Klíma javítás

Kezdőlap Fórumok VW Depo offline Kérdezz, felelünk! Klíma javítás

• This topic is empty.
15 bejegyzés megtekintése - 1-15 / 15
  • Szerző
    Bejegyzés
    admin
    Adminisztrátor

Nos a kérdésem az lenne….

Mivel eddig nem mûködött a légkondim, gondoltam biztos üres, hát feltöltöm. Meg is tettem, majd észleltem szivárgást a hûtõbõl. Már meg is van a csere hûtõ, vagy mi a neve (ac condenser). Nos persze mert eddig nem is voltam rá figyelmes, mikor bekapcsolom a légkondit, nem indul el a kompresszor. Lehet azért mert nincs benne gáz?? Vagy feltehetõleg azt is cserélnem kell?? :blink:
    Esetleg biztosíték, vagy relé?

Módosította: Tomanek, Idõpont: 2008.06.12 14:15

admin
    Adminisztrátor

lehet hogy, nehéz a felfogásom,de nem értem a kérdést. "feltöltöttem,hûtõ szivárgott ,megvan a másik hûtõ, nincs benne gáz, relé, biztosíték.":S

Módosította: magyarlaci1, Idõpont: 2008.06.12 18:06

admin
    Adminisztrátor

ÜdVw Tamás!

A légondi ‘be van védve’! Ugyanis a rendszerben levõ nyomásérték nem éri el a kapcsolóét, nem engedi a kompresszort beindulni, ezáltal nem fog mûködni a rendszer! Csak van úgy, hogy a bonyolultság miatt (pl. digitklíma) több nyomás és hõmérsékleti szenzor van beépítve, nehogy könnyû dolgod legyen!:S

admin
    Adminisztrátor

Hát igen. Néha tudok írni kicsit érhetetlenül. Most néztem, igazad van László. Bocsánat.
    Éppen éjjeles melóból jöttem, amit egésznapos fõállásom elõzött meg. Szóval kicsit fáradt voltam.

Na most megpróbálom érthetõen leírni:
    Eddig nem próbáltam a légkondit. Mikor észleltem hogy nem mûködik, egybõl a gáz visszapótlására gyanakodtam. Mikor feltöltöttem, akkor a condenser szivárgott. Ma kicseréltem a condenser-t, s újból feltöltöttem. Mûködött is rendesen, csak nem sokáig. Ezért gondolom nem csak a condenser volt a hibás. Valószínû régóta nem használták, s a tömítések odavesztek. De jó lenne tudni mennyi, s hol is található benne!

admin
    Adminisztrátor

ÜdVW Tamás!

Jó lenne azt is tudni, hogy gyárilag klímás-e a vasad!
    Tömítés minden csõkötésnél van, de lehet még a kompresszornak is hibája, fõleg ,ha havonta 2-szer nem kapcsolták be!
    Sufnituning: az egyik barátom valamilyen epoxi ragasztóval ‘tömítette’ az elrepedt csövet….:pinch:

admin
    Adminisztrátor

ÜdVw Doki!

Gondolom gyárilag klímás. Van benne klíma, s nem igen hiszem hogy ide importáltak olyat 95 tájékán amibe nincs. Habár? Ki tudja. De ebben sztem gyárilag van benne . A kompresszor az mûködik. Ma ismét megpróbáltam, s nyomja a hideget, igaz elég gyatrán. 🙁

admin
    Adminisztrátor

ÜdVW Tamás!

Csak egy gyenge ötletem van: vedd ki a pollenszûrõt! Lehet, hogy itt rejtõzik a megoldás kulcsa!:laugh:

admin
    Adminisztrátor

Kössz. Akkor mégegy kérdés tudatlanságom miatt. Merre találom??

admin
    Adminisztrátor

ÜdVW Tamás!

Gyárilag a pollenszûrõ a szélvédõ alatt , kinnt, az esõcsatörnában található, menetirány szerint jobb oldalon a mûanyag takarólemez alatt…

admin
    Adminisztrátor

Rendben VW szaki úr!! Ma már nem, de holnap megnézem, s próbálom újra csrélni. Köszönöm szépen a sok jó tanácsot!!!

Ma építettem egy direkt szûrõt a kocsimba. Kicsivel jobban muzsikál most mint a scirocco 1.8 karbis motorral… 😆

admin
    Adminisztrátor

ÜdVW Tamás!

Keresd meg itt a honlapon a levegõszûrõkrõl szóló cikket! Kissé csalódni fogsz!:(

admin
    Adminisztrátor

Amúgy nem találtam ilyet hogy levegõszûrõk. Talán árt a motornak hogy több levegõt kap?? A hangjátol teljesen elvadulok. Neee!!!!!!

admin
    Adminisztrátor

ÜdVW Tamás!

Ebben a cikkben volt leírva minden! Sajnos a kereskedõk ‘háborogtak is’ miatta. Sajna a teljes cikk csak az újságban jelent meg…:( :S :blink:

https://www.vwdepo.hu/index.php?option=com_content&task=view&id=6&Itemid=51

admin
    Adminisztrátor

Hát igen, van benne némi igazság. De nagyon bízom benne, hogy rendszeres karbantartással(tisztítás, olajzás) nem teszek kárt a motorban.

admin
    Adminisztrátor

ÜdVW Tamás!

De az a ‘rendszeres karbantartás’ ne legyen több mint 4000 mérföld!B)

15 bejegyzés megtekintése - 1-15 / 15
  • Be kell jelentkezni a hozzászóláshoz.

search previous next tag category expand menu location phone mail time cart zoom edit close