Jetta 86 bajok

• This topic is empty.
15 bejegyzés megtekintése - 1-15 / 19
  • Szerző
    Bejegyzés
    admin
    Adminisztrátor

Szerbusztok.

Megvettem elsõ autómat egy 1986os 1,6os td jettát.
    Fõbb gondjaim kérdéseim. Az elõzõ tulaj felettébb nagy gondossággal tüntette el elõlem hogy a légszûrõbõl jövõ csõ, ami belemegy a turbóba, rendelkezik egy leágazó csõvel ami valami szelepbe megy. Na ez nemcsak le volt szakadva, de még be is volt dugózva. Miután ezt a hibát megszüntettem, a turbóm 3000res fordulatnál elengedi a nyomást. Miért? Mire szolgál az a csõ? Milyen kárt tehetett az hogy ez el volt dugózva? Hogy lehet javítani?

Az adagolóm a hétvégén lessz javítva mert a túlfolyón ömlik a gázolaj.

A vízpumpám is ki lessz cserélve, hasonlló hibával, mert azon meg a víz dõl kifelé.

A motorom nem intercooleres. Szeretném azzá tenni. Ez akadályokba ütközik, vagy az intercooler beszerzésén és felrakásán kívül kell-e valami egyéb mûveletet átalakítást beütemezni?
    Van-e valami különbség az intercooleres és az intercooler nélküli motor között?
    Érdemes-e?

Válaszaitokat elõre is köszönöm, és ha tudtok hatvan környékén valami becsületes hozzáértõ szerelõt kérlek írjátok meg!

admin
    Adminisztrátor

Szia…

Ami elengedi a turbó nyomásod az a lefujó szelep,gondolom azért volt ledugózva mert rossz,elõbb elengedte a nyomást mint ahogy kellene.(túlnyomás meg,váltáskor van szerepe)
    Az a ledugózás a turbónak nem tesz jót,mert ez a szelep tehermentesíti a turbót váltáskor…Új szelep kell…

A sima turbós 70 lovas a cooler-es 80 ennyi a különbség…

nem vagyok szerelõ,de elég jól benne vagyok ezekbe a vw-es dolgokban…nem rég újjítottam fel a turbót meg a mocit(az én autómon)…

de a Doki 69 majd megválaszolja faxán!!!Én erre gondolok ,hogy ez a gond

admin
    Adminisztrátor

ÜdVW Péter!

Lehet, hogy nem gyári turbó van a motorodon, vagy a megkerülõ szelepe beragadt! Sokkal nagyobb nyomáson dolgozik és emiatt a szelep ‘visszatüsszenti’ a többletet a turbó elé. ’88-ig minden 1,6-os turbodiesel motor maximálisan 0,65-0,70 bar turbónyomással ‘dolgozhat’. Ezt harmadik fokozatban padlógázon 3000-res fordulaton lefékezve kell mérni!
    A fojtószelep nélküli turbodiesel motoroknál nincs szükség lefúvó szelepre, az csak biztonsági szerepet tölt be, ha a turbó megkerülõ szelepe valami okból nem nyitna. Az 1.9-es turbódízel (nem TDI!) motoroknál ki is hagyták…
    Tudomásom szerint az intercooler-es 1.6 TD motrokat(kód:RA, SB ) már az Euro-I-es elõírásokanak akarták megfeleltetni, ezért csak 80 lovat tudnak és az adagolójuk sem egyezik (Bosch szám szerint) a régebbi 69 lovasokéval (kód:CY,JR)

A vízipumpa :laugh: cseréje után csak piros vagy kék, alu barát fagyállót használj!

Az intercooler (köztes hûtõ) feladata a turbóból kilépõ 120-150 celsius fokos levegõt minél jobban lehûteni, mivel a meleg levegõbõl egységnyi helyre sokkal kevesebbet tudunk ‘besûríteni’,mint a hûvösebbõl. Abban viszont szintén kevesebb üzemanyag égethetõ el légfelesleggel…. Ezért is mondják a tunerek, hogy: Intercoolerbõl nincs elég nagy! Ha az autó eleje csak abból állna, az is kevés lenne! B)
    Ha Intercoolert szerelsz a vasadra, elméletileg növekszik a nyomaték, a teljesítmény, a fogyasztás viszont csökkenhet. Valamint megszûnik a meleg motor jelentõs teljesítmény csökkenése…

Módosította: Doki69, Idõpont: 2008.01.25 19:46

admin
    Adminisztrátor

Hali!

