább 94-es.
    Ha a csuklót kicseréled szerintem passzolnia kell.

ÜdVW
    Gábor

admin
    Adminisztrátor

Üdvw Mindenkinek!

A segítségeteket szeretném kérni.
    Golf III 1.9 .TD(AAZ)
    Szóval….hol is kezdjem:)
    2000 fordulaton 5.be 90 nél és 4.be is ráz(remeg az autó eleje gázadásnál…de mint az állat.)
    Féltengelyt csréltem….szilenteket néztem….jók…nem kotyognak….
    Tanácstalan vagyok…
    Mi a frász karikát nézzek meg rajta?

Elõre is köszi ha valaki tud valamit!

Ciao

admin
    Adminisztrátor

ÜDVW!
    Váltó olaj mikor volt benne cserélve?
    ÜDVW

admin
    Adminisztrátor

ÜdVW Romeo!

A kuplung nem üt? Vagy véletlenül nincs eltörve a fõtengelyed? Ékszíjtárcsa a helyén van? Motor és váltótartó bakok milyen állapotban vannak?

admin
    Adminisztrátor

Üdvw Sziasztok!

Váltóolajat nem néztem,de akkor holnap az lesz az elsõ dolgom.
    Motort probáltam rángatni…de nem igen mozdult..akkor lehet,hogy azzal nincs probléma.
    Ékszíjtárcsa rendesen fut..akkor a fõtengely is kilõve.
    Váltótartó bakot nem néztem meg a váltó olajat sem….
    Apropó…ha benyomom a kuplungot…szép hangja van a motornak…de ha felengedem akkor…olyan “fém”hangot hallok….rendesen kapcsolhatóak a sebességek és nincs “reccsenés,kerrenés”
    De ez a remegés után jött már..vagy fél évvel…

Megnézem a váltó bakokat és az olajat….
    Ha továbbra is nem jó a helyzet…jelentkezem…remélem nincs nagy gond…

Köszi a segítséget..

Ciao

admin
    Adminisztrátor

Hali.

Ha csak viszonylag nagyobb sebességnél jelentkezik akkor lehet hogy csak futómûbeállítás a gond.(feltéve ha a kormány is ráz) Nekem is ez a probléma, mert nekem nagyon széttart a kerék és 90-100 körül nekem is ráz. Csak $lusta$ vagyok elmenni beállítatni.:laugh:

Üdvw

admin
    Adminisztrátor

Hali!
    Mit értesz az alatt hogy “ráz az eleje” szitál ? Mert nekem is volt hasonló gondom IV. golf-al. 80 és 100 között beremegett az eleje mintha “centír” gondja lenne. Végül a kormányösszekötő rúd volt a ludas, kicserélték, majd futómű beállítás,mostjó!
    Szerintem a váltó hang teljesen más tészta!!!!

admin
    Adminisztrátor

Hali!
    Mit értesz az alatt hogy “ráz az eleje” szitál ? Mert nekem is volt hasonló gondom IV. golf-al. 80 és 100 között beremegett az eleje mintha “centír” gondja lenne. Végül a kormányösszekötő rúd volt a ludas, kicserélték, majd futómű beállítás,mostjó!
    Szerintem a váltó hang teljesen más tészta!!!!

admin
    Adminisztrátor

ÜdVW.
    Cserél meg a kerekeket, elsőket hátra, esetleg jobbost a balossal és ha változik vagy megszűnik gumi csere.

admin
    Adminisztrátor

Ha nem motortartóbak, akkor szakadt hátsó lengőkarszilent is lehet.

admin
    Adminisztrátor

Sziasztok!
    Ha már témánál vagytok, vagyunk…
    a Következő lenne a kérdésem, úgyszintén nekem is 1.9td-m(gtd-m) van.
    a 2belső csukló cserére szorul, a kérdésem az lenne, hogy van olyan benzines motor aminek megegyezik a belső csuklója az 1.9TDvel?
    Előre is thx.

14 bejegyzés megtekintése - 1-14 / 14
  • Be kell jelentkezni a hozzászóláshoz.

[instagram-feed]

AABCarLogo125x125

search previous next tag category expand menu location phone mail time cart zoom edit close