G.II.fék

• This topic is empty.
15 bejegyzés megtekintése - 1-15 / 27
  • Szerző
    Bejegyzés
    admin
    Adminisztrátor

Mivel a fék elég közel van a futómûhöz itt próbálkozom,de szerinetm ez is megérne egy külön kategóriát.

G.II-re milyen-minek -a fékrásegitõje megy fel faragás nélkül(kompletten a fõfékkel együtt)és természetesen nagyobb legyen mint az alap.
    Elõre hamarosan tenném fel a nagyobb fékeket mint a 239-hátul girling tárcsás van.

admin
    Adminisztrátor

ÜdVW Gabriel!

Ez így érdekes kérdés! Ugyanis nem ismerem a Te autód cuccainak méretét!

Általában a 22mm-res átmérõjû fõfékhengert szokták alkalmazni(Passat B3-B4, T4), vagy a T4-es,vagy az automataváltós Golf III/Vento, vagy Passat fékrásegítõvel…

admin
    Adminisztrátor

Sziua Doki!

Köszi,és valamelyik nap beszerzem az emlitetteket!

Hali.G.

admin
    Adminisztrátor

Szia Doki!

Vetnél egy pillantást erre a linkre?!Szerinted ez jó lesz a G.II-re?

Köszi.

G.
    [url][/url]http://www.vatera.hu/golf_1_gti_elso_fek_74900054.html

admin
    Adminisztrátor

ÜdVW Gabriel!

Ez szerintem csereszabatos a Tiéddel, csak azzal a különbséggel, hogy a féknyereg tartóra nem lesz szükséged, mivel a Golf II-esen a fékbetét tartó egy egység a tengelycsonk állvánnyal(kerékcsapágyházzal)!

admin
    Adminisztrátor

Szia Doki!!!

Köszönöm a gyors választ!!:)

Köszi.
    G.

admin
    Adminisztrátor

Szia Doki !

Olyan kérdésem lenne G2fékkel kapcsolatban, hogy gondoltam nagyobra cserélném a tárcsákat a mostaninál , elõszõr is ,érdemes-e hátsókat a gyárinál nagyobra cserélni…. (a gép kb.:150-160le lett) ?
    Másodszor pedig ,hogy elõre 280-ast szeretnék (16collos felni van a kocsin) , DE a lyukosztást nem akarom megváltoztatni, ha mód van rá (4×100)!?
    Azt kinyomoztam ,hogy van ekkora ilyen lyukosztással (valamelyik Passat, ha minden igaz), de nem tudom a nyerget fel lehet-e rakni a csonkálványra….és ha nem akkor milyen átalakítást kell végezni …vagy netán valamelyik másik "rokon féknyerget" érdemes-e használni????

Válaszodat megköszönném!
    Ja és ,ha valakinek van hozzáfûznivalója szívesen venném tõle is !
    Köszi !

admin
    Adminisztrátor

ÜdVW Viktor!

280-as féktárcsához a csapágytartó állványt(komplett kerékagyat) ki kell cserélned a Corrado-éra,vagy a malac Passat-éra, csak figyelned kell,nehogy 5 furatosak legyenek. Valamint a 2 talpasodat ki kell 19mm-resre cserélned,mert ezekben a csonkállványokban már ilyen furat van! Azután következik a fõfékhenger cseréj nagyobb átmérõjûre, különben nem lesz fékhatás…

admin
    Adminisztrátor

Üdvw Doki!

Én is nagyobb féket szeretnék elõre. A vas G II GTI 8v.

Van egy komplett garnitúra elsõ fékem 2002-es Pd-s Passatról. 288×25

Ezt hogy lehet rászerkeszteni, milyen kerékagy lenne ehhez megfelelõ, mert a gyárin egybe van a féknyeregtartó a kerékaggyal.

Vagy esetleg 16v kerékagy, mert arra csavarral lehet felrakni a féknyeregtartót, és akkor az ötlyukas tárcsát fúrjam át 4-esre?

T4-es fõfékhenger a rásegítõvel faragás nélkül felmegy a vasra? Egy ilyen kb. mibe fáj bontóba?

Köszi!!!

admin
    Adminisztrátor

ÜdVW Ferenc!

Szerintem a Passat féket elfelejtheted! Ha bárminnemû, saját gyártású konzolos féket meglátnak az autódon, megtagadják a mûszaki vizsgát!
    A Golf II-esekre a B3-as Passat komplett kerékagyát lehet átszerelni(csak annak az átmérõje 256x20mm). Ezt még ‘meg lehet etetni’ mûszaki vizsgán, mivel ez igen sok VW-re volt szerelve…
    A féktárcsát ne próbáld átfúrni mert annyira elgyengülhet,hogy törni fog!
    Létezik 22,2 mm-res fõfékhenger (TDI, vagy ABS). A bontottat beszerelés elõtt szét kell szedni, nehogy baj legyen!

admin
    Adminisztrátor

Köszi Doki …tudtam, hogy bonyolultabb mint terveztem, de sokat segítettél ! 🙂

admin
    Adminisztrátor

ÜdVW Doki!

A 239-es fék cseréjét megoldottam 256-ra.

A kérdésem az lenne, hogy a nagyobb fékerõ eléréséhez elegendõ a 22,2-es T4-es fõfékhengert feltenni a gyári rásegítõre, vagy a rásegítõvel kompletten cseréljem.

És T4-nek milyen évjárat és motorkódhoz tartozó fõfékhengere kellene, mert lehet inkább újat vennék belõle kedvezményesen. Esetleg cikkszámát tudnál írni?

Köszi!

admin
    Adminisztrátor

Sziasztok!

Golf II-re milyen fékrásegítõt lehetne felrakni ami nagyobb egy kicsit a gyárinál? És felfogatásban is megegyezne?

admin
    Adminisztrátor

ÜdVW Csaba!

Az automata váltósokon 9 collos a fékrásegítõ…

admin
    Adminisztrátor

Szia Doki!

Esetleg tudsz ilyet eladót? Vagy passat illetve III-as golfé nem jó rá?

15 bejegyzés megtekintése - 1-15 / 27
  • Be kell jelentkezni a hozzászóláshoz.

search previous next tag category expand menu location phone mail time cart zoom edit close