Hátsó rugók+Diesel kérdés

Kezdőlap Fórumok VW Depo offline Kérdezz, felelünk! Hátsó rugók+Diesel kérdés

• This topic is empty.
11 bejegyzés megtekintése - 1-11 / 11
  • Szerző
    Bejegyzés
    admin
    Adminisztrátor

Sziasztok!

A napokban vásároltam egy tartalék golf 1-et,a már meglévõ mellé,csupán alkatrésznek. A kocsiban új lengéscsillapítók+rugók vannak,pontosabban az elsõk még be sincsenek szerelve.Szóval, mivel a kocsim hátsó rugói elég gyengék,így szeretném kicserélni õket. A probléma: a tartalék kocsiban, valószínû erõsített rugók lehetnek,mert baromi magasan van a hátulja,a kerék,és a kerékjáratiív között 10cm van, ráálltam a vonóhorogra,és alig mozdult meg(igaz nem vagyok több65kg-nál:) ).Tehát így nagyon hülyén néz ki.Ezen lehet segíteni? Bár nem vagyok a sufnituning híve,de gondoltam rá, hogy vágok a rugóból. Ez jó õtlet? Egyéb megoldás?

Illetve van még egy kérdésem,a kocsiban CY kódú 1.6 td motor van,de jelenleg turbó nélkül üzemel,az adagolón valamit álítottak emiatt(szervízben), ennek így mennyire kéne tökéletesen mûködnie?Késõbb mennyire bonyolult a "visszaturbósítás". És mi a különbség a késõbbi golf II 1.6td intercooleres motor,és az intercooler nélküli között. Lehet a CY kódú motorra intercoolert rakni?Lenne értelme?Mennyire bonyolult ez?Elõnyök/hátrányok?

A hozzászólásokat elõre is köszönöm!
    Ui. Rohadtul sajnálom a bontásra ítélt kocsit megbontani,szebb,mint a sajátom.

admin
    Adminisztrátor

Sza Péter!

Ne vágjál abból egy centit sem(ugy nem lesz jó-becs’szó)inkább kináld meg a Németh Marcinak,azt hiszem neki éppen hátsók kellenek vagy elsõk??Nemtom!
    Ha megválnál tõlük akkor megkérdem!

Üdv.G.

admin
    Adminisztrátor

Sza Péter!

Ne vágjál abból egy centit sem(ugy nem lesz jó-becs’szó)inkább kináld meg a Németh Marcinak,azt hiszem neki éppen hátsók kellenek vagy elsõk??Nemtom!
    Ha megválnál tõlük akkor megkérdem!

Üdv.G.

admin
    Adminisztrátor

ÜdVW Péter!

A VW Golf I/Jetta I erõsített rugóival sem emeli meg a szabad magasságot 5-8 centiméterrel. Valami hasonló jellegû rugót tettek bele (Fabia/Octavia) … Nem jó dolog ‘csak úgy’ vagdalni a rugókból, mert a kifutásnál kicsit hajlítanak is rajta hõkezeléskor, amit otthon nehéz kivitelezni, vagy a hõkezelés nem sikerül, aminek rugótörés lesz a vége…:blink:

Az adagolót nem kell sehová sem állítani, ha turbó nélkül üzemel. Erre a célra van a tetején a nyomáskamra ,amely segítségével a turbónyomás függvényében plusz üzemanyagot (max. 8 köbcenti) juttat a befecskendezõ porlasztókhoz…
    Lehet, hogy csak a füstcsavaron állítottak a zöldkártya miatt…
    A turbó kiszerelésével a kipufogó öntvényt és a szívócsõsort is vissza kellett cserélni. Valamint az olajcsatornákat is meg kellett szüntetni…Ha turbót kell tenni ugyanerre a motorra(a szívódízelre nem szabad, mert nem bírja!) ugyanez a meló csak fordítva…:)
    Az intercooleres motorokat kitárgyaltuk több oldalon át, légy szíves keresd meg!

Módosította: Doki69, Idõpont: 2008.04.26 10:09

admin
    Adminisztrátor

Köszönöm a hozzászólásokat!

admin
    Adminisztrátor

szeva Péter. ha megválnál az elsõ új lengéscsillapitoktól én vevõ lennék rá!!szerintem neked hátra audi 80-nak a hátsó rugóját épitették be!mert kb kétszer erõsseb mint a 25 évvel gyártot g1 rugoja.ha érdekel nekem vannak diesel hátso lengéscsillapitóim,rugóval együtt!! csao. Titulla [img]https://www.vwdepo.hu/media/kunena/attachments/legacy/images/vihar_028.jpg[/img]

Attachments:
    admin
    Adminisztrátor

szeva Péter. ha megválnál az elsõ új lengéscsillapitoktól én vevõ lennék rá!!szerintem neked hátra audi 80-nak a hátsó rugóját épitették be!mert kb kétszer erõsseb mint a 25 évvel gyártot g1 rugoja.ha érdekel nekem vannak diesel hátso lengéscsillapitóim,rugóval együtt!! csao. Titulla

admin
    Adminisztrátor

Hi!

Nekem van teljesen normális hátsó rugóm is, szintén bontásból, ha érdekel…

Amúgy gondolom a lengéscsillapítókat, ha jók, te is magaadnak szeretnéd, nem?

admin
    Adminisztrátor

ÜdVW !

Ha jól emléxem, még nekem is van egy pár hátsó rugóstagom komplett,meg hátsó rúgók is külön (sõt diesel elsõ is van) . Ha valakinek szüksége lenne rá baráti áron átadó…:)

admin
    Adminisztrátor

Csao Péter.Csak azért irtam mert azt irtad hogy újak,2hátsot vettem most a használtauto oldalon,a két telo+tehermentesitök,porvédövel egy TIZEGRESért.originál csomiban…2új még elférne elöl.:))) De ha valaki bont 3ajtós g1-et és a kasztni még egyben van {{nincs szétrohadva!!!}lehet hogy érdekelne!! papir,motor nem kell..csak jo kasztni.!! ha eladnád akkor keress meg!! {aprohirdetésben van email meg telo} csao……………

admin
    Adminisztrátor

Húúúúúúúúú! Misi!

Ide nekem azt a címet, ahol te 10 K ért megvetted a hátsó kellékeket!!!

Már mejdnem megvettem a boltban darabját 9 ért!

11 bejegyzés megtekintése - 1-11 / 11
  • Be kell jelentkezni a hozzászóláshoz.

search previous next tag category expand menu location phone mail time cart zoom edit close