G2-be gti rugók

Kezdőlap Fórumok Technikai segítség Futómű G2-be gti rugók

• This topic is empty.
12 bejegyzés megtekintése - 1-12 / 12
  • Szerző
    Bejegyzés
    admin
    Adminisztrátor

Hello!

Van egy g2esem, 1.6os, és a gyári rugóival nagyon magas. Mennyit segítene rajta, ha egy bontott gti gyári rugóit tenném bele? Egyáltalán ültet valamennyit? Ja és így a gátlókat nem kell cserélni? (ez lenne a lényeg hogy ne kelljen cserélni.. esetleg ez még egy 40/30 as rugószettet elbírna, vagy ahhoz is mindenképp gátló csere kell?)

Kössz elõre is
    + Boldog Új Évet minden VW-esnek!:evil:

admin
    Adminisztrátor

Hali!
    Ha Gti rugot teszel bel ültet rajta,nekem is az van a tdben,de jó keményebb és az állása is jobb az autónak.Kicsit ültet, de nem sokat.
    A 40 /30 as szettel jobban jársz,simár cserélheted a rugókat a lengõ szára elbirja..
    Ha 60 as ültetést akarsz akkor kell már a csillapitot is cserélni.

BUÉK minden Fanatikusnak,és az oldal olvasojának!!

admin
    Adminisztrátor

Szisztok!
    A GTi rugók 15mm-el alacsonyabbak ment a "sima" rugók, de elsõsorban nem ez számít hanem az hogy sokkal keményebb és így stabilabb lesz tõle az autód mivel nem fog úgy billegni kanyarban és sokkal jobb lesz az úttartásod is.
    ÜdVW és mindenkinek sikerekben gazdag Boldog Új Évet Kívánok.
    Gábor

admin
    Adminisztrátor

ÜdVW!

A 30 milliméteres ültetésnél is elõfordulhat olyan úthiba amin berúgózva a lengéscsillapító dugattyúja kiszakíthatja a munkatér alját, de a szelepeket mindenképpen károsítja…

admin
    Adminisztrátor

Sziasztok!

Elõször is B.Ú.É.K. mindenkinek. A kérdésem az volna hogy mekkora probléma lenne ha a golf II (1.6 td) hátsó rúgóját malac passatéra cserélném? A hosszát persze méretre szabnám.Ugyanis a gyári rúgók folyamatosan õsszeülnek.Bontóba meg nincsen egy normális sem.

admin
    Adminisztrátor

ÜdVW Csaba!

Nem biztos, hogy jó ötlet! Nem tudom,hogy mi alapján fogod méretre vágni…
    Inkább tegyél még egy rugótányért(vagy egy Zsiguli kinyomócsapágyat, de azt a rugótányér alá!) a lengéscsillapítóra,így ‘pont méret’ lesz…

admin
    Adminisztrátor

Hali.
    Én a G2 TD-be 60/60 ültetõrugót tettem gyári gátlókkal!
    Semmit nem kellett alakitani,úgy kanyarodott mint ha sínen menne!:laugh:
    De vigyázz ha nem a gyári et számu felnit teszed rá kitekert kormánynál egy kisebb bukanónál beleüthet a sárvédõ permébe!:(
    Ha már cseréled érdemes keményebb gátlókat betenni,élmény lessz a kanyarodás!
    Csaó!

admin
    Adminisztrátor

Hello!

Kössz a válaszokat!
    Még annyit kérdeznék hogy egy stab.rúd beszerelése is sokat változtatna a stabilitáson?!?, mert régen volt egy corsám, amibõl néha kiszereltem és nem változott a dolog…
    MÉg 1 kérdés, hogy egy Gti hátsó híd a tárcsaféken kívül miben tér el egy simától? Esetleg abban is van stab rúd?!?! Mert ha megemelem a kocsit, és kiveszem az egyik rugóstagot, akkor az egyik keréknek a másikhoz képest kb 10cm-es kilengése van..:S

Üdv minden VW Fan-nak!

Módosította: soma84, Idõpont: 2009.01.03 13:24

Módosította: soma84, Idõpont: 2009.01.03 13:43

admin
    Adminisztrátor

ÜdVW Soma!

Az Opel Corsáknak eléggé ‘nyúlós’ futómûve volt.
    A Golf futómûve stabilabbá válik a keresztstabilizátor beépítésével!
    A GTI hátsó futómûvekben volt behegesztett keresztstabilizátor, a tárcsafékekkel együtt. Külön-külön nem voltak beszerelve…
    További infó itt: https://www.vwdepo.hu/index.php?option=com_content&task=view&id=284&Itemid=51

admin
    Adminisztrátor

Nekem is gti rugók vannak a gtd-ben,mert elõtte nem tudom mi volt de nagyon magasan állt(egyszer meg kérdezték hogy ez egy syncro?:laugh: )
    Ja és a gti rugók csak elõl ültetnek 20mm-t,viszont beton kemények

admin
    Adminisztrátor

Kösz mindenkinek!
    Már biztos h kicserélem csak most voltam futómûállításon ugyhogy valahogy meg kell oldanom hogy ne vegyem ki a gátlót :blink: mondjuk szerintem akkor is állíttathatom be újra de akkor ezekszerint megéri :cheer:

Módosította: soma84, Idõpont: 2009.01.03 22:29

admin
    Adminisztrátor

ÜdVW.
    Ha a gátlókat a csonkálványal 1-ütt veszed ki elvileg nem kell futómûvet álítani, tettem már be 1-párültetõ rugót, vágtam is el és 1-ik sem igényelt állítást és nem is ették a gumit!!! De lehet hogy kell majd, azért 1 ellenõrzést meg lehet ejteni biztos ami biztos!!De akár vizimértékkel is le tudod ellenõrizni más lett-e a dõlésed:)

12 bejegyzés megtekintése - 1-12 / 12
  • Be kell jelentkezni a hozzászóláshoz.