Fényezés

• This topic is empty.
15 bejegyzés megtekintése - 1-15 / 72
  • Szerző
    Bejegyzés
    admin
    Adminisztrátor

Szia Doki.

Hamarosan fényeztetni akarom az autóm gyögyház feketére vagy metál feketére az a lényeg hogy nagyon szép csili-vili legyen.Mindent le akarok fényeztrtni az egész elsõ hátsó nagy lököst telibe + a mûanyag G60 küszöböket és G60 íveket is.És a kérdésem az,hogy ez kb mennyibe fog nekem kerülni,kasznizás ingyen lesz haverom karosszériás.
    Körülbellüli árra gondolok?

Van még egy problémám az elsõ 2 ajtó lögyög fel-le ki vannak kopva a stiftek vagy az ajtó zsanér,azokat hogy lehet kivenni próbáltam kiütni meg se moccant,mi szokott elkopni a stift vagy az ajtó zsanérja,ha a zsanér akkor átfuratom kicsit nagyobbra és esztergáltatok bele csapokat.Nemtom mi van kikopva az lenne a jó ha a stift lenne lkopva:D:) B)

admin
    Adminisztrátor

ÜdVW Isti!

Általában a festõk elemenként szoktak számolni és a jelentõs színeltérés feláras! Pl. fehérbõl feketét, lehet,hogy nem is vállalják! A lökhárítók is elemként számítanak! Árképzés 15 ezertõl a csillagos égig/elem. Elõször a kívánt festõ néhány referenciamunkáját nézd meg! Utána lehet gondolkodni!
    Fõleg most ugranak az árak az égbe, mivel az EU itthon is betiltatja az oldószeres festék használatát! Marad a vízbázisú, amit egy szimpla galamszar is ‘elintéz’. :angry:

A Golf II-eseknél egy textilbakelit perselyben fordul az ajtó csapja és az kopik el. A bontóbol szoktam hulla ajtókról leszedni a zsanért ,ha jó állapotú… Jobb ötletem nincs…

Módosította: Doki69, Idõpont: 2008.04.07 18:41

admin
    Adminisztrátor

Köszi Doki az infót.Az a jó van felénk egy jó autósbolt ahol megvan nekik a gyári VW program és onnan mindent megtudnak rendelni németországból.Utánna járok ennek a perselynek.

Aha,a festésre számítottam is hogy nem lesz olcsó én kb 200 ezerre gondoltam(beszéltem már pár fényezõvel),a színkülönbséggel nem lesz gond mert az enyém sötét grafitszürke,és messzirõl szép a festés csak ne süssön a nap meg ne mennyenek közel hozzá.

admin
    Adminisztrátor

ÜdVW Isti!

Egy polírozás nem javítana a dolgon? Ma már sok kétbalkezes festõ munkáját lehet így helyrehozni…2000-res vizespapírral felmattítani és spec polírpasztával ‘átszaladni’ rajta? Hm?;)

admin
    Adminisztrátor

ÜDVW Doki.

Hát sajnos nem segít a polírozás.Mert vannak cigány haverok akik egy sörösüveggel eltalálta a moci tetõt amin egész szép nyomok maradtak (azóta már "ELBESZÉLGETTEM VELÜK" ),meg vannak igénytelen ráfújásaok,meg kisebb(meg 1 nagy) horpadások az ajtókon + sárvédõben (Esõs idõben vettem az autót,akkor szépet mutatott,napsütésben nem vmi szép:( ) .Küszüböket is kell cserélni(1 részét)plusz még a sárvédõ ívek alatt nemtom milyen a helyzet,hátul nem jó azt tudom.Vettem rá már régebben nagylököst az fenn is van,meg G60 íveket + küszöböt és azokat is színre akarom fujatni.De a színben szarakodok,mindenképpen sötét színûre akarom füjatni.

A Metál fekete szín szted jól mutat a golf 2-eken?Mert a fekete szín az tetszik más autón is,meg még kapna egy nagyobb sötétítést a hátsó ajtókra, elõre meg 1 árnyalattal kisebb fekete fóliát!Ültetés van már RH cup felni van alatta 15".Króm kristály lámpa + indexek elöl,hátul is piros és kristály (index) hátsó lámpa van.

És az ajtókra visszatérve lehet esztergályoztani olyan perselyt ami kell bele?

Jól nézne ki az autó feketén?????????

Köszi………….

admin
    Adminisztrátor

Üdvw!

