www.kedvezmenyesbiztositas.hu

golf 4 1,4 16V alapjarat hiba

Kezdőlap Fórumok Golfosok törzsasztala golf 4 1,4 16V alapjarat hiba

7 bejegyzés megtekintése - 1-7 / 7
  • Szerző
    Bejegyzés
    admin
    Adminisztrátor

Sziasztok! Nemreg vettem egy golf 4 est 1,4 es mocival 16 szelepes ,szoval nem sok tapasztalatom van . A problemam,hogy valtas kozben tobbszor is leall a motor azutan gond nelkul ujraindul. Az alapjarata eleg kicsinek tunt ,kb 650 korul van,ami allitolag normalis ennel a modellnel. Az auto amugy 98 as evjaratu,azt hiszem AKQ motorkod. Remelem tud segiteni valaki,elore is koszi.

admin
    Adminisztrátor

ÜdVW Atti!

Szerintem kissé alacsony az a 650/perc-es alapjárat!
    A fojtószelepet és környékét belül ki kell takarítani egy higítós,vagy féktisztítós ronggyal! A fojtószelepet kinyitod(ráadott gyújtásnál,de nem járó motornál jobban engedi az állító motor) és szépen fémtisztára pucolod a felületeket. A jutalom kis dadogás után(míg elpárolog a higító, vagy a féktisztító) magasabb és stabil alapjárat lesz…

admin
    Adminisztrátor

Koszi szepen a valaszt! Ahogy lesz idom nekiugrok. Meg egy dolog erdekelne ,a 98 as modelu golf 4 OBD2? Csak mert kaptam egy palmos alapu tesztert ajandekba batyamtol es az en golfomnak teglalap alaku a teszt csatlakozoja nem olyan trapez mint az interfesz ,marmint az OBD2. Azt tudom,hogy Amerikaban 96 tol van ez a szabvany de amennyire en tudom nalunk csak 2000 tol kb,kiveve par modelt.

admin
    Adminisztrátor

ÜdVW Atti!

A diagnosztikai csatlakozó kivetele(vagyis a formája) ’94-tõl egységes minden VW-ben, amik az OBD-2 csatlakozóval kompatibilisek. Ezek bekötése ISO szabvány szerinti. A VW európai modellei 2004-tõl kommunikálnak OBD szabvány szerint.
    A csatlakozó a középkonzol legalján a hamus felett található egy takaróelem alatt.

admin
    Adminisztrátor

Hello Doki69!
    Megtisztitottam a fojtoszelepet az altalad javasolt modszerrel es azota gyonyoruen megy! Koszi nagyon szepen a tanacsot. Ami a diagnosztikat illeti azt hiszem hamarosan kiprobalom az OBD2 os PALM alapu teszteremet mivel par napja eg az ABS kontroll a muszerfalon :). Remelem,hogy csak beazott valamelyik ABS szenzor csatlakozoja mert azota eg miota par nagyobb tocsaba mentem.

admin
    Adminisztrátor

ÜdVW Atti!

A VW nem engedi OBD protokollal az ABS-t kiolvasni! Azt csak gyári mûszerrel(VAG 1551-52, VAS5051), vagy célprogrammal (VAG-COM) lehetséges(ISO9141-2 protokoll) !

Szabi Tóth
    Felhasználó

sziasztok!
    Sajna nekem is hasonló alapjárati hibáim vannak, csak itt ugrál 800-2000 között, hidegen és melegen is.
    cseréltem fojtószelepet kompletten de nem szűnt meg a probléma .
    ha lehúzom róla a csatit megszűnik az ugrálás.
    tippek? előre is köszönöm a segítséget

7 bejegyzés megtekintése - 1-7 / 7
  • Be kell jelentkezni a hozzászóláshoz.

[instagram-feed]

AABCarLogo125x125

search previous next tag category expand menu location phone mail time cart zoom edit close