G.II.fék

• This topic is empty.
12 bejegyzés megtekintése - 16-27 / 27
  • Szerző
    Bejegyzés
    admin
    Adminisztrátor

ÜdVW Csaba!

A Passat-é nem tudom,hogy jó-r rá, a Golf III-aséval viszont egyforma méretû…
    Marad az automata váltósé…Bontókban, apróhirdetésekben érdeklõdj!;)

admin
    Adminisztrátor

ÜdVW DOKI!

A haverom 1,6 td(jr kódú) Golfjára lassan felkerül a Corri hátsó híd meg a gti (256-os ) tárcsafék.Arra lennék Kíváncsi,h kellene-e fékrásegítõt cserélni a komoly fékhatás eléréséhez,vagy elég a nagy elsõfék meg a tárcsa hátul?

admin
    Adminisztrátor

Köszi a gyors választ Doki!

admin
    Adminisztrátor

ÜdVW Nándi!

Már csak a fõfékhengerét kell kicserélnie 22,vagy 23 mm-res átmérõjûre,különben nagyon ‘mélyen foghat’ a fékpedál…

admin
    Adminisztrátor

ÜdVW

Köszi a tippet Doki!De ilyen fõfékhenger milyen gépen is volt pontosan?:blush: Gondolom GTI-n vagy valami izmosabb malacon…

admin
    Adminisztrátor

ÜdVW Nándi!

Én a Golf III TDI-rõl tettem át ,az is 4 kivezetéses…

admin
    Adminisztrátor

Sziasztok!

Nekem G2-m van és a fékhatás nagyon lanyha. Találtam a neten egy G3 VR6os elsõ tárcsafék szettet kompletten (agy, ház, nyereg) elég jó áron. Vajon ezt be lehetne operálni túl nagy mûtét nélkül?

Köszi a választ!

T

admin
    Adminisztrátor

ÜdVW Tibor!

Tudomásom szerint gondban leszel, mert az a kerékagy már öt felnicsavart igényel…
    Elõször inkább a fékrendszert vizsgálnám át!

admin
    Adminisztrátor

Én ilyenre gondoltam. Bár ez lehet nem is VR6, hanem "csak" egy mezei GTI fékszerkezet, de mindenesetre 4 csavaros, csak nem tudom, hogy be lehetne-e tenni az én dízelembe.
    [img size=400]https://www.vwdepo.hu/media/kunena/attachments/legacy/images/gti_oder_vr6.JPG[/img]

Attachments:
    admin
    Adminisztrátor

ÜdVW. Tibor
    Ha jól látom a csonkállvány is rajta van. Így gond nélkül be tudod szerelni max a talpas és a kormányösszekötõ gömbfejeknél lehet különbség de meg kell nézni lehet minden passzol és lehet is beszerelni! Bár ha a tárcsa átmérõje megegyezik elég a tárcsát és a féknyerget cserélni.

admin
    Adminisztrátor

Sziasztok!

G2 1.6TD SB

A helyzet az, hogy ki lett a teljes futómû cserélve, idõt, pénzt nem kímélve. De ha még egyszer meg kellene csinálni, nem biztos, hogy belevágnék. A lényeg, hogy a fék nagyon patent lett. Egy VR6 280as fék elõre, a tárcsás híd hátra. A fékerõ irtózatos, észnél kell lenni, hogy az új gumikat ne fékezze kockára. Tehát a várt hatást megkaptam. DE. Hogy azért ne legyen minden olyan egyszerû, így utólag felmerültek kérdések. Pl. a mûszaki vizsgán mennyire díjazzák az iylen átalakításokat. Nem olyan szembetûnõ az átalakítás, de még a laikusnak is feltûnik, hogy "tele van tárcsával" a 15ös felni. Érdemes visszaszerelni a vizsga idejéra az eredeti fékeket vagy csak tudjon fékezni az autó és akkor nem kérdezõsködnek?
    A másik kérdés, amit már azért nagyjából körbejártam, hogy a fékpedál kicsit mélyen fog. Elvileg a rendszer tökéletes, minden dolgozik, tömített, légmentes. A betétek, tárcsák gyáriak és messze a kopáshatártól. Kb 3-4 centit be lehet taposni míg elkezd fékezni. Ahogy olvasgattam, a fõfékhengert kellene lecserélni? Most 20,65 mm-es van fent. A kérdésem az lenne, hogy melyik típusé kompatibilis az enyémhez, amit csak fel kell csavarozni és kész?

Köszönöm a segítséget….

Üdv: T

admin
    Adminisztrátor

ÜdVW Tibor!

A fõfékhenger cseréje ajánlott 22 mm-esre. Ez az ABS-es verziókban vagy a T4-esben található.
    A fékrendszer cseréjét nem biztos, hogy értékelni fogják mûszaki vizsgán, fõleg, ha az autó 2007 májusa után vizsgázott már! Az hogy elõl mekkora fékszerkezet van,nem biztos, hogy észre veszik, inkább a hátsó fék miatt izgulj!
    Ezt a fajta fékcserét többször is kitárgyaltuk!

12 bejegyzés megtekintése - 16-27 / 27
  • Be kell jelentkezni a hozzászóláshoz.

search previous next tag category expand menu location phone mail time cart zoom edit close