www.kedvezmenyesbiztositas.hu

Hengerfej tömítés! SÜRGŐS!!!!

Kezdőlap Fórumok VW Depo offline Kérdezz, felelünk! Hengerfej tömítés! SÜRGŐS!!!!

15 bejegyzés megtekintése - 1-15 / 16
  • Szerző
    Bejegyzés
    admin
    Adminisztrátor

ÜdVW!
    Segítséget szeretnék kérni! 1997 Golf 3 1.4 benzin AEX motorkód!
    Most arra adtam a fejemet, hogy valószínű szelepszár simeringes a vas ! (Megcsináltam a múltkor hidrotőke tisztítást(kopogott), de nem lett jobb! Azóta túl vagyok egy kompresszió mérésen is 15.3 mind a 4-be)
    Az esztergályos mondta vigyem el kompletten vezérműtengellyel és meg nézi mi kopoghat.
    Elvittem és azt mondta, hogy ha rakom össze szerezzek klingerites hengerfej tömítést, mert ha a fém tömítéssel rakom össze akkor ki kell vennem a blokkot is fel kell síkolni :blink:
    Szaladok a boltba nincs csak fém :huh:
    Autószerelő (nagyon jó) azt mondta, hogy ha nem volt hengerfejes akkor nem kell síkolni :huh:
    Rakjam össze az új fém tömítéssel és jó lesz!
    Most rakjam össze a fémtömítéssel vagy szerezzek klingeritest valahonnan?
    Vagy ne adj úristen ki kell vennem a blokkot? :blink:
    Nem folyt, nem forrt a vizem, és nem folyt bele a víz az olajba se! Csak azért szedtem le, hogy szelepszár simeringet cseréljünk, meg hát felújítsuk az egészet! Köszönöm a választ előre is!

admin
    Adminisztrátor

Hi
    Ha a hengerfej sík nyugottan összerakhatod szerintem.

admin
    Adminisztrátor

Köszönöm a válaszod! 🙂
    Valaki más esetleg? Doki? Vélemény?

admin
    Adminisztrátor

Szia

Szerintem ha hengerfejed sík nyugodtan összerakhatod a motort.
    Szerintem a klingelites hengerfejtőmítés nem sokat ér.

admin
    Adminisztrátor

ÜdVW!

A nagyobb nyomás- és hőterhelések miatt a motorgyártók kezdenek áttérni a fémréteg(lemezes) hengerfejtömítésekre.
    Tehát Neked is megfelelő lesz.

admin
    Adminisztrátor

ÜdVW Doki!
    Köszönöm szépen a biztatást! Összeraktam még egyenlőre úgy néz ki, hogy jó!
    Tudom nem ide tartozik, de az olajleválsztót érdemes leszednem és kitakarítanom, vagy ne nyúljak hozzá? :blink:

admin
    Adminisztrátor

ÜdVW Attila!

Érdemes kitakarítani, ezzel jóval kisebb lehet a kartertér nyomása…

admin
    Adminisztrátor

ÜdVW!
    Köszönöm a gyors választ!
    Megcsinálom! Úgy tűnik mintha egy icipicit habos lenne a víz :unsure:
    Remélem,hogy csak úgy tűnik!

admin
    Adminisztrátor

Ott az normális…

admin
    Adminisztrátor

Sziasztok!

Az előző oldalon Doki álltal említett “fémlemezes hengerfejtömítés” hol szerezhető be?
    Sajnos elkezdett szivárogni a hűtőfolyadék a hengerfejtömítésnél :o(. Golf II 1,6 D JP 1990.
    A tömítés cseréjéhez mi szükséges még ezeken kívül?

-szelepfedél tömítés
    -hengerfej tömítés
    -hengerfej csavarok
    -motorolaj szűrővel
    -G12-es fagyálló + deszt. víz

Köszönöm a gyors választ!

admin
    Adminisztrátor

ÜDVW!

Fémlemezes hengerfejtömítés rajtam és a tesóm autóján kívül még nem láttam más 1.6 TD vagy D motorba!

Gyártanak ilyen kívánságra kb 30.000 ft.ért..

Ha nem verseny célra akarod az autót akkor felesleges bele ez a fajta tömítés.

Ha csak simán autókázni arra elég a jó minőségű sima tömítés is pl.Elring.Victor Reinz…és ezzel ki fakadt a lista nálam ez igaz a hengerfej csavarra is!
    A többit próbáltam,de nem sokat ért…nyúlott meg égett,mint Reichstag (remélem jól írtam le).

Ennyi elég a tömítés cseréhez amit írtál illetve szerszámok és egy “mérő műszer” amivel majd utána beállítod az előtöltést!

ÜDVW

admin
    Adminisztrátor

Az autóalkatrész üzletbe! (most komolyan, kell, hogy legyen nekik a te tipusdhoz is)
    Más elvileg nem kell! De ajánlom, mielőtt leszeded beszélj egy esztergályossal, valószínű síkoltatni kell a hengerfejet!!! Meg, ha már úgy is le kell bontani a hengerfejet akkor csináltasd meg , nekem 17.000-ft csinálta az esztergályos síkolás,szelep fészek,marása, takarítása, szelepszár simeringek cseréje, vezérműtengely simeringek cseréje…stb ez min benne volt az árban!!! Szerintem máshol se drágább 🙂
    Vezérmű tengelyestől komlettan vittem hozzá és kaptam egy újjat 🙂 (legalább is úgy nézett ki)
    Kis segítség az alkatrész árakhoz 🙂 http://shop.bardiauto.hu

admin
    Adminisztrátor

ÜDVW Attila76!

Melyik boltba lehet 1.6 TD-hez lemezes hengerfejtömítést venni ?!

ÜDVW

admin
    Adminisztrátor

Lehet, hogy nem lehet , de ha felsíkoltatja akkor mindegy!

admin
    Adminisztrátor

Gondolm én :blush:

15 bejegyzés megtekintése - 1-15 / 16
  • Be kell jelentkezni a hozzászóláshoz.

[instagram-feed]

AABCarLogo125x125

search previous next tag category expand menu location phone mail time cart zoom edit close