Jetta 82′ 1.3GF

Kezdőlap Fórumok Technikai segítség Motor Jetta 82′ 1.3GF

• This topic is empty.
4 bejegyzés megtekintése - 1-4 / 4
  • Szerző
    Bejegyzés
    admin
    Adminisztrátor

Sziasztok!
    Szeretnék segítséget kérni motorcsere ügyében!
    Gyárilag 1,3-as GF motorom van 4 sebességes GU típusú váltóval. Nagyon sokat szenvedek már a karbimmal mert hol az alapjáratom, hol a fogyasztásom, hol a hideg-, hol a melegindításom rossz! Múlt héten Pécsreõl hazajövet Dunaújvárosba (130km) itt a városban széthullott a difim, a bolygómûben az egyik fogaskerék kettétört, az egyik fele bennmaradt, a másik a kupéunghoz átköszönt és elfolyott a váltóolajam. Váltót sikerült szerezzek, csak a pontos eredetét nem tudtuk a váltónak. Mostmár biztos hogy 1,1-esrõl van mert nagyon rövid és hosszútávon nem lehet vele normális fogyasztást produkálni (80-90 az utazója).
    Most tudnék egy 1,8as 90lovas karbis motort egy passatból 15ért. Komplett csak váltó nincs rajta, de azt egy ismerõsöm tudna adni ingyen. A bibi hogy eredetileg a passatba ez a motor gyárilag hosszában volt beépítve, és nem tudom hogy belelehetne rakni a jetibe úgy hogy ne kelljen minden bakhoz heggeszteni?
    A motoron egy pierburg 2E típusú karbi van, a motorkódját nem tudom biztosan de én a JV-re tippelek.

Köszönöm segítségeteket
    Kéri Dávid

admin
    Adminisztrátor

ÜdVW Dávid!

A Passat motort be lehet variálni a Jeti-be,viszont sok mindent át kell alakítani.
    Ki kell cserélni az olajszûrõ csonkot keresztmotoroséra(Golf/Jetta I-II).
    Ki kell cserélni a váltót, komplettan(rudazat, kuplung) 020-as típusúra(fordított kuplungos), lehetõleg FF, 9A, 4S, 4T kódúra. Át kell hegeszteni a motortartó elsõ bakot jobb oldalon hátra a nyúlványon a sík felületre..
    Át kell a motoron szerelned a generátort, ha a Passat-on a kipufogóöntvény alatt volt..

Egyelõre ennyi jutott eszembe…B)

Nem járnál jobban esetleg egy Golf III/Vento 1,4-1,6 mocival+ váltóval? Azokról kívülrõl nem mondják meg, hogy hány köbcentis…:laugh: Legfeljebb annyit mondasz, hogy rádobtál egy négyütemû Tr-WB hengerfejet…

Módosította: Doki69, Idõpont: 2008.09.22 19:08

admin
    Adminisztrátor

ÜdVW Doki!

Keresgéltem a neten vento és golf motort, de nem igazán találtam…:(
    Hol tudok komplett motort keresni ill találni a neten??

Ez a passat motor olcsó, kéznél van és ismerõstõl lenne, ezért is eröltetném ezt.
    Az egyetlen hibája, hogy a karbi alatti gumitalpat kell rajta cserélni és kész lenne. A váltó már harcsa passatból lenne ami keresztmotoros megvan hozzá kompletten a rudazat, kuplung váltó, tehát szerintem azzal nem nagyon kell foglalkoznom.
    A generátort nem néztem viszont hogy hol van eredetileg a motoron, de ha át kell raknom máshova, akkor annak van elõkészített helye a motoron?
    Ill a bak átheggesztését egy kicsit jobban részleteznéd nekem hogy hova kell? A nyúlványon hátrébb a tûzfal felé és a nyúlvány felsõ felére?
    Bocsi hogyha hülye kérdésekkel zaklatlak, de sajna ennyire nem vagyok jártas az ilyen átalakításokban.

Dávid

admin
    Adminisztrátor

ÜdVW Dávid!

Egy kis gondban leszel!
    Ugyanis ha jól gondolom,a harcsa(malac-vagy B3-as Passatra gondoltál, amit ’88 és 93 között gyártottak) Passat váltója nagyon nagy harc árán fog ‘bemenni’ a Te Jetidbe! Az teljesen más rendszerû ,mivel nincs rudazata, hanem huzalos mûködtetésû és hidraulikus kuplungja van. Ahhoz esetleg a T4 Transporter bowdenos átalakítóját tudod majd használni ,ha kapsz…
    A motortartó bakot az eredeti 1.3-as kaszniról le kell fúrni és köszörülni, majd hátrébb, majdnem a rugótorony elé kell majd 180 fokkal megfordítva(az alja lesz felül) felhegeszteni a sík felületre! Ezt így elmondani nem lehet, ehhez kell az autó, amin meg lehet mutatni.
    Mindenképpen kérd ki egy ebben jártas szakember segítségét! Ezt egyedül nem fogod tudni megcsinálni!

4 bejegyzés megtekintése - 1-4 / 4
  • Be kell jelentkezni a hozzászóláshoz.

search previous next tag category expand menu location phone mail time cart zoom edit close