Golf 3 teljesitménytuning

Kezdőlap Fórumok Technikai segítség Motor Golf 3 teljesitménytuning

• This topic is empty.
14 bejegyzés megtekintése - 1-14 / 14
  • Szerző
    Bejegyzés
    admin
    Adminisztrátor

Helo Doki69!

Kérdésem az lenne, hogy véleményed szerint milyen módszerekkel lehetne megnövelni a teljesitményét
    egy Golf 3-masnak?
    Én inkább a házilagos módszerekre gondolok, természetesen nem zárom ki az egyéb utólagosan beépitett alkatrészeket sem, persze ésszerû határokon belül ami nem jár esetleges szerkezeti károsodásokkal, maximum kis többletfogyasztással.

Minden ötletet szivesen fogadok és ha tudom ki is próbálom! 😛

az autóm:

Golf 3, 1995
    1.4, AEX, hengerenkénti injector, 60LE/44kW

képeim:

[img size=500]https://www.vwdepo.hu/media/kunena/attachments/legacy/images/DSC00008.JPG[/img]

Módosította: akyy, Idõpont: 2008.06.29 14:48

Attachments:
    admin
    Adminisztrátor

ÜdVW Akyy!

Sajna ezügyben nem tudok értékelhetõ infóval szolgálni! Egyrészt a félreértelmezhetõ dolgok miatt történõ hibás javítások, alkamazások miatti felelõsséget nem szerretném sem én sem a Szerkesztõség vállalni!

admin
    Adminisztrátor

Pedig ez engem is érdekelt volna!

admin
    Adminisztrátor

Hali!
    Bár nem én lettem megszólítva motortuning ügyben, belekotyogok:blush: Szóval: van nekem egy 1,4 ABD kódú motorral szerelt ’93-as Golfom, amibe két éve lett belepiszkálva, nem "házilagos módszerrel". Azért leírom: hengerek fel lettek fúrva 76,5-ös átmérõre, megkapta az 1,6-os dugattyúit, hajtókarok, fõtengely szolidan könnyítve, polírozva, szívó és kipufogócsatornák bõvítve polírozva, szelepek ívesre köszörülve, sportvezérmûtegely, sportkatalizátor. Tehát ha érzékelhetõ teljesítménynövekedést akarsz elérni, komolyan bele kell nyúlni. Remélem nem vettem el senki kedvét:)
    Szia!

admin
    Adminisztrátor

Hello!
    Elmondanád milyen sportvezérmûtengelyed van? Én is venni szeretnék hasonló típusú autómba!
    Köszi

admin
    Adminisztrátor

ÜdVW Zoltán!

Ha motoron nem módosítasz, akkor felejtsd el! A sport tengelyek hosszabb nyitási idejei miatt jelentõsen fog csökkenni a kompressziód, ami miatt látványosan ‘hal meg’az autód, megfejelve a dolgot jó nagy fogyasztással….:S

Módosította: Doki69, Idõpont: 2008.11.19 08:29

admin
    Adminisztrátor

Tudtommal dugattyút hajtókart és szelepet kell cserélnem! Tudsz egy netcím ahonnan ezeket be tudnám szerezni! Ha még modosítani kell valamit légyszi írd meg!
    Elõre is köszönöm!

admin
    Adminisztrátor

ÜdVW Zoltán!

Egy aprócska dolog elkerülte a figyelmedet! A motoblokkot meg kell fúratni 76,5 mm-re,mert az ABD moci hengerátmérõje 75,5 mm…:blink:

admin
    Adminisztrátor

Hello!
    Olyat lehet hogy én megveszem a 76,5-ös dugattyút odaviszem az esztergályoshoz hogy rakja bele? Milyen márkában, fajtában gondolkodjak(melyik a frankó) és honnan kéne beszerezni szerinted? Köszi a segítséget!

admin
    Adminisztrátor

Hello doki69!
    Még annyi hogy berakhatok az1.4-es gyári motorba 1.6-os központi injektort?
    Elõre is köszi

admin
    Adminisztrátor

ÜdVW!

A dugattyús mutatvány felejtõs! A dugattyú felületkezeve va,n tehát ahhoz gépi úton nem szabad ‘hozzányúlni’!
    Az 1.6-os injektorral nem sokra mész, mivel azon 6 tûs az alapjárati motor csatlakozója…

admin
    Adminisztrátor

Hello
    És másfajta injektorfej vagy csatlakozócsere?
    köszi!

admin
    Adminisztrátor

ÜdVW!

Miért akarod kicserélni?
    A tuning miatt? Inkább csak ártasz vele, mert a lambdaszonda a dúsabbá vált keveréket el fogja szegényíteni…Ahhoz a vezérlõ szoftvert kellene újat íratni az ECU-ba, de azzal is csak 10-15%-os lesz a növekedés(hát még a fogyasztásé)…

admin
    Adminisztrátor

Hello!
    Köszi az eddigi segítséget Doki69!
    Még egy kérdés: Vettem egy chippet. Bekötöttem de nem mûködik! Egy vezetéket kellett a lomda jelre kettõt a hõmérséklet szenzorra + a gyújtás! Ez ilyen állíthatós fajta. Adni kell fordulatot van egy potméter azt kell tekerni míg a motor nem kezd el fulladozni utána picit vissza és penge! Nálam ilyen nem történt! Azt mondják a magas fogyasztásom miatt lehet ez! Lehetséges??? Szerinted mi az oka?

14 bejegyzés megtekintése - 1-14 / 14
  • Be kell jelentkezni a hozzászóláshoz.

search previous next tag category expand menu location phone mail time cart zoom edit close