golf 2 gondok

Kezdőlap Fórumok Golfosok törzsasztala golf 2 gondok

• This topic is empty.
8 bejegyzés megtekintése - 1-8 / 8
  • Szerző
    Bejegyzés
    admin
    Adminisztrátor

Hello!

Olyan csinál az autó hogy megyek vele kb 100km-t és utána elkezd rángatni, mintha nem lenne benne benzin, de ha kiveszem üresbe és a gázfröcsre ugy regálk ahogy kell, csak akkor csinálja mikor erõt kell kifejtenie,és az olaj is felmelegedik 100-102 fokra. Szereintem az olajhütõt betakarja a hütõ és ez által felmelegedik az olaj és elveszti összes jó tulajdonságát. Lehet hogy ez a gáz? Mert ha megállok lehül az olaj ugyanugy megy tovább mint a golyó. Motorkod: GZ évjárat 84 golf 2 kérlek segitsetek…elõre is köszönöm ja és az elözõ tulaj turbodiesel hütöt rakott bele és ezért takarja az olajhütõt.

Módosította: freecom, Idõpont: 2008.05.06 16:10

admin
    Adminisztrátor

ÜdVW Gábor!

A motorodon nem vizes az olajhûtõ? Nem az olajszûrõ felett van ésa hûtõvízkörbe csatlakozik?
    Mert ebben az esetben, mármint ha felhígulna az olajad, akkor vagy az olajnyomásjelzõ világítana,vagy a motor kopogna.
    A rángatás lehet alacsony benzinnyomástól, vagy hibás gyújtásból eredõ…

admin
    Adminisztrátor

szia!
    De vizes az olajhütõ szerintem. De játszottam az olajjal, mfa néztem a hõfokot és ahogy elérete a 102-t egybõl elkezdte csinálni meg olyan sült olaj szaga is volt…:D, de ha alatta tartottam akkor jó volt meg üresbe ugyanugy harapott ahogy kell csak sebbességben vesztette el az erejét. Lehet hogy vissza kéne tenni az eredeti gti hütõt és minden megoldodna? vagy esetleg a termosztát szivat meg. Ja és mikor csinálja ezt a hülyéskedését akkor nézem a motort sokkal melegebb mint a hütõ. Benzin nyomás elõtte 100 km erejéig jó volt és utána esne le.. vagy esetleg a rellé melegedik meg? és akkor esik a benzin nyomás? gyujtás meg nem hiszem.
    Köszönöm válaszodat.

admin
    Adminisztrátor

ÜdVW Gábor!

A nagyon melegedõ olaj motorproblémákra utal! A szegény keverékkel üzemelõ motor jobban melegszik, sõt akár a hengerfejet és a tömítést is károsíthatja!
    Ha a turbódízel hûtõ, ha nagyobb felületû, elõnyösebb a motornak.
    Itt inkább valamilyen beállítási gond lesz!

admin
    Adminisztrátor

Üdv doki!
    Olajat cseréltem és volt benne kis viz. Hengerfej problémának lehet ez az ismérve hogy ilyet csinál az autó? most már 72 fokos olajnál is csinálja. Vagy esetleg AC pumpa gyanus vagy a tankba a felszivó csõ öregedett el. Vagy a kipufogó miatt kb egy honapja lyukas meg amugy is sport rendszer van rajta, és azért mert kifuj.
    Doki köszönöm a válaszaidat. Kénytelen leszek már darabokra szedni mert itt a nyár és ez nem állapot.:D

admin
    Adminisztrátor

ÜdVW!

Az a kis víz mit jelent? Eleve az olajban rengeteg párából keletkezõ víz van, ezért is kell az évenkénti olajcserét ilyenkor megejteni…
    Meg kellene mérni a rendszernyomást is,mert ha az kevés, nem tudja normálisan beállítani a benzinmennyiséget…

admin
    Adminisztrátor

Sziasztok

A problémám még mindig fönt áll. Lehetséges hogy hengerfej illetve szelep probléma mert levettem a szelep fedelet és a szelepek mellett feljön a benzin és sziszeg rendesen. Ha bemelegedik akkor lehet hogy tágul és mégjobban feljön a benzin és ezért nincs kompresszió. Jó lehet az elgondolásom? Végig néztem a többi részt…: gyújtás,tápszivattyú, jetronic stb. vagy esetleg gyújtó gyertyák megérettek a cserére??? A szelep probléma lehet esetleg a sport rendszer miatt?

elõre is köszönöm a segitségeteket.

Módosította: freecom, Idõpont: 2008.09.02 22:55

admin
    Adminisztrátor

ÜdVW Gábor!

Légy szíves és keress fel egy szerelõ kollégát vagy fanatikust! A találgatással semmire sem megyünk!
    Itt mérni kell sok dolgot:
    -kompressziót,
    -nyomásveszteséget,
    -olajnyomást melegen alapjáraton és fordulaton,
    -benzinnyomást.
    Az általad leírt szszegés szerintem a motor kézi forgatásakor a sûrítést hallod.
    Sajnos sem köbcentit, motorkódot, évjáratot nem közöltél, így még nehezebb találgatni…Meg nincs is értelme…

8 bejegyzés megtekintése - 1-8 / 8
  • Be kell jelentkezni a hozzászóláshoz.

search previous next tag category expand menu location phone mail time cart zoom edit close