Golf III 1.4ABD

Kezdőlap Fórumok Golfosok törzsasztala Golf III 1.4ABD

• This topic is empty.
15 bejegyzés megtekintése - 1-15 / 15
  • Szerző
    Bejegyzés
    admin
    Adminisztrátor

SzeVWasztok!

Problémám a következõ lenne:kb 1 hónapja csinálták meg az autómat gyertyacsere,gyújtásbeállítás,vezérlés.Most sajnos megint beadta a kulcsot.Hidegen nehezen indul sokáig kell köszörülni még így hidegen el lehet vele indulni de ahogy kicsit is bemelegszik kisebb gázadásnál is leáll.Üzemanyag ellátása van az autónak és gyújtószikra is van a gyertyákon.Esetleg volt már valakinek hasonló problémája akkor írjon hátha fényderül a hibára.Elõre is köszönöm

admin
    Adminisztrátor

ÜdVW Gábor!

Nézd meg az injektorfej alatti gumitalpat! Ha az kireped, hamis levegõt kap a moci és ezért nincs alapjárat! Nem ártana a motorirányítást is kiolvasni, különös tekintettel a lambdaszonda, az alapjárati kapcsoló és a fojtószelep potenciométer értékeire!

admin
    Adminisztrátor

Hello Doki!

Az alapjárat hidegen jó de viszont mikor már elkezd melegedni akkor néha beszokott dadogni.Még egy kérdés aztán nem zavarok már tovább :)Nekem még a vezérlésemmel is probléma volt.A hibatárolót nem lehetett olvasni.Elvittem és azt mondták hogy hiányzott róla egy tápkábel és azért nem mûködött.Létezik ilyen??

admin
    Adminisztrátor

hali. ha kell valami, akkor csak szolj ,nekem van egy ilyen komplett motorom kibontva, váltón kívül van minden hozzá.

admin
    Adminisztrátor

szeVWasz!

Köszi a segítséget ha kell valami akkor szólók úgyis jövöhéten derül ki mi van vele.

admin
    Adminisztrátor

ÜdVW Gábor!

Sajnos ilyen probléma miatt már cseréltünk vezérlõegységet(ECU) is. Valahogy nem nagyon sikerült az 1,4 ABD moci vezérlõegysége! A Set Ibiza/Cordoba szériában van még ilyen vezérlõegység, de csak ‘94.08-ig(mûanyag dobozos a jó, az alu dobozos már immo-s)…

admin
    Adminisztrátor

SzeVWasz DOKI!

Köszönöm a segítségeket és a gyors válaszokat!Megoldodótt a problémám a gyújtótrafót kellett kicserélnem mert szakadt volt és az okozta a problémát.Ugyan volt szikra rajta de gyenge ma kicseréltem és pöcre indult.A komputer most jó megnézték nincs benne hiba olvasható.Úgyhogy most király a gép és jobban is megy:)Úgyhogy ha valakinek volt hasonló problémája érdemes kiméretni ilyenkor a trafót is hátha az a baj.

admin
    Adminisztrátor

ÜdVW Gábor!

Sajnos a trafót már nem tudja a vezérlõegység ellenõrizni, mivel nem vezérli közvetlenül! Ez csak az ikerszikrás rendszereknél és a hengerenkénti trafósoknál valósult meg!

admin
    Adminisztrátor

Nekem is lenne egy problémám az alapjárattal. A probléma a következõ:
    Indításnál nehezen indul, és nincs alapjárat…pumpálni kel 5-6 percet hogy le ne fulladjon utána nem fullad le viszont alacsony az alapjárat ráadásul nem is egyenletes hanem föl, le ingadozik, de nem fullad le. Menet közben néha nem veszi a gáz..mintha megállna a motor elkezd lassulni mitha leállítanám, aztán utána újra veszi a gázt és húz az autó. Ahogy így észreveszem 70 fok fölötti hõmérsékletnél már nem produkálja ezeket a problémákat. Amik cserélve lettek: gyertyakábelszett, osztófej, gyertyák, olaj, rotor, szívósor tömítés, injektor kitisztíttatva, elektromos ac is mert az nem volt benne vételkor. Benzin jön rendesen

Kérlek segítsetek, mert lassan 9 hónapja nem tudunk rájönni mi lehet a bibi

admin
    Adminisztrátor

üdVW Péter!

Legelõször a motorirányítást kellene kiovasni, a hibatárolót és a mért adatokat egyaránt! Ezután lennénk okosabbak!

admin
    Adminisztrátor

[b]Doki69 írta::[/b]
    [quote]

Sajnos ilyen probléma miatt már cseréltünk vezérlõegységet(ECU) is.[/quote]

Sziasztok!

Új vagyok a fórumon, de nekem is ABD szekerem van, igaz Vento :)!
    Sajnos elég sokat fogyaszt (10+), ennek örömére megpróbáltuk kiolvasni az esetleges hibákat!
    Nem túl sok sikerrel! A motor adatait kidobta a VAG, a VWTOOL meg sem nyekkenet rajta!
    Megpróbáltuk kimérni szkóppal a lambdát, de nem igazán mértünk rajta szinte semmilyen jelalakot :S!
    Megrendeltem a belevalót (25k 🙁 ), remélem megoldja a problémát!
    Ha esetleg ECU, akkor azt mennyiért vesztegetik?

Elõre is köszönöm a válaszokat!
    Üdv.
    Beers

admin
    Adminisztrátor

ÜdVW Beers!

Akkor fogsz káromkodni,ha az új lambdaszondád sem fog mûködni…
    De ha a szürke szálnak adsz egy negatívot,lehet ,hogy fog….

admin
    Adminisztrátor

Szia Doki!

Köszönöm a reagálásodat!
    Az tényleg szuper lesz :S!
    Végül is már mindegy, mert ma megjött az új!
    Kicserélem és meglátjuk!
    Egy ECU milyen árban van?

Üdv.

admin
    Adminisztrátor

ÜdVW !

Bontótól, helytõl függõen 20 és 50 ezer között. De vigyázzatok, mert az alu dobozos ECU már indításgátlós!
    Jó még a Seat ibiza/Cordoba ECU-ja is, aminek ugyanígy ABD motorkódja volt….

admin
    Adminisztrátor

Köszi!

20-50k :woohoo: , nem nyugtattál meg :S!
    A lambda nem a negatív hiánya miatt nem megy, kimértem azt megkapja rendesen!
    Ha találok egy ismerõst, akinek van aknája kicserélem!
    Remélem az ECU-val nem lesz gond!

ÜdVW.
    Beers

15 bejegyzés megtekintése - 1-15 / 15
  • Be kell jelentkezni a hozzászóláshoz.