gti-bõl tdi varázsolás

Kezdőlap Fórumok Technikai segítség Motor gti-bõl tdi varázsolás

• This topic is empty.
15 bejegyzés megtekintése - 1-15 / 18
  • Szerző
    Bejegyzés
    admin
    Adminisztrátor

Sziasztok
    Szeretném megajándékozni imádott golf 2 gti-met egy 1.9 tdi blokkal. Milyen átalakitásokra van szükség a berakáshoz? Melyik a legjobban ajánlott tdi blokk mondjuk a golf 3 as szériábol? Ajánlott dolgok? (fék méret futómû stb) Anyagi keret mekkora kéne kb?
    elõre is köszönöm:D

Módosította: mobala, Idõpont: 2008.06.27 08:52

admin
    Adminisztrátor

Amit én tudok!

A motortartó bakok másak. Tehát ott már bütykölni kell. Nem mindegyik váltó jó a tdi mocihoz, asszem a váltónál is kell némi puzzle-zás.

A kábelezés is más. A 3as mûszeregységébe már nem megy km.bowden, így a 3 óracsoport kell.

Fékrõl nem tudok mit mondani. Nekem ismerõs jettája 1.9TDI kb.: 140 ló, de csak 4 gyári kettes tárcsafék van rajta.

Anyagi keret attól függ mit mennyiért tudsz megvenni és megcsinálni/megcsináltatni.

A komplett motort 200-tól lehet kapni itt keleten.

admin
    Adminisztrátor

Mindenféleképpen komplett motort akarok váltoval köteggel szerezni. Igazábol a beépités részletei érdekelnek igazán hogy mennyit kell változtatni, hegesztgetni. Jah meg persze hogy mik a kötelezõ átalakitások fékek meg stb.

admin
    Adminisztrátor

Hello!

Hát az egy dolog ,h mit kell változtatni,alakítani a motortérben.De gondoltál már a forgalmira is?Elõször is mivel benzinest alakítasz dieselre kapásból kell átalakítási engedély(még ha 1.6 benzint alakítanád 1.6 dieselre akkor is kellene…).Sõt arról nem is beszélva,ha tényleg belevágsz,akkor meg kell terveztetni a motorteret(hivatalos emberrel,jó pénzért),tanulsítvány kell a szakszerû beszerelésrõl(szakmûhely adhatja ki),és a kpm vizsgán még mindig elküldhetnek a p*csába.Ez csak így nagyából.És akkor még a sok apróságrõl nem is beszélve.Sztem volt már hasonló téma a fórumon.Visszaolvastál már?Doki majd ir vmi okosat,vagy azt mondja ,h olvas vissza.

Amúgy miért akarsz dieselre váltani?Megtetszett,v szimpatikusabb netán kifeküdt a motorod?Ha belevágsz az tuti,h a fékeid jók lesznek…

admin
    Adminisztrátor

Azt nem is láttam h benzines!

Úgy tudom, hogy nem lehetséges már a tipusidegen motorok beépítése. Valami jogszabály miatt.

admin
    Adminisztrátor

A papir az egy dolog azt eltudom intézni. Részben ebbõl élek:D A beépités a lényeg:D Ha nagyon baszkolodnak akkor kap egy másik alvázszámot…. A TDi-ben a fogyasztása nagyon meggyözõ számomra, de azért szeretem ha meglépem akkor megy ezért választotam a gti-t is de városba bármilyen finoman akkor is 8.5-9 liter. A vr6 is nagyon csábitó:D Vagy esetleg a 16v moci jön még szoba… Nekem 84-es a golfom a kaszni az tipp topp de a motorbol jó lenne egy fiatalabb és nagyon fájna a szivem hogy eladjam.

Módosította: freecom, Idõpont: 2008.05.21 16:18

admin
    Adminisztrátor

ÜdVW!

