Golf 2 futomû

Kezdőlap Fórumok Technikai segítség Futómű Golf 2 futomû

• This topic is empty.
15 bejegyzés megtekintése - 1-15 / 27
  • Szerző
    Bejegyzés
    admin
    Adminisztrátor

Ha már van ilyen topic akkor kérdezek is egyet.

Most csináltatok az autómra új nyomtávszélesítõt mert ami van rajta azon nincs tehermentesítõ, meg nem pontos,nincs teljesen központosan mert a csavarok jukjai nagyobbal van kifúrva(14mm)..
    És ha nagyobb tempóval megyek 110 akkor beremeg a kaszni is meg a váltó is.

Mi lehet a gond?? A rosz szélesítõ,vagy rosszak a szilentek??A csapágyak újak az agyban..

Meg kanyarban is néha súrolja a a lengéscsillapítót a felni.A mostani szélesítõ 5mm,amit csináltatok most az 8 mm széles lesz, és lesz tehermentesítõ is.

A kerék 15" ET 50 7"széles 195/50-es gumival

Módosította: Isti20, Idõpont: 2008.06.09 21:26

admin
    Adminisztrátor

ÜdVW!

Szerintem jó helyen tapogatózol.Azt h a szélesítõid ütnek-e,vagy rosszak-azt,azt könnyû lesz kiszûrnöd.Fogod és felteszed a téli kerekeid egy körre.Ha akkor is megvan a panasz akkor a szilentcsere a megoldás.HA nincs semmi gond a téli kerekekkel,akkor a szélesítõ a beteg.

Nekem is van egy kis ilyen jellegû gondom.Az alufelni távtartóinak a belsõ mérete nem egyezik az agy megvezetõ részével,de hála istennek a gumis haver úgy felrakta szemre,h semmi gond nincs vele.nem nagy a differencia kb 2-3 milli,de emiat is rázhatna a kocsi.De majd a következõ szezonra esztergáltatok …

admin
    Adminisztrátor

ÜdVW Isti!

Azért az alukerekek megérnének egy gondos centírozást is!

admin
    Adminisztrátor

ÜDVW

A téli kerekeimet eladtam, mert nagyobb méretû lesz fenn.13 helyett 15.Úgyhogy megvárom az új nyomtáv szélesítõket.Arra voltam kiváncsi,hogy a szilentek miatt csinálhatja-e a kaszni rázást,meg hogy eléri a lengéscsillapítót a kerék gyors kanyarbevételkor,a lengéscsillapító elérés lehet a kicsi szélesítés miatt is mert elég kevés hely van a felni meg a csillapító közt,de most 3mm-el szélesebb lesz az új ny.szélesítõ.

Ha nem lesz jó akkor szilent csere?És ha leveszem a kereket és megrángatom az agyat, abból lehetne látni,hogy roszak a szilentek??Nehéz cserélni a szilenteket??

A kerekek ki vannak centírozva.

köszi

Módosította: Isti20, Idõpont: 2008.06.10 20:13

admin
    Adminisztrátor

ÜdVW!

Ha aláemelsz és leveszed a kereket:
    -ha le-fel van lötyögése,kottyanása akkor toronycsapágy
    -a szilentet is tudod ellenõrizni egy kis feszegetéssel(de azért ne sérts meg semmit a pajszerral)
    -és a lengés csillapítóid milyen állapotban vannak?

admin
    Adminisztrátor

ÜdVW Isti!

A lengõkarszilentek kopása, elöregedése miatt ‘sétálóssá’ válik az autó gázadásra fékezésre más irányba ‘indul el’.
    Ha csak egy adott tempónál ‘szitált be’ a futómû,akkor az valamilyen szabálytalan futás(nincs központozva a felni), vagy jelentõs kiegyensúlyozatlanság, sérülés jele. Lehetséges még az elsõ lengéscsillapítók hatástalansága is!

Módosította: Doki69, Idõpont: 2008.06.11 19:14

admin
    Adminisztrátor

ÜDVW…

Akkor nem szilent gond van,mert az autó nem megy össze vissza az úton..Akkor a rosz nyomtávszálesítõvel lehet a gond,de a jövõ héten ha minden jól megy kész lesznek az új szélesítõk,amin lesz tehermentesítõ!!!

