Intercooler!!!

Kezdőlap Fórumok Technikai segítség Motor Intercooler!!!

• This topic is empty.
15 bejegyzés megtekintése - 1-15 / 15
  • Szerző
    Bejegyzés
    admin
    Adminisztrátor

Üdv mindenkinek!!!

Valaki rakott már be mercedees sprinter intercoolert jetta2/golf2-be? Mert vettem egyet és be szerettem volna rakni csak hát kevés a hely:) Pedig azt hallottam,hogy ez pont befér a hûtõ elé! Nekem pont nem fér be!
    Ha valaki csinált már ilyet akkor megköszönném ha segítene! Hûtöfelület mérete 720mmx280mmx3.5mm! Csak hogy egyrõl beszéljünk!

Elõre is köszönöm!

admin
    Adminisztrátor

ÜdVW Gergõ!

Igen, többen is beszerelték a Golf II-esbe a Sprinter Intercoolert. Ahhoz a négylámpás hûtõrácsot el kell felejteni és a zárhíd is némi átalakítást kíván.

admin
    Adminisztrátor

ÜdVW Doki69!

Én addig eljutottam,hogy a zárhidat átalakítottam! Tehát a cooler befér a hûtõ elé csak épp a csatlakozásai vannak rossz helyen! Tehát JETTA 2 1.6 td-rõl van szó! Az egyik oldalon a generátor szíjtárcsája olyan közel van,hogy már nincsa az a csõ ami elkanyarodna elõtte! A másik oldalon pedig ott az aksi! 60-as csöveket csináltam hozzá!!!Lehet,hogy ez a gond? De a cooler csatlakozása meg 65-ös! Esetleg ha vmi képeket vagy linket kérhetnék azt megköszönném!

admin
    Adminisztrátor

Üdv mindenkinek!

Nem akarok senkit sem sürgetni a válaszokkal de már csinálnám a kocsit:)
    Akkor senki sem tud nekem segiteni???

admin
    Adminisztrátor

ÜdVW Gergõ!

Mivel a Sprinter intercooler-én nem szimmetrikusan vannak elhelyezve a csõcsatlakozások, mi történne, ha lefelé teszed a csatlakozós részét? Úgy szerintem elfér,bár egy kicsit ‘sakkozni kell’ míg a váznyúlvány alól fel tudod vezetni….

admin
    Adminisztrátor

ÜdVW Doki69!

A probléma ott nan,hogy ha azt akarom hogy a cooler csõkivezetése a motor felé nézzen akkor mindegy hogy hogy forgatom mindig a generátor felõli részen lesz a lenti része! Tehát az a lényeg hogy csak egyféleképpen lehet berakni:( Ha ez pont fordítva lenne akkor minden gond meg lenne oldva 🙂

admin
    Adminisztrátor

ÜdVW Gergõ!

Akkor próbáld meg egy mûanyagossal ‘áthelyeztetni’ a csonkot…

admin
    Adminisztrátor

ÜdVW Doki69!

Köszönöm a válaszokat! Nem tudom még,hogy hogy lesz! Lehet hogy csere……………

admin
    Adminisztrátor

Hello doki69!

Az intercoolerhez lenne kérdésem.Én is erre készülök,de nem tudom mi a helyzet télen.Ha utólag építek be coolert nem hûti túl a motort télen amikor magától is hideg a levegõ?Az én autóm így is nehezen melegszik télen,viszont nyáron meg szükség lenne az extra hûtésre.

admin
    Adminisztrátor

ÜdVW Gergely!

Van egy kis fogalomzavar! 🙂 Az inercoolernek semmi köze a motor hûtõrendszeréhez! A feladata a kompresszorból (tök mindegy milyenbõl, lehet az G-töltõ, spirálkompresszor, vagy turbótöltõ) kilépõ, a sûrítés (turbósnál a hõátadás miatt is) felmelegedett töltõlevegõ lehûtése. Minél hidegebb ez a levegõmennyiség, annál többet tudunk belõle egységnyi helyre(pl.hengertérfogat) besûríteni, amiben arányosan több üzemanyagot tudunk légfelesleggel elégetni. Ez arányos teljesítménynövekedést okoz.
    Az esetlegesen túlzottan hideg beszívott levegõ a kamrás dízelmotoroknál okozhat hidegláng-égést…
    A nehezen felmelegedõ motorod probémája a termosztát környékén lesz…

admin
    Adminisztrátor

Üdvw Doki69!

Azt tudom hogy nincs köze a hûtéshez közvetlenül,de ha az égéstérbe hidegebb levegõt juttatok az egész biztos hûti a motort is,ha az nyáron jól átmelegedett turbóból jön biztos hogy jobban melegszik(ezt saját melóm is alátámasztja).A szívó autó is igy mûködik, télen külön fûtik a szivó csövet,hogy hamarabb elérje az üzemi höfokot.
    De az autón is érezhetõ hogy mikor használom,hûvösebb idõben érezhetöen jobban megy,mint hõségben.

admin
    Adminisztrátor

ÜdVW Gergely!

Ismét fogalomzavar!:)
    A benzines autók szívócsõsorát azért melegítik, mert a hideg levegõben jelentõsen lecsökken a párolgása és nem tud a levegõvel megfelelõen keveredni. A hengerenkénti injektoros mociknál ez elhagyható, mert a hengerfejben szinte a szívószelepre és környékére ‘lövik’ a benzint, ami utána már igen kis utat tesz meg a hengerig, ellentétben a központi injektoros, vag a kár a karburátoros modellekkel…
    Egyes hengerenkénti injektoros motorknál a fojtószelepet is fûtik, de azt a lefagyás elkerülése miatt…

admin
    Adminisztrátor

Üdvw Doki69!

Ma is tanultam valami újat a szívó motorokról,de kiváncsi leszek a cooler hatására.
    Ezt a részletet a netrõl vágtam ki egy intercooler címû cikkbõl amit a carstylingon találtam:
    ,,Szintén köztudott, hogy a magas hõmérsékletû levegõ motorba juttatása két szempontból is hátrányt jelent: egyrészt káros a motor élettartamát tekintve, mivel az egyébként is meleg motor hõterhelését tovább növeli, másrészt káros a motor teljesítményére is, mivel a magas hõmérsékletû levegõ kisebb sûrûségû."

admin
    Adminisztrátor

ÜdVW Gergely!

Sajna fotóval nem szolgálhatok, de egy éjszakai hófutamon láttam egy Golf II-esben Sprinter intercoolert.
    Éppen ‘szétlõtte’ a gumi turbócsövet…
    Próbálj meg rövidebb ékszíjat használni, úgy hátha több helyed lesz…Valamennyit csak enged…

admin
    Adminisztrátor

"Az esetlegesen túlzottan hideg beszívott levegõ a kamrás dízelmotoroknál okozhat hidegláng-égést…"

Ez a jelenség mit takar? Káros a motorra? Milyen következméyei lehetnek? Hogy lehet elkerülni?

15 bejegyzés megtekintése - 1-15 / 15
  • Be kell jelentkezni a hozzászóláshoz.