golf 4

• This topic is empty.
5 bejegyzés megtekintése - 1-5 / 5
  • Szerző
    Bejegyzés
    admin
    Adminisztrátor

Sziasztok!Van egy Golf 4-esem,1.4benzin,285000kilométerrel.Olyan gondom van hogy néha a szelepektõl kopogos hangot hallok.Van olyan is hogy teljesen elhalkul és nem hallom.Olajat nemrég cseréltem5w-40Castrol.Úgy tudom szelephézagot nem lehet állítani.Mit tegyek???

admin
    Adminisztrátor

ÜdVW Csaba!

Jó lenne egy motorkód is!
    Ha melegen 2-3000-res fordulatot tartva elhallgat, akkor takarítani kell,vagy csere…285 ezres futásteljesítménynek már lehet ,hogy túl vékony az 5W-40-es olaj…

admin
    Adminisztrátor

Szeva Doki69!
    A motorkódom: AHW. A szelep hangot 2000es fordulatszámnál már nem hallom alapjáraton viszont igen. Írtad hogy tisztítani kell. A hidrotõkéket? ha tudod írd meg milyen módon légyszi! Én úgy tudom hogy a vezérmûtengelyt is ki kell szerelni a tõkék tisztításához. Milyen viszkozítású olajat ajánlasz? Tanácsodat elõre is köszönöm!

Üdv
    Csabi

admin
    Adminisztrátor

Helló!

Sztem egy 285ezres motornak vékony az 5W-40 es olaj,inkább 10W-40.A Castrol az jó választás a hirdo-tõkés motorhoz.Én mondjuk úgy jártam,h a golf 2-esbe (szelephimbás még) beleöntöttem a 10W-40 es Castrol olajat és szépen elkezdte eszegetni.Ugye ez félszintetikus,aztán mondták ,h az nem jó bele.Lecseréltem Shell Helixre 15W-40 ,és azóta alig fogy.Ez pedig teljesen ásványi,ezt a motort ilyen olajoz tervezték.

admin
    Adminisztrátor

ÜdVW Csaba!

A tisztításhoz ki kell szerelni az összes hidrotõkét! Mindet szét kell szedni és gázolajban kimosni. Gyárilag ez tilos, de már többen is megcsinálták jó eredménnyel.
    Olajból próbáld a 10W-40-es minõségût használni! Márkát nem írhatok mert az már reklám…:blush:

Nándi!

A VW minden ‘85.08 hó után gyártott hidrotõkés motorjába 10W-40-es motorolajat ír elõ. A Shell Helix olyan adalékokat tartalmaz, ami úgy elkokszolja a motort, hogy szinte lehetetlen kitakarítani…

’92-ig minden dieselmotoron 7500km-enként kell olajcserét végezni. A benzineseknél 10000 km az olajcser intervalluma. Ez után már motorkód és gyártási év függõ…

5 bejegyzés megtekintése - 1-5 / 5
  • Be kell jelentkezni a hozzászóláshoz.

search previous next tag category expand menu location phone mail time cart zoom edit close