golf1 motor segitsetek

Kezdőlap Fórumok VW Depo offline Kérdezz, felelünk! golf1 motor segitsetek

• This topic is empty.
15 bejegyzés megtekintése - 1-15 / 29
  • Szerző
    Bejegyzés
    admin
    Adminisztrátor

Csá mindenki! van 1.5b golf egyesem,a motor megadta magát!a helyére 1.8gti került,de az 1.5-ös karbit tettem fel ra autómata szivatos, es megszakitós gyújti van! A KÖVETKEZÖ A SZITU,HIDEGEN INDÍTÁSKOR 3HENGERES, KAPKOD, RÁNGAT!!!ÉS FEKETÉN FÜSTÖL!! DE KB 10-15 PERC UTÁN TÖKÉLETES!! HIDEGEN NEHÉZKESEN GYORSUL, FEL KELL PÖRGETNI ÉS KB. 3000-ES FORDULATNÁL MEGJÖN AZ EREJE. valaki SEGITSEN HOGY MIERT VAN EZ!!! MI A HIBA OKOZOJA.{TITULLA}

Módosította: fiatcucc, Idõpont: 2008.01.04 14:34

Módosította: fiatcucc, Idõpont: 2008.01.04 14:42

Módosította: fiatcucc, Idõpont: 2008.03.05 23:42

Attachments:
    admin
    Adminisztrátor

ÜdVW!

Szavató üzemmódban beragad(vagy rosszul van beállítva) az indító csappantyú és nem kap elég levegõt a motorod! Örülj, hogy még nem köpte be a gyertyákat!
    Elképzelhetõ hogy az 1.5 mocid karibja túlságoasn "kevés" ehhez a motorhoz! A másik problémád lehet még, hogy az injektoros motoroknak másabbak a vezérlési fokértékei…:(

admin
    Adminisztrátor

csa Doki.köszi az infot.holnap megnézem. a csappantyu elképzelhetö.de azt hozzáteszem hogy a karbi hátulján van két vákumcsö ami le van dugozva!! az egyik megy a szivatohoz ami elvileg vákum hatására huzná vissza a szivatot és ezzel a csappantyút is??!!a másik pedig egy y-nal a vakumlabdára és a fékrásegitöre ennek mi a szerepe???ha nem boldogulok vele lecserélem egy mechanikus szivatosra! de a gyertyák feketék szerintem tul sokat is kap!!de nem veszélyes a fogyasztása!!de nagyon megy igy!! igaz nagy fordulaton már elfogy az erõ de legalább a csajom nem száguldozik vele!!!!

admin
    Adminisztrátor

ÜdVW Mihály!

Már a választ is tudtad, tényleg úgy vannak a vákuumcsövek,ahogy írtad! Az y elágazás másik vége a levegõszûrõ ház höszelepére megy, az vezérli a beszívott levegõ hõmérsékletét…

Módosította: Doki69, Idõpont: 2008.01.06 13:05

admin
    Adminisztrátor

Csá Doki.az a helyzet hogy ma kidobtam a hutõt,a g1böl!és tettem a helyére egy 1.6d-jét kiegyenlitõtartályal és képzeld,visszajön a szivató!!!hideginditást követöen kb 2perc és szépen jön vissza,ezzel eggyütt a fütés is tolja a jó idöt!!a fekete füstivel kapcsiban a szitu a következö volt,a 4 gyertyából mind a 4szar volt!!!csoda hogy elindult!! most már ujra szakit a technika!!!de aggaszt hogy a kipufogo nagyon gözöl!hidegen és melegen is.és kicsit benzinszagu!ez mitöl van???én egy honekker bosszujával járok de az nem gözöl igy!! ja és köszi a vákuminfót!!

Módosította: fiatcucc, Idõpont: 2008.01.06 22:57

admin
    Adminisztrátor

ÜdVW Mihály!

Egyszerû fizika az egész! A kipufogó gáz (benzines mocinál) 800-1100 celsius fokos. Ha ezt egy mínus 5 fokos csõrendszeren vezeted el, az a csõben kicsapódva vízupárát képez…Ahogy melegszik a kipufogó rendszered,úgy csökken a gõzölés(hacsak nem hengerfejes a verda)…
    A kiegyenlítõ tartályban figyeld meg, hogy a kis visszafolyó csövön folyamatosan’jön-e’ a hûtõfolyadék. Ha köpködve, az lehet kezõdõ hengerfejprobléma…Ha meghúzod a hûtõsapkát és 5-10 perc járatás múlva megkeményednek a vízcsövek, akkor viszont biztos és igen hamar le kell venni a hengerfejet…

admin
    Adminisztrátor

🙂

Ezek a vákumcsövek!!!

Jó nektek, hogy tudjátok, melyiknek, hol a helye.
    Nem pestiek vagytok, ugye? 🙂

Találtam néhány képet arról, hogy hogy is kéne kinéznie egy olyan 1.6 benzines mocinak, mint az enyém.
    Kiderült, hogy kapásból a légszûrõházam fele hiányzik, pedig onnan szívná a karbi a meleg levegõt.
    A kis zöld vákumgömbbõl pedig egy darab csõ sem jön ki, csak lifegnek a karburátor körü jobbra balra.
    Most már minden elismerésem a Jetié, hogy így is hajlandó pöccre indulni, és menni alapjárat nélkül, még ha rángat is néha.

