G2 1.3 fordulatszám mérõ

Kezdőlap Fórumok Golfosok törzsasztala G2 1.3 fordulatszám mérõ

• This topic is empty.
6 bejegyzés megtekintése - 1-6 / 6
  • Szerző
    Bejegyzés
    admin
    Adminisztrátor

Üdvw!

Most nincs ford.szám mérõ a kocsiban,de szeretnék.Milyen órát szerezzek pontosan?Azt vágom h, benzinesét,de mind1,h. 1.3 , 1.6 , 1,8?Generáror is másik kell?Ami most fenntvan az csak kétszálas.Vagy milyen tippetek van?Elõre is köszi.

Módosította: nándi_85, Idõpont: 2008.02.19 19:26

admin
    Adminisztrátor

Szia!
    Nem kell másik generátor mert a benzinesek a trafóról(gyujtásról)veszik a jelet,azt nézd meg,hogy a trafóról megy-e be egy zöld szinû vezeték a kábelkötegbe!Természetesen azt is figyelembe kell venned,hogy egy vagy két csatlakozós a mûszeregységed!!!Ezt nagyon egyszerûen megnézheted ha lecsavarozod a kormány altt lévõ mûanyagot(azszem 5 csavar)amiben van a servicekönyvtartó is,alulról belátsz,hogy mi is a helyzet.Ha 2 csatis akkor az egyik fehér lesz amásik fekete,feltéve ha nem cserélte le valaki!
    Merre laksz?
    Szerintem a fordulatszámláló az mindegy talán a kilométerora nem de igazából a váltóban lévõ fogaskerék számit!Anno nem egy autóban cseréltünk ilyen mûszeregységet és semmi gond!
    A generátorról a dizelek veszik a jelet,igy ezzel ne foglalkozzál!
    Hello.G.

admin
    Adminisztrátor

Szia!
    Nem kell másik generátor mert a benzinesek a trafóról(gyujtásról)veszik a jelet,azt nézd meg,hogy a trafóról megy-e be egy zöld szinû vezeték a kábelkötegbe!Természetesen azt is figyelembe kell venned,hogy egy vagy két csatlakozós a mûszeregységed!!!Ezt nagyon egyszerûen megnézheted ha lecsavarozod a kormány altt lévõ mûanyagot(azszem 5 csavar)amiben van a servicekönyvtartó is,alulról belátsz,hogy mi is a helyzet.Ha 2 csatis akkor az egyik fehér lesz amásik fekete,feltéve ha nem cserélte le valaki!
    Merre laksz?
    Szerintem a fordulatszámláló az mindegy talán a kilométerora nem de igazából a váltóban lévõ fogaskerék számit!Anno nem egy autóban cseréltünk ilyen mûszeregységet és semmi gond!
    A generátorról a dizelek veszik a jelet,igy ezzel ne foglalkozzál!
    Hello.G.

admin
    Adminisztrátor

ÜdVW Nándi!

Olyan km-óraegységre lesz szükséged, amelyben a km-óra alján egy 935-ös szám olvasható. Azt is nézd meg,hogy hány olajgomba van a mocidon, mert ebben is különböznek az órák. Át lehet kötni a két gombást egy gombásra, de fordítva nem. Akkor célszerû a Te km órádat áttenni a az új egységbe…Így akkor nem kell km spirált cserélni…
    Elméletileg a trafó 1-es pontja be van vezetve a mûszeregységhez, de ‘85.08. hótól biztosan. Más jel nem kell a forulatszámmérõhöz. A dízel más dolog , ott a generátor fázisfrekvenciája hajtja a mûszert.

Módosította: Doki69, Idõpont: 2008.02.20 12:39

admin
    Adminisztrátor

Hello!

Köffi az infót.Az autó 86-os,és GT-s motorszámú.Majd megnézem amit írtatok.Egy olajgomba van,ha jóltudom.Az már szopatott.Egyik éjszaka lecsúszott,de hogy?Na min1,és reggel indítok aztán vilégít meg sípol,mint az állat.De mire rájöttem… Anyáztam 1 kicsit.

Módosította: nándi_85, Idõpont: 2008.02.26 18:48

admin
    Adminisztrátor

Szia Nándi!
    Nekem éppen egy ilyen GT-számú motor figyel a garázsomban,majd megnézem én is azt az olajgombát!:))Azt tudtad,hogy ez 5 pacival nagyobb mint a többi 1.3-as.Tudom semmi ez az 5 paci,de mégis!Minden további nélkül cserélhetsz benne mûszeregységet…:))
    G.

6 bejegyzés megtekintése - 1-6 / 6
  • Be kell jelentkezni a hozzászóláshoz.

search previous next tag category expand menu location phone mail time cart zoom edit close