Azt,h tipusidegen a meg lehet oldani,a konszernen belöl is,jóhelyen…Tudomásom szerint,h szerez az ember a vw-tõl egy igazolást,h igen õk épitették autóba ezt a kódú motort akkor el lehet boronálni.Valahol sajnálom,h csak így lehet mondhatni korupt módszerekkel megoldani a dolgokat.:sick: Miért nem lehet modernizálni ezeket az autókat?Na mind1…

admin
    Adminisztrátor

Szia! Én most vágtam bele egy ilyen projektbe már csak pár nap és kész a mü. A végeredmény kb 220 le. A legegyszerübb megoldás számodra. Veszel egy 1.9-es SDI motort .Tudom ajánlani a Caddy motorját. Erre teszel egy mechanikus adagolót amiben legalább 10-es elem van. teszel rá egy GT 17-es turbót ,egy coolert és egy 90 lovas TDI váltót. A motor tartó bakok az mind egy helyen van és simán bele lehet tenni. A fékeid ehhez az összeállitáshoz tökéletes lesz. kb 120 lovas lesz a géped.

admin
    Adminisztrátor

Gábor!
    Te most több erõt adtál nekem az épitéshez…Te milyen golfba raktad bele ezt az erõmüvet? És Magyarul egy AEY kódú váltot ajánlasz keverve egy mondjuk egy ALE kódú blokkal. A bakok teljesen egy helyen állnak? A papirokat hogy rendezted te el? Köszönöm az infot.
    Nándi neked is köszönöm az ötletet a vw-esekkel. Amugy fel röppent az a pletyka hogy nem igen müködik sokáig tovább ez a motorkodos dolog…

admin
    Adminisztrátor

ÜdVW!

Nándinak abban igaza van, hogy szét kell nézni a fórumon, mert többször taglaltuk ezt a témát! Nem fölösleges dolog,mert így tényleg ‘saláta’ lesz és pont Ti nem fogtok semmit sem megtalálni.
    Tudom, hogy a lustaság is egy állapot, de jó lenne tényleg tenni azért, hogy átlátható legyen a fórum….:angry:

A motorkódos dolgot, sok mással együtt állam bácsi nem fogja megszüntetni, pontosan a pénz miatt!:sick: Tehát mindig lesz valami hülye indok, hogy kivegyék a pénzt az autósok zsebébõl…
    Az engedélyeztetésrõl a közlekedési hatóságnál érdeklõdjetek, de olyan embertõl (pl. átalakításokban jártas valakitõl), nehogy potyára fogjatok bele a melóba!

Még valami. A TDI váltók(huzalosak) beszerelésekor nem lesz jó a Golf II-es gyári féltengelye, legfeljebb csak a legutólsó szériáé,ami ilyen váltóval volt szerelve (Pl. G60).

admin
    Adminisztrátor

Kerestem a témára a forumban csak tényleg a tdi szóra a keresõ nem dobott ki átépitéssel kapcsolatos infot. A közlekedés felügyelet sem a legmegbizhatobb információ forrás mert 2 ember mond 3 féle választ.

admin
    Adminisztrátor

Igen!

Épp ezt írtam meg az újság szerkesztõinek is a honlap kérdések, információk rovatban.

Szerintem ezt úgy lehetne, hogy a moderátorok, az olyan témát, ami már szerepel, azt áthelyezik, vagy törlik.

Jó lenne további fõ részekre bontani a fórumot. Motor, Futómû stb. Ezzel is egyre jobban rendszerezõdne a dolog. Nem ártana egy fórum szabályzat sem. (és szigorúan moderálni :cheer: )

admin
    Adminisztrátor

ÜdVW!

Ezzel csak annyi a gond,hogy így is sok melójuk van. Menjen a honlap, elõkészíteni az újabb számot és mindkettõ lassan teljes embert kíván…

admin
    Adminisztrátor

csõ a golf 3 motorja a tdi meg a b5 passaté is jó mindegy hogy 90le-110le a motortartóbakok is jók egy az egybe belemegy féknek az audi A6 fék felmegy vagy a G60 rácsos passaté hütõtárcsák az a jó és a kormánymûved is öszejön mind megegyezik ha épited a motort attól függ le-mennyit akarsz te mennyire gondoltál???????????? le-be????? vagy csak gyári??

admin
    Adminisztrátor

jó a motor a Golf 2 be abba megegyeznek a bakkok meg a váltó is féket hûtöt tárcsás agyat kell venni az A6 audi é is jó és rámegy alakitás nélkül de csak g2 be mert az 1 golfé més a futómûn az agynak a kormányöszekötése meg a motortartó bakjai

15 bejegyzés megtekintése - 1-15 / 18
  • Be kell jelentkezni a hozzászóláshoz.

search previous next tag category expand menu location phone mail time cart zoom edit close