Hát köszönök minden választ, és még talán egy kis pontosítást is kérnék.

Egyrészt én mint laikus hogyan tudnám megmérni hogy mennyi a turbónyomásom "harmadikban háromezernél fékezve", ugyanis az autóban nincs turbónyomásmérõ gyárilag… ?
    A második, hogy én pont az intercooler miatt megnövekedõ nyomás miatt tartok attól hogy az így képzõdöt plussz nyomást már nem fogja bírni a hengerfejem vagy valami más a motorban. Ha ez nem reális kérlek reagáljatok.

Az a vicces hogy a javítás után sem hallottam olyat hogy ez a szelep mûködött volna terhelésváltásnál. Csak és kizárólag 3000 fölött egy százassal sacc. És a másik markáns jelenség mióta vissza lett állítva a normál állapot: van nyomatékom 1300 és 1700 között :D.
    Amíg le volt dugózva ennél a szakasznál szinte csak rázta a kasztnit. 1300alatt is nyûglõdés nélkül ment meg 1700 fölött is de közötte….. arról ne is beszéljünk. Viszont most e két tartomány között is húz relatíve jól.
    Ezt fejtse meg valaki 😀

A turbó legjobb tudomásom szerint gyári, és nem is megy jobban mint 70lóerõ… még (de majd az intercoolerrel) ha azt mondjátok hogy az nem dobja szét a motoromat.

Kellemes hétvégét!

admin
    Adminisztrátor

ÜdVW Péter!

A turbónyomást megmérni maximum 2 bar méréshatárú mûszerrel tudod. A nyomást a szívócsõ és az adagoló nyomáskorrektora közötti gumicsõrõl egy T elágazó segítségével lehet! Az újságban hirdetõ tuningcégek forgalmaznak turbónyomásmérõt…Vagy pedig keress fel egy szakembert!
    Az intercooler miatt elenyészõ lesz a turbónyomás növekedésed! Nekem 2 Golf is (egy 1.6TD és egy 1.9TD) üzemel köztes hûtõvel és 1,2-1,6bar(!) turbónyomással(meg 1 kis okossággal)…Néha a gyengébb minõségû gumicsöveket ‘lövik szét’,de más problémánk még nem volt….
    A VW dieselmotorjai 1600-as fordulat alatt semmit sem tudnak! 1800-tól indul el a nyomatéki görbéjük, úgyhogy e forulat alatt nem szabad megterhelni…

admin
    Adminisztrátor

Szerbusz Doki69!

Köszönöm a segítséget!

Az adagolóm meg lett javítva, igen korrekt módon, változott is az autó… 🙂 elõnyére.
    Viszont mint kiderült a hidrotõkék nincsenek túl jó állapotban.

Kb 2 hét múlva hidrotõkék és olajcsere. Ezen kívül szeretnék egy intercoolert rátenni, és itt jön a kérdés. Az én autómra:
    1. Hova helyezhetem az intercoolert?
    2. Mekkorát rakjak fel rá?

Ezekben a témákban hagyatkozom a Te véleményedre Doki69, ha tudsz kérlek küldj képet a Tiedrõl, az sokat segítene, és egy info hogy ezt honnan és mennyiért szerezted be? Thx

A másik téma a turbónyomás emelés. 1.0bar-ra emelve a nyomásoma az adagolón kell nekem módosítanom? Az a helyzet hogy napi 100km-t utazok, és nem szoktam irtani a gépet, de néha nagggggyon jól jönne az a kis plussz.
    A fogyasztást viszont nem szereném túl magasan látni, sõtt!!! Nekem a célfogyasztás az 5liter, így javított adagolóval már remélem teljesíti :). Viszont kb 5.5tel megbékélnék…

Várom válaszodat!

Tisztelettel: Balogh Péter

admin
    Adminisztrátor

Szia!
    Mi javitottuk az adagolódat,egyik jó barátomnak van egy 2es 1.6td golfja ö azt az autót azért vette hogy ki kisérletezze mit lehet kihozni egy 1.6td mociból! a végeredmény elég jó! citroen xm intercooler(jó a te jettádra is!)turbónyomás1.1bar és tuning adagoló!olyan 110-120le körül van de ezt a motor nem sokáig birja,a hajtásról nem is beszélve! ami kényelmes a mocidnak az kb90-100le de ez szerintem utcára nagyon is megfelel!:cheer:

admin
    Adminisztrátor

ÜdVW Péter!

