Gyújtáskapcsoló

Kezdőlap Fórumok Elektronikai tippek, trükkök Gyújtáskapcsoló

• This topic is empty.
13 bejegyzés megtekintése - 1-13 / 13
  • Szerző
    Bejegyzés
    admin
    Adminisztrátor

Üdvwözlet!
    Megint bajom volna. Ezt viszont a saját gépem csinálja, egy G2 1.3 (2G). Az a tünet, hogy amikor elfordítom a slusszkulcsot, hogy indítózak egyszerûen nem csinál semmit sem. Az akksi nincs lemerülve, mert a lámpák égnek a mûszerfalon, amikor rámegy a gyûjtás. Gyanítjuk, hogy a gyújtáskapcsoló a bûnös. Azu lenne a konkrét kérdés, hogy milyen módon tudnám a régit leszerelni, hogy ne gányoljam össze a dolgokat. Próbáltam már korábban, de egyszerûen meg se moccant:S:S Kérnék szépen valami tippet a leszedésre:)
    Elõtte azért még megnézem a vezetékeket…lehet hogy csak valami kontakthiba lehet, de ha mégse akkor így jártam:)
    A segítséget elõre is köszönöm!

admin
    Adminisztrátor

ÜdVW Péter!

A gyújtáskapcsoló betétjét kell kicserélned! Ahhoz a kormányt ,az irányjelzõ és ablakmosókarokat kompletten kell leszerelned. Ezután jön a gyújtáskapcsoló amit vagy egy M8-as imbusz, vagy egy robbantott fejû csavar rögzít. Az elõbbi kulccsal, az utóbbi hidegvágóval ‘lazítható’ .Utána a kormányoszlopot rögzítõ rugót és biztosító alátétjeit kell levenned. Ha ezekkel megvagy szépen lassan lehúzod a gyújtáskapcsolót a kormányoszlopról, de úgy ,hogy a gyújtáskulcs benne legyen és elfordítva, hogy a kormányzár nem blokkolja a munkát…Leszerelés után alulról szerelhetõ a betét…:)
    Célszerû a meló elõtt áramtalanítani a vasat.
    Vidd magaddal az autósboltba a betétet, mert emlékeim szerint két fajta van és lehetõleg minõséget vegyél,mert a kínai és egyéb gagyik 1-2 hónapig bírják…

admin
    Adminisztrátor

egyet értek az elõttem szolóval. de ha 88 utáni az autó spec lehúzó is kell hozzá.

admin
    Adminisztrátor

A kapcsolókat leszedtem…már csak azt nem tudom, hogy a rugót hogy lehet leszedni. Tanácstalan vagyok.
    Segítség):)

admin
    Adminisztrátor

lekell koccolni az, acél rögzítõ alátétet a rugo felett,erõsebb csavarhuzó kalapács. egyik oldal másik oldal. vigyázz a végén repül.én így szoktam.

admin
    Adminisztrátor

Sikeresen kicseréltem a kapcsolót…csakhogy ma reggel ismételten jelentkeztek a "nem akar indulni" tünetek:S:s…pont mint a csere elõtt:S:S
    Kérnék szépen további ötleteket, hogy mi lehet a bibis.
    Köszönöm

admin
    Adminisztrátor

ÜdVW Péter!

Reggel,ha van idõd, akkor kellene egy kicsit nyomozni! Egyáltalán ‘elmegy-e’ az amper az indítómotorra, a gyújtás,a porlasztó,vagy a Digijet áramellátó reléjéhez, stb…

admin
    Adminisztrátor

Üdv Mindenkinek!

Nem olyan régen keveredtem ide, és eddig nagyon jónak találom a fórumot:-)

Nekem is hasonló a problémám, hogy a kulcs elfordításra nem csinál semmit. Egy 96-os Tdi passatom van, 1Z-s motorral. Azt szeretném kérdezni, hogy a kormányoszlopról a kúpos gyûrût egy sima csapágylehúzóval le lehet szedni, mert elég kicsi a pereme, vagy speciális szerszám kell hozzá?
    És ha lejött, akkor kapcsoló betét hol van rögzítve?

Elõre is köszi.

admin
    Adminisztrátor

ÜdVW Tibor!

A kormány közbetétet csapágylehúzóval,vagy hidegvágóval lehet leszedni…Ha az ‘lejött’ akkor a szerelés a korábban leírtakkal megegyezik. A gyújtáskapcsoló betétet a kapcsoló kiszerelése után lehet kivenni a helyérõl,ha az M3-as kerszthornyos csavart kivetted.

admin
    Adminisztrátor

Köszi Doki!

A hétvégén megpróbálom. Remélem sikerül.

admin
    Adminisztrátor

Üdvözletem!

Nekem golfIII 94’esem van. Az vele a gond mostanában, hogyha ráadom a gyújtást a mûszerfalon nem világit semmi….ha szerencsém van 3 4szeri próbálkozás után kigyúladnak a lámpák a mûszerfalon….a relét hallom kattanni….mi lehet a gond?

admin
    Adminisztrátor

ÜdVW Attila!

Gyújtáskapcoló betét, vagy áramellátó relé hiba lesz!

admin
    Adminisztrátor

köszönöm doki69!

13 bejegyzés megtekintése - 1-13 / 13
  • Be kell jelentkezni a hozzászóláshoz.

search previous next tag category expand menu location phone mail time cart zoom edit close