Egyépként az ültetõrugokhoz lehet kapni külön lengéscsillapítót is,4 cm-el rövidebbet,ami olyan mint a gyári csillapító csak 40 mm-el rövidebb,és a 40 mm-el rövidebb rugókhoz passzol??

admin
    Adminisztrátor

Találtam a neten cooler csöveket gyárit ha minden igaz?Ezek gyári csövek igaz??? golf 2 tdi [img size=400]https://www.vwdepo.hu/media/kunena/attachments/legacy/images/1234.jpg[/img]

Módosította: Isti20, Idõpont: 2008.06.12 17:10

Módosította: Isti20, Idõpont: 2008.06.12 17:11

Attachments:
    admin
    Adminisztrátor

ÜdVW Isti!

Az ültetõrugókhoz KELL alkalmazni a rövidebb szárú lengéscsillapítókat!
    Ezt már többször kitárgyaltuk!:angry:

A fényképrõl nem derül ki, hogy miféle coolercsövek azok! Ne haragudj,de itt már a cikkszám számít! Mi lesz,ha mégsem passzol a vasadba? Engem fogsz szidni?

admin
    Adminisztrátor

De azért mégis te biztos láttál már pár ilyen csövet,hasonlít a golf 2 TDI-ére.Vagy egyáltalán nem.Csinál még pár képet a srác.Azokat is felteszem majd.

Külön 4 cm-el rövidebb lengéscsillapítót lehet kapni,mert a rugó már fenn van a gyári csillapítón,és akkor csak a lengéscsillapítót cseélném le.

admin
    Adminisztrátor

ÜdVW Isti!

Nagyjából hasonlít, de ennyi!

admin
    Adminisztrátor

ÜDVW Doki…

Megvannak az i-cooler csövek 4db,de nem vagyok biztos benne hogy golf 2-esé.A két mûanyag csõ talán passzol.

De lenéztem a cikkszámot,ha kikeresnéd milyen vw-é a csõvek megköszönném.

WEST GERMANI HPO szöveg mind a 4 csövön rajt van.

357 145 834

357 145 828

357 145 840

357 145 382B

admin
    Adminisztrátor

ÜdVW Isti!

Ezek a coolercsövek egy B3-as (malac) Passatról származnak! Ennek a Cooler rendszernek semmi köze a Golf II-eshez, ugyanis a Golf II-es cooler cikkszámai 191-el kezdõdnek! A másik dolog,hogy a Golf II-esben a köztes hûtõ a váltó fölött volt ferdén elhelyezve a motortérben, míg a malac Passaton a bal oldalon lent, megközelítõleg az akkumulátor alatt (mint a Golf III-asokban…

admin
    Adminisztrátor

Tudom hol van a golf II-es coolerje.De a csõméret megfelelõ és megpróbálom ezzekkel összehozni vhogy.Már nézegettem,hogy jönne össze,és sztem jó lesz.A Kanyarok a lényegesek és ezen a cooler csövön va bõven.Max a saválló csövem is bekeröl a rendszerbe.Annak is 55-ös az belsõ átmérõlye.

azért köszi

admin
    Adminisztrátor

Van megint egy kérdésem.

Új nyomtávszálesítõt akarok csináltatni az autóhoz–>[b]RH Cup 7 x 15 " ET 50[/b]-es méretû, csak egy a gond, hogy nem fér be a tolómérõ a kerék belsejéhez és nem tudom pontosan megmérni a [b]tehermentesítõ méretét[/b] + van egy [b]külsõ perem[/b] a felnin [b]ami az agyra menne rá[/b] azt a méretet sem tudom megmérni.

Hátha van vkinek vmilyen táblázata ezekrõl a méretekrõl,meg a Golf 2 agymérete is fontos lenne,de azt hiszem az 65 mm-es.

Elõre is köszi

[img size=400]https://www.vwdepo.hu/media/kunena/attachments/legacy/images/1111111111111111323.jpg[/img]

Módosította: Isti20, Idõpont: 2008.06.22 11:02

15 bejegyzés megtekintése - 1-15 / 27
  • Be kell jelentkezni a hozzászóláshoz.

search previous next tag category expand menu location phone mail time cart zoom edit close