ismét felnire gumi!

Kezdőlap Fórumok Golfosok törzsasztala ismét felnire gumi!

• This topic is empty.
15 bejegyzés megtekintése - 1-15 / 16
  • Szerző
    Bejegyzés
    admin
    Adminisztrátor

Üdv

Elõszöris köszönöm a segítséget a múltkori kérdéseimre.(Felnire gumit de milyet)

Új gurigákat sikerült beszereznem egy kedves fanatikustól.
    Ezúton is üdv neki Mányra.

5,5*15" ET38 Pirelli – a gurikát típusa.
    Kérdés: Milyen méretû gumi passzolna rá?
    165/50?
    175/50?
    Mert ugyebár elég keskeny, a felni szája.
    Elõre gondoltam a fenti méreteket, hátulra 195/50-t tennék.
    köszi.

admin
    Adminisztrátor

Szia!

Dobd elõre is a 195/50-t semmi baja nem lesz,max.kicsit jobb lesz a tartása!:woohoo:

admin
    Adminisztrátor

ÜdVW!

Az 5,5 coll széles felnire talán a 185 mm széles abroncs is ‘visítva’ fog felmenni. A másik az hogy domború lesz a futófelület és a közepe hamarabb elkopik…

admin
    Adminisztrátor

ÜdVW!

Nekem a 5,5 * 13 -as Borbeten 175-ös gumik vannak,de elbírná a 185-öt is.A 195-nél az a baj,h tényleg domború lesz a futófelületed.Mondjuk akkor is az lesz ha túlfújod a gumit.Sztem a 185 a lejjobb,mert az nem olyan keskeny,de még parkolni is tudsz szervó nélkül.

admin
    Adminisztrátor

Ha minden jól megy akkor az én gépemen holnap lesz gumi és felni csere ,lekerül a 14" és helyére felmegy a 185/65 R13 Toyo,amint lesz tapasztalat jelzem.Igaz az én felnim az 6 széles,a 175/70 az olyan "ballonosan"mutat rajta de nekem tetszik!:P

admin
    Adminisztrátor

A korhû Pirelli katalógus szerint 195/50 kell rá, íme:
    (forrás: der-pirelli.de)
    [img size=360]https://www.vwdepo.hu/media/kunena/attachments/legacy/images/pirg1.jpg[/img]

Attachments:
    admin
    Adminisztrátor

Sziasztok

Az lenne a kérdésem, hogy milyen gumi fér el egy 88-as Jetta II-esben még kényelmesen? A tankoló nyílásban van egy gyári matrica, abban azthiszem 185-öt írnak. És viszont 195-öst, vagy 205-öst szeretnék. Elférnének ezek? És ha igen, akkor hány coll széles felniket nézzek? (nem vagyok tisztában ezekkel a dolgokkal).
    Azért a kasztniból sem kellene kilógnia. :S Majd kap mûanyag sárvédõíveket hátra is, az dob rajta 1-2 cm-t.
    Köszönöm a válaszokat elõre is.

Üdv.: Gabesz

admin
    Adminisztrátor

ÜdVW Gábor!

A futófelület szélességéhez jó lenne a felni összes méretét tudni. A mûanyag sárvédõszélesítéssel csak saját magadat vered át. Szélesebbnek fog mutatni, az igaz, de alatta ott marad a vas, tehát beleérhet a kerékbe!
    Ajánlom figyelmedbe a ‘Vigyázz, ha jön a kanyar’ címû cikket itt a honlapon!

admin
    Adminisztrátor

Szia Doki

Nem szeretném én magamat átverni. 🙂 A célom az lenne a sárvédõvel, hogy ne lógjon ki a kasztniból a gumi, mert azért szól a rendõr. A cikket keresem és elolvasom.

U.i.: Nemtudok pontos méretet mondani, mert még nincs felni. Éppen ezért. Nemtudom, hogy milyet vehetek, amivel még nem lessz gondom. 15, vagy 16"-osat szeretnék.

admin
    Adminisztrátor

üdv.
    a szélesítés miatt lehet hogy ránézésre nem fog kilógni a kerék a kerékjáratból, de ha kettõnél többen ülnek a kocsiba, akkor tuti hogy az elsõ bukkanónál belefog hasítani a sárvédõ pereme a gumiba.
    szerintem próbálj meg gyári ET-s felnit beszerezni(nem vagyok benne biztos de asszem 38). 7coll széles még vígan befér akár 17"-is peres gumival.
    tanácsom hogy elõbb felnit válassz, aztán hozzá való gumit.

admin
    Adminisztrátor

Hello

Köszönöm a választ! Erre voltam kíváncsi! Tehát max kb 7" széles lehet a felni.
    És tényleg elférne a gyári kerékjáratban akár a 17"-os is peres gumival?

admin
    Adminisztrátor

ÜDVW!

A 7 coll széles felni 35-ös ET számmal bele fog érni a doblemezbe. A gyári felnik is emiatt voltak 6,5 collosak….

admin
    Adminisztrátor

Most lehet hogy hülyeséget kérdezek, de az ET szám tulajdonképpen mire utal?
    A 7"-os ET38-as elférne, de a 7" ET35-ös nem?
    Lehet hogy tudatlan vagyok etéren, sõt biztos, de én azthittem, hogy az ET szám valamiképpen a középsõ nagy lyuk méretére utal.
    Javítsatok ki kérlek.

admin
    Adminisztrátor

AZ enyémen ET50-es felni van 7 coll széles——>>nyomtávszélesítõ kellett elöl 8mm hátul 10mm-es.Így elfér,nálam a lengéscsillapítóba ért bele a kerék…

admin
    Adminisztrátor

ÜdVW!

Gábor!

Az ET szám a felni középsíkjától való távolság mm-ben. Amire Te gondolsz, az az agy átmérõje…
    Lásd Isti esetét, az ET 50-es felni beleért a lengéscsillapítóba és a nyomatávszélesítõvel kompenzálta…
    További infó a ‘Vigyázz ha jön a kanyar’ címû cikkben!:angry:

15 bejegyzés megtekintése - 1-15 / 16
  • Be kell jelentkezni a hozzászóláshoz.

search previous next tag category expand menu location phone mail time cart zoom edit close