Izzítás?

• This topic is empty.
7 bejegyzés megtekintése - 1-7 / 7
  • Szerző
    Bejegyzés
    admin
    Adminisztrátor

Hello mindenki!

A tavasszal cseréltek két izzító gyertyát az autómban(gyári vw)sajnos újra kimúlt ugyanaz a kettõ.
    Kicseréltem,és megmértem az izzítási idõt ami 40mp.(eddig is ilyen hossú volt)
    Az lenne a kérdésem,lehet hogy rossz tipust raktak bele, vagy nagyon sok a 40mp(bár akkor nem értem a két régi gyertya hogy bírja)?
    1.6 td ’86 jr

admin
    Adminisztrátor

üdVW Gergely!

A 40 mp-es izzítás a csonthideg motorra vonatkozik! Ez az érték a motor felmelegedésével arányosan csökken!
    A hibás izzítógyertyák vége nem volt elégve? Ha igen, akkor a porlasztócsúccsal van a gond…

admin
    Adminisztrátor

Hello !

Nem volt semmi baja,amit tavasszal cseréltek az is ilyen volt,teljesen ép.
    Van rajta szám 0 100 226 173 lehet ez alapján valamit megállapítani(jó-e 2-es golfhoz)?
    Csak hidegen izzítok ilyen sokáig,sajna le kellet húzni a sarut a hõgombáról,így mindig izzít.
    Ha ez lenne a baj akkor a régebbi gyertyáknak már ki kellett volna purcanni rég.

admin
    Adminisztrátor

ÜdVW Gergely!

Az összes örvénykamrás VW dízelmotorba a 0 250 201 032-es Bosch cikkszámú izzítógyertya kell! Többi típus:
    -Champion CH69;
    -Beru 857MJ

Jó lenne a hõérzékelõ szálat visszatenni a gombára!

admin
    Adminisztrátor

ÜdVW!

Az a probléma a hõérzékelõvel,hogy csak hidegen enged izzítani,ha egy picit is meleg a motor akkor egyáltalán nincs izzítás.Lehet hogy a gomba rossz?
    Ha jól értettem a válaszod egy bizonyos hõmérsékletig kellene izzítani csak egyre rövidebb ideig,szerintem az én motorom nem ezt csinálja.
    A kód szerint nem jó a gyertya amit bele raktak,gondolom nem örvénykamráshoz való.
    Köszi a választ.

admin
    Adminisztrátor

ÜdVW Gergely!

Az nem olyan biztos! Ugyanis van úgy,hogy izzít a relé,de már az ellenõrzõlámpa már nem jelez! Próbalámpával ellenõrizd az izzítógyertyánál!

admin
    Adminisztrátor

Köszi,már próbálom is.

7 bejegyzés megtekintése - 1-7 / 7
  • Be kell jelentkezni a hozzászóláshoz.