Elõször is a lóerõkrõl csak fékpadi mérések alapján lehet beszélni…:( Senkit nem akarok megbántani, de jobb lenne nem visszajutni a régi Zsigulis idõkre, ahol mindenki csak lóerõkrõl beszélt, amiknek a fele sem volt igaz…
    Az intercoolert általában a vízhûtõ elé szokták szerelni, bár gyárilag a motor mellett, a váltó felett volt a Golf II-esek utolsó szériájában…
    Nekem a Golf III-asomon,(1,9TD,mot kód:AAZ) a hûtõ elõtt van a cooler és 57mm-res csöveken ‘lélegzik’. Az egyik ismerõsöm bontójából vettem, állítólag II-es Fiat Ducatoé volt…Bár most már kacsingatok egy A6-oséra, ami ugyanakkora lesz, mint a vízhûtõ…
    Állandó 120-as tempónál (5.fokozatban 3100-3200-as fordulaton), kb. 0.5-0.6bar turbónyomással dolgozik a motor, de padlógázon 1,6bar. Így a fogyasztás 4,9-7,0 liter/100km között van lábtól függõen…
    A képekhez légy szíves egy mailcímet adni…

admin
    Adminisztrátor

Hali!

Köszi Doki69, a mailcimem kopaszpit@gmail.com

Thx

admin
    Adminisztrátor

Szerbusztok!

KEzdem elveszteni a fonalat, lasacskán ez már nekem sok.
    Feltûnt hogy mintha nem lenne teljesen homogén a hûtõvizem. Lehet hogy csak a fagyállótól, de az biztos hogy olyan olajos kissé az egész. Reggel indításkor elõször sacc 5 másodpercíg fekete a füst, aztán kifehéredik, majd szinte megszûnik füstölni. És ez még nem is zavarna! De ami igazán zavar, hogy az eddigi stabil 5-6 literes fogyasztásból lett sacc 8-9literes. És a reggeli 5 másodperc után hiába lépek neki oda, nem kormol semennyit! Erre mondjatok megfejtést! A hidrotõkéim cserések, de okozhat ez ekkora bajt? Naponta 100km-t megyek az autóval, így kezdek bosszús lenni.

Egy másik igen fontos kérdés! Mi annak a szelepnek a neve, ami a turbóm után van és vissza tudja engedni a nyomást a légszûrõt a turbóval összekötõ csõbe? Nekem ezt meg is tette szépen 3000re fordulat felett… és nem találom semmilyen alkatrészkeresõben!

Thx

admin
    Adminisztrátor

Hali!
    ha oda lépsz neki az azért van mert el lett véve a üzemanyag tûle azért hogy ne füstöljön de ha hozod akkor birunk állitani rajta hogy több anyagot kapjon!:)

admin
    Adminisztrátor

tõle(bocsi elirtam):)

admin
    Adminisztrátor

ÜdVW Péter!

Az adagolódat a mûhelyben tették fel? Be is állították az elõbefecskendezési szöget? Véletlenül,valahol nem folyik el a gázolajad? Nézd már át az autódat alulról is!

A szelep pontos neve:túlnyomás szabályozó szelep. Cikkszáma: 068 129 633.

admin
    Adminisztrátor

Hali!

Nah hát megvan a probléma. Legalább is azt hiszem… 🙂
    A bal elsõ kerék lötyög, és nehezen fordul, szóval kerékcsapágy lessz a hunyó.
    A jobb elsõ is csinálja ezt, de csak nagyon kicsit.
    A bal hátsó az jó, de csak az, mivel a jobb hátsó is necces, de ott meg valószínûleg csak a fék fog.

Szóval ime a nagy fogyasztás, és minden más problémának a kiindulópontja.

Köszönöm a segítséget! Eddíg is mindent amit kaptam, és azt is ami ezután jön! :cheer:

admin
    Adminisztrátor

ÜdVW Péter!

A fórum azért van hogy egymáson segíthessünk! :woohoo:
    Attól függetlenül a 4 féket is nézzétek át! A beragadt munkahengerektõl, vezetõcsapoktól, korrodált kézifékkötelek mitt ‘fogó’ fékmunkahengerek miatt is fordulhat el nehezen a kerék!

15 bejegyzés megtekintése - 1-15 / 19
  • Be kell jelentkezni a hozzászóláshoz.

search previous next tag category expand menu location phone mail time cart zoom edit close