www.kedvezmenyesbiztositas.hu

Hifi telepítés

Ennek a témakörnek tartalma 12 hozzászólás, 1 résztvevő. Utolsó frissítés:  admin 9 éve, 1 hónap telt el.

13 bejegyzés megtekintése - 1-13 / 13
  • Szerző
    Bejegyzés

admin
    Adminisztrátor

Olyan kérdésem lenne hogy golf 2-ben hova szokták rakni a magasat, mert ugye gyári helye nincs. Elõl a gyári helyen van egy kétutas pioneer hátul a kalaptartóban két kenwood ovál a csomiban pedig a egy mélyláda. egyébként az autó 1990-es 1.6 benzin.

admin
    Adminisztrátor

Hát ha jól tudom, olyan váll-, fejmagasságba kellene rakni
    esetleg az ajtóba a tükörállító kar környékére, vagy valahogy az A oszlopra

admin
    Adminisztrátor

Üdvw!

Nekem az a oszlopon van ahol az alsó csavarral rögzítik a mûanyag burkolatot.

admin
    Adminisztrátor

hali
    tudja valaki, hogy a golf3 1.4 1994
    -ba gyárilag milyen hangszórók vannak az elsõ ajtókba 100 mm, 130 mm vagy 160 mm
    a 4 ohmos 2 utas jó oda vagy beépített hangváltó van a mûszerfal hangszóróba és ez miatt csak mély-közép sugárzót lehet beletenni.
    elõre is köszi a választ

admin
    Adminisztrátor

ÜdVW!

Emlékeim szerint 160mm a hangszóró átmérõje . A mûszerfalhéjban lévõ magassugárzóban egy 10 mikrós, bipoláris elkó ‘képviseli a hangváltót’.

admin
    Adminisztrátor

Szevasztok!

Nem tudom, hogy jó helyre írok-e de VW Borába a gyári béta rádiót szeretném cserélni esetleg milyet ajánlatok?
    Igazából gyárit szeretnék, vagy esetleg valami multimédiás cuccok (nem tudom, hogy az megy-e erõsítõ nélkül?)
    Mi pénz egy gyári fejegység?

admin
    Adminisztrátor

Hali!
    Van egy kis problémám és ebben szeretnék egy kis segítséget kérni tisztelt hozzáértõ kollégáktól!
    A problematikám a következõkbõl tevõdik össze:
    1. Vw Golf 3 gyári autórádió cserélve lett
    2. gondoltam cserélem már a gyári hangszórókat is mert csak 16 éves a kicsike 😛
    3. a fejegység cseréje antenna cserével még csak csak ment mert mért lenne mér DIN 1 antenna csatlakozós a gyári béta IV. fejegység mert ugye az iso csatlakozókhoz az párosul (kivéve Vw) 🙂
    4.a fejegység olcsó de jó minõségû 4X50W szintén Birodalmi Golf-ból amelyben csodálatosan szólt
    5.a hangszórók 2 utas (a K-betûs márkából KFC-S702P 65/280 W) szett nem gyagyi közép-ár-kategóriás beszerelõ kerettel csatlakozó átalakítókkal szintén másik jármûben kipróbálva (Audi A6) tökéletesen szépen szól -hasonló fejegységgel-
    6. a Birodalmi jármûben szakszerûen beszerelve vagy 6 órát tököltem! buffog, olyan mint ha torzítana
    7. próbáltam póluscserével rákötni a hatás ugyan az buffog
    8. az elsõ ajtóról van szó, a gyári szigetelés Polivinilacetil-habszivacs található benne
    9. kérdésem a következõ : Mi lehet a hiba oka?
    Mit tegyek?
    Válaszotokat elõre is köszönöm!
    A halk zenehallgatás szóba se jöhet! 🙂

admin
    Adminisztrátor

Sziasztok!

A hifihez meg az elektronikához nem igazán értek, ezért szeretnék segítséget kérni.

Adott egy G2 amiben lesz 6 hangszóró a gyári helyeken és egy DEH-4100SD fej 4x50watt max kimenettel.
    A 2 hátsó hangszóró kap 1-1 kimenetet, de az első 2-2-nek osztozkodni kéne valahogyan a maradék 2×50 watton.
    A kérdés az hogy ez hogyan kivitelezhető?

Amikor szétborítottam az autót akkor találtam benne egy PIONEER GM-41A típusú erősítőt (nem reklám!!! ez RETRÓ 2x20watt-ot tud a cucc) és 2 frekvencia váltót.
    Elég-e a 2 frekvencia váltót bekötni és hagyni a p*csába az őskövület erősítőt (ami szerintem már inkább rontana a rendszeren mint javítana) vagy ez csak egy erősítőn keresztül valósítható meg.

Jó pár első szettet néztem amiknél van két csipogó, két mélyközép és két frek. váltó.
    Nálam annyi lenne az eltérés hogy a két csipogó helyett menne két 50 wattos ESX QX32 magassugárzó a műszerfalba a szélvédőhöz, és két 40 wattos HECO hangszóró az ajtóba két HECO frekvencia váltón keresztül.

Ez így működhet vagy sem?

ÜdVW
    Gábor

admin
    Adminisztrátor

Szia Gábor!
    Én sem értek túlzottan a témához,csak annyira,hogy én és öcsém is magunk építjük/építettük a zenét az autóinkba és sosem volt gondunk.

