www.kedvezmenyesbiztositas.hu

Golf TDI fogy a víz a tartályból

Kezdőlap Fórumok Technikai segítség Motor Golf TDI fogy a víz a tartályból

15 bejegyzés megtekintése - 16-30 / 51
  • Szerző
    Bejegyzés
    admin
    Adminisztrátor

üdw!
    A tartáj tetején a szelep (szerintem )csak biztonsági szelep,hogy tulnyomás esetén más ne menjen tönkre.
    Ha ott viz jön ki az már sok jót nem jelent.
    Azért a termosztátot kifözném.
    Üdw!

admin
    Adminisztrátor

Hali!
    Nekem is ezt csinálja az AFN-es TDI.
    Cseréltem: termosztátot, vizpumpát, hûtõsapkát, de akkor se szünt meg a jelenség.
    Ebbõl nekem is bontás lesz szerintem, remélem csak tömítés, és nem repedt..:unsure:
    Amúgy olaj nem trugyis, hûtõviz is tiszta.

admin
    Adminisztrátor

Sajnos nem termosztát a gond! 🙁
    Hengerfej. Én is remélem hogy csak tömítés. De azóta sem kellet vizet utántöltenem, minimum szinten áll!

admin
    Adminisztrátor

Hali Mindenki!
    Tud valaki AFN TDI-re hengerfejet eladót?? Úgy néz ki hogy a porlasztó mellett repedt a gépemé! Még nem 100%, de felkészülök rá! Ha tudtok valahol szóljatok legyetekszivesek!!! Köszönöm!!!!

admin
    Adminisztrátor

ÜdVW!

Felteheted rá a 90 lovas hengerfejet is…Ha lehet, inkább a 8mm-res szelepekkel szereltet keress, mert a 7 mm-resz szelepek+vezetõk gyorsan kopnak és drágább a cucc hozzá…

admin
    Adminisztrátor

ÜDVW!
    Az AFN hengerfejnek 2 fajtája van nem?!Az elsõ fõolajcsatornában másabb, ha jól tudom akkor e lemez fedeles az alu fedelest nem lehet feltenni a lemezfedelesre…7mm szelepszár..még a z örvénykamrásba is 8 mm van ..
    ÜDVW

admin
    Adminisztrátor

Ok! Köszönöm! Majd szétnézek. Ha minden igaz lesz egy komplett 110 lovas motor, adagoló, turbó nélkül 70.000 irányáron.

admin
    Adminisztrátor

Szia!
    Mi lett a gépegységeddel? Mert nekem is ilyen tünetek vannak, nem mertem még leszedetni a hengerfejet.

admin
    Adminisztrátor

Hali! Biztosat jövõhéten tudok mondani. Amint eredmény lesz írok!

admin
    Adminisztrátor

[b]Kopasy írta::[/b]
    [quote]Hali! Biztosat jövõhéten tudok mondani. Amint eredmény lesz írok![/quote]

Köszi rendi vagy!

admin
    Adminisztrátor

Hali!
    Ma addig jutottam hogy kivettem a motort és darabokka szettem. A hengerfej és a blokk megy a gépmûhelybe. Amit látni az az, hogy átfújt a vízbe. Sajnos elkúrtak valamit nemrég!! Látszik a hónolás a hüvelyekben, úgyhogy nemrég csinálhatták szerintem. De a gond az, hogy szegmensköszörûvel munkálták meg a hengerfejet és a blokk tetejét is és fém hengerfejtömítéssel rakták össze! Ez jó pár ezer km-ig de nem tartós. Fénhengerfejtömítést csak síkköszörüléssel megmunkál felülethez lehet használni. Brutális a két megmunkálás közötti felület minõség!
    Egyenlõre ennyi, de majd a nyomáspróba kimutatja ha van más gond is a hengerfejen! Ja, közben kiderült hogy:
    – Vihetem a klímaszivattyút hegesztetni ( törött felfogató)
    – Kellene 1 jobb hátsó motortartóbak
    – Kuplungtárcsa
    – Önindító bronzkefe
    stb.
    Folytatás jövõhéten.

admin
    Adminisztrátor

Szia!
    Van valami fejleményed?
    Én elvileg holnap megyek szerelõhöz….:huh:

admin
    Adminisztrátor

Van

admin
    Adminisztrátor

Kész van a hengerfej és a blokk is. Ma összefûztük a blokkot, jövõhéten készlesz a gép. Remélem jó is lesz.
    De majd írd meg te is mi lett a gépeddel!

admin
    Adminisztrátor

Örülök neki hogy összejön a vas! :laugh:
    Holnap megyek idõpontot egyeztetni (sokan vannak a szakinál), de kivárom, mert sok a balfék szerelõ

15 bejegyzés megtekintése - 16-30 / 51
  • Be kell jelentkezni a hozzászóláshoz.

[instagram-feed]

AABCarLogo125x125

search previous next tag category expand menu location phone mail time cart zoom edit close