Golf III. 1993 1.4 CL kanyarstabilizátor!

Kezdőlap Fórumok Technikai segítség Futómű Golf III. 1993 1.4 CL kanyarstabilizátor!

• This topic is empty.
5 bejegyzés megtekintése - 1-5 / 5
  • Szerző
    Bejegyzés
    admin
    Adminisztrátor

A mindenható wolfsburgi farkas kisérjen utatokon!!!!

Stabilizáljuk a helyzetet!!!

Vwalaki mondja meg a tutit!!!

Komolyra fordítva a szót ezekben az 1.4-es golfokban nem volt gyárilag stabrúd vagy a kocsim elõzõ tulajának édesanyját késztessem sûrû csuklásra? 🙂 Vagy a szerelõét? 🙂

Van aki azt mondja hogy csak a tdi,gt,gti,vr6-ba lett belepakolva és akkor továbbmennék:
    érdemes utólag belepakolni? A gépem alatt egyébként 15-ös 195/50-es toyo gumik vannak és szoktam járni kanyargós szerpentineken is ott kijönne az elõnye vagy ültetés nélkül mindegy?

Kösz szevwasztok

admin
    Adminisztrátor

ÜdVW Tibor!

Elméletileg az 1,4-es alap motorral(ABD) szerelt autókban nem volt sem elsõ, sem hátsó keresztstabilizátor, csak külön rendelésre.
    A futómûrõl és a stabilizátorról a majdnem tuti itt a honlapon a ‘Vigyázz, ha jön a kanyar’ címû cikkben található..B)

admin
    Adminisztrátor

Köszi doki!

Ha nem zavarlak azt még leírhatnád nekem hogy honnan lehet toronycsapágyhoz körmös kulcsot venni és ha cserélem (a régiek már nagyon lógnak) tényleg érdemes a futómûvet beállítatni?

Kösz szépen elõre is

admin
    Adminisztrátor

ÜdVW Tibor!

A toronycsapágyak tehermentesített állapotban lógnak! Ez normális dolog, mivel a tengelyirányú terhelés az autó felemelésekor(ha a kasznit emelik) megszûnik…
    Néhány célszerszámokat forgalmazó cégnél kapható ez a kulcs, de én egy ócska dugattyúcsapszegbõl köszörültem…
    Ha a rugóstagot leveszed a tengelycsonkállványról, már ajánlott a futómû beállítása, mivel ritkán sikerül ugyanolyan helyzetben rögzíteni. Célszerû egy alkoholos filctollal megjelölni a helyzetet…

admin
    Adminisztrátor

Köszi doki!

Nálam a toronycsapágyak sajnos nem csak tehermentesített állapotban lógtak.

A hétvégén sikerült is kicserélni de azért köszi a választ.

Üdvw!!!

5 bejegyzés megtekintése - 1-5 / 5
  • Be kell jelentkezni a hozzászóláshoz.

search previous next tag category expand menu location phone mail time cart zoom edit close