Szerintem nem rossz.Egyik haveron kettes GTD-je fekete.5 ajtós(teliablakos ajtók),nagylökös.Bár õ is most akarja újrafújatni.Neki igazán tetszene fehérben,vagy kéttónusú.A fehér nekem is bejön,de a kéttónusú…

Nekem az tetszik ami van.Kettes,piros színben,kislökössel,5 ajtós,osztott ablakos 13-as borbeteken,szóval CULT.Egy kis kasznizás még hátra van meg az ültetés.Tényleg most jut eszembe.Van vmi tippetek,h mivel lehetne befeteni az ajtókárpiton a szövetet,nem plüss.A 22 év már meglátszik,kissé kisütötte már a nap,meg ki is lett könyökölve a cucc.Ha van vmi ötlet szivesen várom.

admin
    Adminisztrátor

Szia Isti!

Én most vittem egy zasztavát fényezni M3 as bmw sárgára szoval gyöngyház. Az autó kivolt lakatolva nagy jábol gletttelve mondjuk 70% ban elõkészitve. A fényezõ srác 170-et mondott festékkel együtt (a festék 50 kb) és ebbe benne van után a polirozás is és kb 3-4 hét alatt végeznek vele. A zasztisem sokkal nagyobb minzt egy golf:)

admin
    Adminisztrátor

Sziasztok!

Nekem szerencsére anyagárban lesz a fényezés, olyan 70-80ezer+a lakatossrác max 50e, ennyibõl szerencsém van.. :)B)

A nagy problémám, h matt szürkére szeretném, kérdeztem már pár embert, azt mondták ne legyen lakk, máshogy nem lehet megcsinálni.. Viszont akkor szinte védtelen az autó…
    A kérdés az volna, h hallott valaki ‘matt lakkról’?? Keresem mindenfelé, de eddig semmi… Nem akarok lemondani a matt fényezésrõl, de….:S :blink:

Remélem tudtok segíteni…

Elõre is köszönöm..

éVWi

admin
    Adminisztrátor

Matt lakkról nem tudok, bár haverom szerint van olyan…csak kevesen tudnak róla, vagy passz:)…nem vagyop fényezõ:D. Nekem a fényezõ mondta hogy az akril festéket valami adalékkal lehet mattá varázsolni…így lett az én felnim is szép mattfekete

admin
    Adminisztrátor

Hát, mindenesetre köszi 🙂
    Csak nem szívesen hagynám lakk nélkül az autót…:blush:
    Van még egy festékbolt, bemegyek oda is, hátha õk tudnak mondani valami bíztatót… :unsure:
    Viszont ha megtudok valamit mindenképp megírom, hátha nem csak én küszködök ilyen gondokkal…

A felni nálam is matt lesz, csak hófehér;) Az legalább már biztos, h hogyan, s mivel 😀

Mégegyszer köszi:silly:

admin
    Adminisztrátor

ÜdVW ÉVWi!

Sajnos a fényezõkre nehéz világ jön! Ugyanis az EU be akarja tiltatni az oldószeres festékeket! Ezután csak vizes bázisú festékek lesznek, az oldószeresek ára pedig a csillagos eget fogja verni! Már ha lesznek!:blink:

admin
    Adminisztrátor

Köszi a válaszokat.Szerintem maradok a FEKETE GYÖNGYHÁZ METÁLNÁL had csillogjon:) B)

admin
    Adminisztrátor

ÜdVW Isti!

Úgy legyen!B) Biztos szép lesz!

admin
    Adminisztrátor

Kösz Doki biztos meglátod majd Találkozón, akkor majd megköszönöm személyesen a sok segítségetB)

Itt egy kép ilyen lesz remélem:) 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 B) B) B) B) B) [img size=400]https://www.vwdepo.hu/media/kunena/attachments/legacy/images/rollinggtimk2_400x183.jpg[/img]

admin
    Adminisztrátor

ÜdVW Isti!

Úgy legyen!:woohoo:
    Csak addigra remélem én is elkészülök a motorcserével (TD-bõl TDI)…Plusz még a tavalyi balesetbõl csorgatott egy kis pénzmagot a biztosító, a többiért a bíróságra kell mennem. Talán addig eljut a lakatoshoz is a vas, meg a festõ is tüsszent rá egy szép színt… Lassan itt a tarjáni tali a nyakunkon, autó meg sehol!:angry: Berágok és elmegyek a német rendszámossal…Annak meg be van horpadva a jobb oldala…Mayd lesz valahogy…B)

15 bejegyzés megtekintése - 1-15 / 72
  • Be kell jelentkezni a hozzászóláshoz.

search previous next tag category expand menu location phone mail time cart zoom edit close