infarktust kaptam

Kezdőlap Fórumok VW Depo offline Kérdezz, felelünk! infarktust kaptam

• This topic is empty.
4 bejegyzés megtekintése - 1-4 / 4
  • Szerző
    Bejegyzés
    admin
    Adminisztrátor

Sziasztok!
    elvittem ma autókámat polo 6n2 1.4 16 szelep aua motorkód-szerelõhöz vezérlés cserére
    okés,le is fixáltunk minden.go haza.felhívnak onnan:légszûrõ csöpög az olajtól!Tudok rólamondom,,h a kartergázzal húzza fel,nem túl jelentõs az olajfogyasztás 10000km en kb 4deci.mondták mások:alu blokk,valszeg e miatt is.
    azt mondja emberünk:kopott a motor,lehet gyûrûzni kéne…../óra :71.000km/infarktus 1.szerinte nem normális jelenség,h ennyire olajos.
    sztem lehetõségek:-egr szelep dzsuva./lehet emiatt????/
    -gyakori városi használat/emiatt??/
    illetve ti mit mondotok????
    üdVW

admin
    Adminisztrátor

ÜdVW Gábor!

A motort ne nagyon engedd szétszedni! A hengerfejet meg ne próbálják síkolni!
    Ezek az alu blokkos motorok a használat során szépen megcsavarodnak. Ha errõl leszedik a hengerfejet és megsíkolják, nem biztos,hogy illeszkedni fog ezen a blokkon! Ugyanezen okból ezeket a motorbblokkokat igen körülményes megfúrni(állítólag egyetlen javító méret van), de nem is vállalnak garanciát rá!
    Érdemes lenne legelõször kompressziót mérni!
    Szerintem abban a levegõszûrõben nagyrészt pára és egy kis olaj található. Ez betudható a rövidtávú közlekedésnek….:S Esetleg egy olajleválasztót kellene alkalmazni… Ilyenkor arányosan csökkenteni kell a szervízintervallumokat is!

admin
    Adminisztrátor

Szia Doki!

Köszönöm szépen a válaszodat,segítségedet!
    Megnézetem a kompressziót,ahogy ajánlottad.

Mindent egybevéve teljesen megvagyok elégedve az autóval.Kellõképpen húz /amit egy 1.4 es motortól várhatunk/,fogyasztása vegyes használatban 7-8 liter között van,és állítólag ennél a blokknál "normális" ekkora olajfogyasztás.
    Mindegy,meglátjuk,de szerintem nagy baja nem lehet,mindenesetre besokkoltak vele.

üdVW és köszönet

Tóth Gábor

admin
    Adminisztrátor

ÜdVW Gábor!

Az EGR szelepet(tök mindegy,hogy milyen motor) egy alu lemezkével szoktam ‘hatástalanítani’ … Többet árt a motornak, mint használ! Furat levakol a lemezzel és kész. Ha vákuumos vezérlésû a szelep,még a vákuumcsövet is leveszém és egy kis dugót teszek bele.
    Az elektronikus csatit nem szabad lehúzni sem a mágnesszelepról ,sem az elektronikus EGR szeleprõl, mert a motorirányítás hibaként jelzi!

4 bejegyzés megtekintése - 1-4 / 4
  • Be kell jelentkezni a hozzászóláshoz.