Golf 3 mûszer csere fordulatszámmérõsre!?

Kezdőlap Fórumok Elektronikai tippek, trükkök Golf 3 mûszer csere fordulatszámmérõsre!?

• This topic is empty.
6 bejegyzés megtekintése - 1-6 / 6
  • Szerző
    Bejegyzés
    admin
    Adminisztrátor

Sziasztok!
    Szeretnék infót arról ,hogy ki lehet-e cserélni a síma órás mûszeregységet fordulatmérõsre?És ha lehetséges,van-e valakinek normális állapotban lévõ jó áron?Nem régóta van Golfom,de nagyon megszerettem!
    Elõre is köszi a segítséget!
    Üdv:bekessanyi

admin
    Adminisztrátor

Hali! Nekem egy 1.4-es III-as Golfom van, csont nélkül jó volt bele a vekkeres helyett a fordulatszámmérõs mûszeregység.

admin
    Adminisztrátor

ÜdVW Sanyi!

A mûszeregységet ki lehet cserélni, fordulatszámmérõsre, mert az olajnyomásjelzõ is fordulatszámjellel(is) dolgozik! 4 féle fordulatszámmérõ létezik tudomásom szerint: a benzineseké, a dízel-és turbódízel motorhoz való, a TDI-é és a VR6-osoké! Ezek közül talán csak a TDI és a VR6-osoké csereszabatos a jelformálás miatt, ugyanis mindkettõ a számítógép (ECU) által generált fordulatszámjelet dolgozza fel. A benzineseké a trafóhoz menõ negatív négyszögjelet használja, míg a dízeleké a generátor frekvenciáját.

admin
    Adminisztrátor

Köszi,sokat segítettetek!

admin
    Adminisztrátor

Sziasztok.

Hasonló a szitu nálam is. 96-os seat inca 1.9d-be órát cseréltem. 98-as g3-as tdi órát tettem be. Vízhõfok és olajnyomás visszajelzõ villog, foresmérõ nem müxik….Tud valaki olyan megoldást hogy mûködjön a fores mérõ?
    Biztos meg lehet oldani…:(

Köszi a segítséget!

admin
    Adminisztrátor

ÜdVW Roland!

Az 1,9 D motor és a TDI motorok fordulatszámmérõ jelformálása nem egyforma! Lásd a korábbi hozzászólásomat!
    A másik probléma, hogy a bekötés sem egyezik, mert akkor ‘kiakadt’ volna a fordulatszámmérõ…

6 bejegyzés megtekintése - 1-6 / 6
  • Be kell jelentkezni a hozzászóláshoz.

search previous next tag category expand menu location phone mail time cart zoom edit close