De,minél több hangszóró,annál több erősítő.
    Nem tudom hogy fogja bírni csak simán a fejegység a strapát,de a hátsókat ha bekötöd a (értelem szerűen) hátsó végfokokra,a maradék négy hangszórót,hangváltóval pároztatnám az első végfokokhoz.

Régi (gagyi) erősítőt kihagynék a sorból. Valóban csak ronthat a hangzáson. De amíg ki nem próbálod,nem tudod meg.
    (Nekem is van még egy ezer éves equalizer-es erősítőm pedig és még szeretném egyszer bekötve látni.)

Vagy:
    Erősítő 6 csatornával (ez így tán egyértelmű).

Vagy:
    Erősítő 4 csatornával,bekötve szintén hangváltóval az első szett.

Vagy:
    Erősítő 2 csatornával,bekötve a két hátsó hangszóró (mint mélyek),az eleje pedig fejegységen. (Ezt a megoldást nem alkalmaznám.) Nem lesz szép hangzás,ill. más hangerő lesz elöl-hátul.

Vagy:
    Erősítő 4 csatornáson első szett csipogóval (hangváltón keresztül),kalaptartó 3 utas oválja és a hátsó csipogók a hátsó kimenetén szintén hangváltóval.
    + 2 csatornás erősítő hídba kötve hajtja a mélyládát.
    Nálam ez a megoldás működik jó pár éve. 😉
    Tudom,sokak szerint ez már túlzás,de kell. Vannak tőlem őrültebbek is. 😛

Peter

admin
    Adminisztrátor

Szia Peti!

Kösz az infót.

Akkor elvileg mehet a hangváltós megoldás.
    Ezzel elronthatok valamit vagy csak a hangzás nem lesz 100-as ha valami nem stimmel?

Az első szett úgy nézett ki hogy 2 HECO hochtöner/tweeter, 2 HECO tieftöner/Woofer meg a 2 HECO hangváltó.
    Ja a lényeg Made in Federal Republic of Germany :woohoo: .

Na most ebből a csipogó egyik darabja szétesett ennek a helyére vettem az ESX QX32 hangszórókat amik szintén hochtöner/tweeter vagyis magassugárzó, csipogó.

Egyébként a HECO hangszórókra annyi van írva hogy 4 Ohm, oszt csókolom.
    Mondjuk nem aprózták el, mert a HECO csipogóban egy 4cm átmérőjű és 1.5 cm magasságú mágnes volt, szóval volt benne anyag és az új se sokkal nagyobb a mágnest illetően. Persze tudom hogy a mágnes mérete nem minden, de a “nagyobb az jobb” általában az autóhifiben is érvényesül.

Akkor tehát a maradék 2 végfok mehet a 2 hangváltóra közvetlenül és utána a hangváltóról a 2-2 hangszóróra.
    Akkor az a felállás működik gond nélkül?

Nekem sokkal fontosabb az hogy szépen szóljon, mint az hogy legyen az autóban nagy diumvisun-diumvisun zene. 😛

ÜdVW
    Gábor

admin
    Adminisztrátor

ÜdVW Gábor!
    :laugh: :laugh: :laugh:

“Nagy diumvisun-diumvisun zenével” is lehet szép hangzás. 😉

Tehát,ahogy a választ írtad/írtam,megfelel a bekötés. A fejegységtől függ már csak,hogy bírja majd kiadni kristálytisztán.

Elrontani nem tudod,ha figyelsz a polaritásokra,nem cseréled fel a vezetékeket ill. nem érnek össze,ha jók a csatlakozások és a speeker-ek ellenállása is azonos (4 ohm).

Peter

Jó zenehallgatást a megfelelő és biztos bekötések után!

admin
    Adminisztrátor

Szia Peti!

Hát igen, csak általában a telepi hülyegyerek szinten, a nagy dumvisun-diumvisun marad meg a rezgő kalaptartó szép hangzás meg sehol, de én úgy vagyok vele hogy magamnak zenélek és nem a járókelőknek, meg a dögös csajoknak a buszmegbe.
    Ezek, meg a hangos kipufogósok általában a lóerőhiányt hangerővel pótolják több -kevesebb sikerrel, de inkább kevesebbel. :woohoo:

Gondolom hogy azért egy 30.000Ft-s fejtől, meg egy 10.000-es hangszórópártól nem kell és nem is lehet elvárni egy (több) százezres cucc minőségét ami komolyan meg is lett tervezve, de azért én bízok benne hogy nem lesz rossz (főleg ha neveket nézzük).

Mindegyik hangszóró 4 Ohm-os.

Köszi a segítséget még1x.
    Majd írok hogy milyen lett.

ÜdVW
    Gábor

admin
    Adminisztrátor

ÜdVW Gábor!
    Értem a hozzáállásod a téma kapcsán. 😉
    Szívesen segítettem. Ill. remélem segítettem.

Kíváncsi vagyok én is a végeredmény(ed)re. Várom a további infókat.

Peter

13 bejegyzés megtekintése - 1-13 / 13

Be kell jelentkezni a hozzászóláshoz.

[instagram-feed]

AABCarLogo125x125

search previous next tag category expand menu location phone mail time cart zoom edit close