Fordulatszámmérõ bekötése?

Kezdőlap Fórumok Elektronikai tippek, trükkök Fordulatszámmérõ bekötése?

• This topic is empty.
15 bejegyzés megtekintése - 1-15 / 29
  • Szerző
    Bejegyzés
    admin
    Adminisztrátor

Üdv mindenkinek!

Egy kis segitséget szeretnék kérni! Vettem egy fordulatszámmérõt nem gyári de dieselhez való és ezt szeretném bekötni az autómba (VW jetta 2 1.6 td jr mk.) ! 5 szál vezeték lóg ki belõle ebbõl 2 a világitás! Már csak a másik 3at kellene megtudnom hogy hová kell!

Ha valaki tudna bekötési rajzot vagy vmi használható infót mondani azt megköszönném!!!

admin
    Adminisztrátor

Helló!

Én pár hónapja csináltam ugyanezt a mûveletet.(Golf I 1.5D, Bosch generátor)
    Elvileg a generátorból 3 vezeték jön ki(2 vastagabb,és egy vékony). Ezeket erre a célra azt hiszem nem tudod használni 🙂
    Szét kell szedned a generátort. Látni fogod, hogy a tekercsbõl 3(ha jól emlékszem,de lehet,2)vezeték megy be a kis panelbe. Én ezek közül kivezettem kettõt. És az egyikre kötöttem a fordulatszámmérõt, elsõre mûködött. Viszont nem egyszerû a mûvelet, én elég nehezen tudtam forrasztani a belsõ vezetékeket.
    A te mûszereden a maradék 3 saru: +,-,és a harmadikra kell kötni azt a vezetéket(csak egyet),amit kivezettél a generátorból. +- meg a táp.

A következõ nehézséget az jelentheti, hogy nem fog pontos értéket mutatni,az enyémen van egy kis potméter,amit csavarhúzóval lehet állítani, és így bekalibrálni a mûszert.

A kalibráláshoz segítséget nyújthat ez az oldal: http://www.4crawler.com/Diesel/VW_020_transmission.shtml#5-Speed
    Kiszámolod, hogy egy x sebességnél mennyit forog a motorod,aztán hozzá állítod a ketyerét.
    Remélem segítettem.
    Kellemes idõtöltést/szerelgetést/szórakozást!

admin
    Adminisztrátor

ÜdVW !

Annyit bejavítanék, hogy azt a szálat kell kivezetni, amelyik a tekercsbõl a diódahídig vezet. De nem biztos, hogy szükség leszrá ,ha a generátoron van W kivezetés. Ide kell csatlakoztatni a kábelkötegben levõ piros-fekete szálat. Ez ‘85.08. hótól a mûszefalig be van kötve a kettõs olajnyomás jelzõhöz…;)

admin
    Adminisztrátor

Köszönöm a segitségeket!

Doki69 nekem a kábelkötegemen rajta van ez a piros-fekete vezeték csak sajnos a generátoron nincs meg a W kivezetés? Belül az óracsoport vezetékkötegében nincs benne a megfelelõ vezeték? Tehát ha lecserélem a generátort hogy legyen W kivezetés akkor nem tudom belül összekötni? Mert az az igazság,hogy nem vagyok egy nagy elektronikai zseni és nem szeretném szétszedni a generátort!

admin
    Adminisztrátor

ÜdVW Gergõ!

Ha lesz másik genrátorod,amin lesz W kivezetés, akkor oda kell csatlakoztatni a piros-fekete szálat. Az elõbb leírtam, hogy ‘85.08. hótól a fordulatszámjel fel van fezetve a mûszeregységhez ,ha két olajgomba van a motoron.:angry:

admin
    Adminisztrátor

Üdv Doki69!

Bocsánat a bambaságomért de nem értem mit értesz az alatt,hogy "a fordulatszámjel fel van vezetve a mûszeregységhez" ! Lehetne kicsit részletesebben? Még1x elnézést és köszönöm!

admin
    Adminisztrátor

ÜdVW Gergõ!

