G1 ABS?

• This topic is empty.
9 bejegyzés megtekintése - 1-9 / 9
  • Szerző
    Bejegyzés
    admin
    Adminisztrátor

Hello! A kérdésem az lenne hogy milyen alkatrészek be építésével/cseréjével oldható meg a mûvelet. Elõre is köszönöm!

admin
    Adminisztrátor

ÜdVW Péter!

Érdekes mutatvány lesz! Szerintem kivitelezhetetlen!
    Elöl, az elsõ kerékagyban nincs hely az ABS szenzoroknak, hátul szintén. Nincs olyan ABS aggregát, amit a G I fõfékhengerének helyére tudsz szerelni…

admin
    Adminisztrátor

Akkor jó fába vágtam a fejszémet 🙂 sajnos nem értek hozzá azért gondoltam hogy szerzek egy csonkállványt meg fõfékhengert kicsit kábelezek és kész 🙂 amúgy fõfékmunkahenger cserével el tudok érni ”harapósabb” fékhatást vagy igazán mitõl lesz harapós a fék? Mit ajánlasz?Köszönöm válaszod! Amúgy a kicsike pappíron 82es ami lehetetlen mert kislámpás benzines és GG a motor kód

Módosította: RendiT, Idõpont: 2008.11.26 21:19

admin
    Adminisztrátor

ÜdVW Péter!

Az 1.3-as Golf I-esre nem szereltek annyira ‘kakas’ féket! Ennél a szériánál a dízelek csavaros féknyergét lehet átszerelni(tárcsával együtt, ha turbódízelé akkor már belsõ hûtésû is lehet), majd jöhet a szervódob(Golf II-esé, mert annak 3:1 az áttétele)cseréje, végül a két hátsó fékmunkahenger cseréje 14,29-esrõl 17,46-osra…

admin
    Adminisztrátor

Köszönöm segítséged!Találtam egy G1kabrió elsõ féknyergeket, hûtött féktárcsákkal, 90es cabrion volt.Az esetleg megfelel a célnak?Nekem most elvileg G2es nyergek vannak fent mert amikor megvettem a kocsit a jobb oldali fékmunkahenger be volt rohadva. Annyit tudok róla mondani hogy ilyen réz feszítõlapok vannak rajta amibõl mindig sikerül elhagynom legalább egyet szóval nem bánnám ha jobb feszítõs megoldása ellátott nyerget sikerül találnom.

Módosította: RendiT, Idõpont: 2008.11.27 22:48

Attachments:
    admin
    Adminisztrátor

Így néz ki http://img.vatera.hu/photos/ef/e6/936_1_300.jpg amit találtam de nagyon hasonlít a most fennlévõre.Elképzelhetõ hogy meg egyezik a kettõ csak én hûtött tárcsa nélkül használom?És akkor elég lenne hûtött tárcsát felrakni elõre a jobb hatás érdekében?

Módosította: RendiT, Idõpont: 2008.11.27 22:52

admin
    Adminisztrátor

ÜdVW Péter!

Tudomásom szerint eltérõ a hûtött és nem hûtött fékmunkahenger! A hûtöttnél a munkahenger dugattyúja és a betéttartó vég között nagyobb a távolság(hogy a hûtött tárcsákat ne 5 mm-res fékbetéttel lehessen használni)…

admin
    Adminisztrátor

Hello!A kérdésem az lenne hogy elõre fel lehet rakni a g2 gti 248as tárcsát komplett csonkállványa?Vagy érdemesebb golf cabriobol hûtött tárcsát felrakni nyergel?Amúgy mekkora a gyári tárcsa mérete?Köszi!

admin
    Adminisztrátor

ÜdVW Péter!

248-as tárcsáról még nem halottam! 239-es ,vagy 256-os van simán és hûtött változatban is…Semmiképpen nem csereszabatosak, vagy csak kompletten, kerékaggyal, munkahengerrel, fékcsõvel…

Módosította: Doki69, Idõpont: 2008.12.19 17:48

9 bejegyzés megtekintése - 1-9 / 9
  • Be kell jelentkezni a hozzászóláshoz.