Szóval jó kisérletezést Misi! Egyszer csak jó lesz 🙂

Üdv: Marci

admin
    Adminisztrátor

Szia Doki!

Azthiszem hipochonder lettem. Ellenálhatatlan késztetést érzek, hogy megnézzem a vízcsöveket a kocsimban 🙂

admin
    Adminisztrátor

Csa Doki.miért van az hogy megjavitom a G1-et és beül a csajom és kb 10perc után tökremegy!!már megint elkezte a 3hengeres üzemodon menni,de miután kicsit melegszik meggyógyul!!! ha valaki tudna 1.6 vagy 1.8gti-cuccokat,vagyfél autot lökháritótol a müszerfalig a moci,és a válto nem kell csak a rajta és körülötte levö sallangok!!!VWbaráti áron, megköszönném,és rajta levö karbit olyanra kalapálom amilyenre akarjátok!!!!segédeszköz van {5kg-s samu}vagy valaki segitsen miért csinálja ezt! ja és még annyit hogy max Pestig el mennék érte!Tatabányáról irok! Doki, a G2 1.8gti villanyállat és gti alk hogy a mocim berregjen az jó lenne nekem????????? jó bütykölést mindenkinek!!!!

Módosította: fiatcucc, Idõpont: 2008.01.08 23:05

admin
    Adminisztrátor

ÜdVW Mihály!

Lehet, hogy haragszik a csajodra az autó:woohoo: …Idõszerû lenne a gyújtásodat átnézni, fõleg, ha megszakítós!
    Elektronikusnál elõfordul, hogy a trafó van ‘halálán’, akkor mûvel ilyet, de minden mást is nézz át(fedél, rotor, kábelek)! Nagy segítség számodra a januári számban a gyújtás cuccokról és fõleg a kábelekrõl szóló cikk!
    Cuccokat a hirdetésekben keress!

Módosította: Doki69, Idõpont: 2008.01.09 09:01

admin
    Adminisztrátor

Csa Doki.kicseréltem a megszakitot,rotort,eloszto fedelet,a karburátort,találtam egy láda mélyén egy pierburg1b-t kézi szivatóst,feldobtam rá és azota meggyógyult!!!reggel szivato nélkül pöccre!!ez mekkora motorokon van????mer olyan mintha egy kicsit kevesebbet kapna!!mert nem pörög olyan jól!!egy kicsit kellene állitanom rajt!mit tanácsolsz???

admin
    Adminisztrátor

ÜdVW Mihály!

A Pierburg 1B3-as porlasztót kézi szivatósban még nem láttam VW motorokon. Általában automata szivatós modelleken volt ez a karbi 0,9L-tõl, 1,5L-ig(JB ). Valahol a fedélen kellene lennie beütve(vagy nyomva), a pontos típusnak. Abból derülne ki valami…
    Megszakító hézag.0,38mm, zárási szög 40-55 fok, elõgyújtás a motorkódtól függ…

Módosította: Doki69, Idõpont: 2008.01.14 19:34

admin
    Adminisztrátor

Csa Doki.ha tudsz egy email cimet küldeni el tudom dobni a fotot rola!ráckevén vettem egy 1.6-os mocit miután a G1-ben tökrement a másik,10ezer piz volt,de sajna 3hengerbe volt kompresszio.de megvolt mindene karbi,eloszto,ÚJ KUPLUNG+TÁRCSA,5-ös váltó,+gencsi,öninditó,ott azt mondta a srác hogy 1.6-os!És azon volt ez!! most megy nincs vele problema!!Márciusig mert addig van mszv!!utána telo,gömböcök,és sok minden csere után,meg egy új fény és fenn lesz majd a regiszterbe! tudsz v.mit ajánlani rugokkal kapcsiban?? kb 30-40mm akarom ültetni mert elöl 195/40*14,hátul 225/40*14 gumma lesz alá!!! köszi csao.

admin
    Adminisztrátor

ÜdVW Mihály!

Inkább légy szíves, Te írj egy mail címet, mert a privátomat nem szeretném itt közzé tenni.
    Vagy töltsd fel a képet a képfeltöltés.hu-ra, a linket másold be ide! Egyik fórumozótól ‘loptam’ az ötletet, neki mûködött!
    Az ültetést már több témában is taglaltuk, nézz ott szét!

admin
    Adminisztrátor

Csao Doki.bocsesz de nem volt energiám irni.7-tõl gálya du 4ig,utána gari este 10-ig!szétkaptam az alkatrész passat b2-öt!És már a vasam áll benn elötte pedig az öthengeres váltóval+fütómü,szoval teljes harci diszben!!de még iszonyat sok melo van vele,az email cimem: titulla@citromail.hu.A golfal kapcsiban.miért van az hogy nem szereti aszivatot????????? nélküle is indul nincs alapjára,szivatoval pedig olyan hangja van mintha azt mondaná,,DÜM-DÜM!!¨¨ de van alapjárat, ha bemelegszik akkor kifogástalan!!!

15 bejegyzés megtekintése - 1-15 / 29
  • Be kell jelentkezni a hozzászóláshoz.

search previous next tag category expand menu location phone mail time cart zoom edit close