hengerfej tömítés kérdés

Kezdőlap Fórumok VW Depo offline Kérdezz, felelünk! hengerfej tömítés kérdés

Címkézve: 

• This topic is empty.
14 bejegyzés megtekintése - 1-14 / 14
  • Szerző
    Bejegyzés
    admin
    Adminisztrátor

Üdv mindenkinek!A kérdesem annyi lenne,hogy hogyan ill.,milyen mérések alapján állapítható meg,hogy hány ékes hengerfejtömítés való a teknikába?Ja amiről szó van-(audi 80 1,6 td ,,cy,,/1983/)még lapkás hengerfejjel megáldva.Azért kérdem mert most le van szedve szelep vezető ill,szimering csere céljából,és mindig is elég nyersen ,keményen járt hiába az ujj csúcsok meg a jó beállitás :angry: .Mikor kifogytam belöle itt a forumon irta valaki,hogy akkor is tud ilyet produkálni,ha nem megfelelő “ék számú” a hengerfej tömítés :unsure: .A válaszokat előre is köszönöm! 😉

admin
    Adminisztrátor

ÜDVW!

A dugattyú kiállás a motorblokkból,határozza meg a hengerfej ékszámának a nagyságát

A 3 ékes biztos bele megy majd!

ÜDVW

admin
    Adminisztrátor

[b]pacsoli írta::[/b]
    [quote]Üdv mindenkinek!A kérdesem annyi lenne,hogy hogyan ill.,milyen mérések alapján állapítható meg,hogy hány ékes hengerfejtömítés való a teknikába?Ja amiről szó van-(audi 80 1,6 td ,,cy,,/1983/)még lapkás hengerfejjel megáldva.Azért kérdem mert most le van szedve szelep vezető ill,szimering csere céljából,és mindig is elég nyersen ,keményen járt hiába az ujj csúcsok meg a jó beállitás :angry: .Mikor kifogytam belöle itt a forumon irta valaki,hogy akkor is tud ilyet produkálni,ha nem megfelelő “ék számú” a hengerfej tömítés :unsure: .A válaszokat előre is köszönöm! ;)[/quote]

:ohmy:

ÜdVW Mindenkinek!
    Ez nagyon jó kérdés,engem is piszkosul érdekel.

Köszönöm!
    Peter

admin
    Adminisztrátor

[b]fokapapa írta::[/b]
    [quote]ÜDVW!

A dugattyú kiállás a motorblokkból,határozza meg a hengerfej ékszámának a nagyságát

A 3 ékes biztos bele megy majd!

ÜDVW[/quote]

Eddig OK.
    De hogy méred a kiállását,hogy hány ékes legyen.
    Mikor az enyém fel lett újítva (hoztuk el a rendberakott hengerfejet,csak a fickó mondta hány ékes kell és olyan lett beszerezve.

A hengerfejtömítés (szett,azaz komplett motortömítés) csomagján fel szokott lenni tüntetve,hány ékes?
    Vagy azok eleve alap méretek és kész.
    Minden benne van a pakkban,a szelepszárszimeringektől kezdve a vízpumpa,sortömítés,szelep-,olajdekli tömítésen keresztül minden apró mütyűrön át. Elvileg jó áron vettem,de legalábbis nem külön-külön kell mindezt beszereznem.

Nem,most nem a Golf-ról van szó! :huh:

Amúgy Glaser tömítésszett. Remélem jó fajta. Olasz tán,tőlük óckodom picit (vagy mi).

admin
    Adminisztrátor

ÜDVW!

Én a Glaser sima széria autóba kiváló aki nem tapossa neki.
    Viszont aki tapossa az vagy Elring vagy Victor Reinz használja,ha nem akar magának kellemetlen pillanatokat.
    pl. mélységmérővel meg lehet mérni a kiállást a síkból és a dugónak a felső holt ponton kell lennie!Erre van külön mérő eszköz is.

A dugattyú kiállást tized milliméterben adják meg(ha nem egyedi a hengerfejtömítés).
    0.70-0.80 1 ékes
    0.85-0.95 2 ékes
    0.95-1.05 3 ékes a hengerfejtömítés, ha jól emlékszem a méretekre.

Hengerfejtömítésnek tökéletesen zárnia kell a víz és az olaj tér illetve a víz-olaj-égéstér között.

Szettet szerintem nem érdemes venni,mert nagyon drága.
    Tömítést lehet vágni is saját kezűleg.Igaz nem valami gyors,de jóval olcsóbb,mint megvenni.Anno én mindig magam csináltam az összes tömítést és nem volt vele gond sohasem!