Azt értem alatta, hogy a két olajgombával szerelt motoroknál a két olajgomba és a fordulatszám jelébõl ‘dolgozik’ az olajnyomásmérõ egység. Tehát a kék vagy barna gombának 0,15-0,45 bar nyomáson kell kikapcsolnia, a fehér(benzines 2 bar), vagy szürke (diesel 0,9 bar) gombának a megadott nyomásértéken kell bekapcsolnia 2000-res fordulaton.
    Emiatt van a fordulatszámjel a mûszerfalig elvezetve. Akár benzines ,akár diesel autóról van szó, sima mûszeregység cserével mûködött a fordulatszámmérõ…Ez csak a ’86 és ’89 közötti autókra igaz.

admin
    Adminisztrátor

ÜdVW Doki69!

Igy már értem! Az én autóm igaz ’91es de a motor,kábelköteg, mûszeregység,mûszerfal meg még sok kis apróság egy ’87 autóból származik! Tehát ha sikerül szereznem egy olyan generátort amin rajta van a W kivezetés akkor belül a kábelkötegbe be tudom kötni a fodulatszámmérõt ha jól értelmezem a dolgokat! Csak honnan fogom tudni hogy meilyk a megfelelõ vezeték? Az én óracsoportom már két csatis!

admin
    Adminisztrátor

Üdv

Akkor senki nem tudja nekem megmondani,hogy milyen szinü vezetékekre kell kötni a fordulatszámmérõt???

admin
    Adminisztrátor

Üdv mindenkinek!

Nem akarok tolakodó lenne de akkor nem tud nekem válaszolni az elõzõ kérdésemre???
    Bocsi és köszönöm!

admin
    Adminisztrátor

Üdv Bencsik Péter!

Tehát értem mi az a 3 szál vezeték! De hova kössem a +/-??? Közvetlen az aksira? Vagy honnan vegyek áramot? Te hova kötötted?Azt a szálat meg majd megkeresem valahol az óracsoportnál?

Elõre is köszönöm!

admin
    Adminisztrátor

Üdv!!!

Ismét egy kis segítség kellene fordulatszámmérõvel kapcsolatban! Tehát van 3 vezetékem piros,fekete és zöld! Megvan a W kivezetés a generátoron csak nem tudom,hogy mit hova kell kötni! Az világos hogy van egy + egy – és egy szál ami a W kivezetésre kell! Kipróbáltam úgy hogy közvetlen az aksiról vettem le az áramot és a zöld vezetéket pedig rá a W kivezetésre de semmi! Meg sem moccant a mutató! Aztán így sorba minden variációt kipróbáltam de semmi! Valamit rosszul csinálok? A fordulatszámmérõ új!!!

Kérlek segítsetek!
    Köszönöm!

admin
    Adminisztrátor

ÜdVW Gergõ!

Elõször is:miféle az a fordulatszámmérõ? Egyáltalán generátoros üzemhez való? Mibõl szerelted ki?
    Kép jó lenne!

admin
    Adminisztrátor

Üdv Doki!

Ez egy Auto Gauge márkájú Dieselhez való Fordulatszámmérõ 6000ig skálázva! Devil Tuning boldban vásároltam! És ott azt mondta a srác,hogy ezt a generátorra kell kötni! Sajnos bemutató darab volt és nem találta meg a dobozát! Igy nincs hozzá leirás!!!

admin
    Adminisztrátor

Itt lesznek a képek!
    Remélem látszik aminek látszani kell 🙂

Módosította: bryjetta, Idõpont: 2008.11.05 11:39

Módosította: bryjetta, Idõpont: 2008.11.05 12:10

Attachments:
15 bejegyzés megtekintése - 1-15 / 29
  • Be kell jelentkezni a hozzászóláshoz.

search previous next tag category expand menu location phone mail time cart zoom edit close