ÜDVW

admin
    Adminisztrátor

[quote]ÜDVW!

Én a Glaser sima széria autóba kiváló aki nem tapossa neki.
    Viszont aki tapossa az vagy Elring vagy Victor Reinz használja,ha nem akar magának kellemetlen pillanatokat.
    pl. mélységmérővel meg lehet mérni a kiállást a síkból és a dugónak a felső holt ponton kell lennie!Erre van külön mérő eszköz is.

A dugattyú kiállást tized milliméterben adják meg(ha nem egyedi a hengerfejtömítés).
    0.70-0.80 1 ékes
    0.85-0.95 2 ékes
    0.95-1.05 3 ékes a hengerfejtömítés, ha jól emlékszem a méretekre.

Hengerfejtömítésnek tökéletesen zárnia kell a víz és az olaj tér illetve a víz-olaj-égéstér között.

Szettet szerintem nem érdemes venni,mert nagyon drága.
    Tömítést lehet vágni is saját kezűleg.Igaz nem valami gyors,de jóval olcsóbb,mint megvenni.Anno én mindig magam csináltam az összes tömítést és nem volt vele gond sohasem!

ÜDVW[/quote]

Köszi Feri!
    Ez már valami.
    Azért csak okosabb lettem,talán. (Csak kimondom. 20000 HUF alatt volt a komplett. Így akkor nem biztos hogy jó? Külön-külön,darabonként húzósabb,akárhogy nézegettem. Időm meg most nem engedi,hogy tömítéseket farigcsáljak. Persze meg tudnám oldani,nyilván.)

Azért köszi!

admin
    Adminisztrátor

Szia!A hengerfej tömítésen van 1 jel ami azt jelzi hány ékes.Vagy a szélén be van V alakban vágva annyiszor ahány ékes vagy furatok vannak sorban egymás után Kb3mm es ek,A készletben lévőn is látszania kell.

admin
    Adminisztrátor

A teljes pakolasi szetben nincs bene a hengerfej tomites(ezt kulon kell kerni).A bevagas a szelen van a hengerfejnek,ha nincs is meg szetszedve latszik a csipesek.Lehett tenni legvastagabat,semmi gond(3 as).

admin
    Adminisztrátor

Üdv! Köszi mindenkinek a válaszokat.Akkor 3-ékes megy bele.

admin
    Adminisztrátor

ÜdVW!
    Köszi a válaszokat!

Ebben benne van a hengerfejpakolás is.
    Minden bizbasz.

Jahhh,ma mondták épp,mert kérdeztem,hogy ékezés benzinesnél nem szokott lenni,ill. nem igazán van,csak diesel-nél. Mi az igazság?

Peter

Jahhh,meg a boltos miért nem kérdezi meg,milyen kell (hány ékes)?
    Vagy nem érdeke és kész?

admin
    Adminisztrátor

ÜDVW!

A benzineshez nem értek…erre nem tudok választ adni,de egy biztos,hogy a kompresszió viszony miatt akkora igénybe nincsen véve a blokk hengerfej gyűrű,mint a dízeleknél.

Ha az eladó nem kérdezi meg,hogy milyen vastagságú hengerfejtömítés kell(ékek száma) akkor az az eladó nem ABBA A MUNKA KÖRBE való.

ÜDVW

admin
    Adminisztrátor

[quote]ÜDVW!

A benzineshez nem értek…erre nem tudok választ adni,de egy biztos,hogy a kompresszió viszony miatt akkora igénybe nincsen véve a blokk hengerfej gyűrű,mint a dízeleknél.

Ha az eladó nem kérdezi meg,hogy milyen vastagságú hengerfejtömítés kell(ékek száma) akkor az az eladó nem ABBA A MUNKA KÖRBE való.

ÜDVW[/quote]

ÜdVW!
    Na de Ferenc,akkor sokakat ki kellene picsázni az üzletekből. :angry: :dry:

admin
    Adminisztrátor

ÜDVW!

Fején találtad a szeget,mert ez így van!!!!

ÜDVW

admin
    Adminisztrátor

Most térek vissza épp abba az autósboltba,ahonnan már évek óta vásárolgattam is és talán ha egyszer nyúltak mellé (apró malőrrel).

14 bejegyzés megtekintése - 1-14 / 14
  • Be kell jelentkezni a hozzászóláshoz.

search previous next tag category expand menu location phone mail time cart zoom edit close