Kuplung csere

Kezdőlap Fórumok Golfosok törzsasztala Kuplung csere

• This topic is empty.
10 bejegyzés megtekintése - 1-10 / 10
  • Szerző
    Bejegyzés
    admin
    Adminisztrátor

Sziasztok.

A következõ a gondom,Tesóm golfján 1.6 szívó diesel-en kicseréltem a kuplungtárcsát,a kinyomócsapágyat meg a kiemeló tányért(vagy mit).Összeraktam és nem lett jó nem emel ki eléggé.Mi lehet a baja?A tárcsa 3-4 mm-el nagyobb átmérõjû volt mint az eredeti,de összenéztük és még simán elfért benne.Minden gyári cuccra lett kicserélve.A kuplung szerkezet lehet a rossz????

Elõre is köszi…

admin
    Adminisztrátor

ÜdVW Isti!

Nézd meg ,hogy a váltó végén lvõ kis karocska eléggé benyomja-e a kiemelõ rudat! Ehhez a váltó végét le kell venni! Lehet az is,hogy a kinyomócsapágyad szétesett,vagy a kiemelõ karocska elkopott,vagy eltört…

admin
    Adminisztrátor

Köszi doki…

De megvan a hiba ha minden igaz.Néztük a boltban a kuplung tárcsa méreteket,és elvittem ami benne volt 190 mm es és a dieselekben 200mm és 210 mm-esek a tárcsák,úgy néz ki hogy benzines váltó van rajta,mert azokban van 190 mm-es tárcsa.Meg észrevehetõ,hogy rövidebbek a sebességek benne mint az én TD golfomban.

A kinyomó csapágy is új,meg gyári azt is most cseréltem,nem láttam semmi hibát a zöld lemezke mögött.

De azért köszi az infót remélem most jó lesz….

admin
    Adminisztrátor

ÜdVW Isti!

A kuplungház alján megtalálod a váltó kódját! Ezen a motoron 4S, 4T vagy ATH kódú váltónak kellene lenni.

admin
    Adminisztrátor

Köszi.

Ma kivettem a mocit ismét,lekaptam a váltót rendeltem olyan tárcsát ami bene volt.
    Néztem a váltó kódot:4S 06 017
    3
    Ez diesel váltó?

admin
    Adminisztrátor

ÜdVW Isti!

Ez ‘csak’ diesel váltó… A turbósokra a 4T, vagy ATH került..

admin
    Adminisztrátor

Szia Doki…

Ma összeraktam a benzines kuplungtárcsával és jó lett,egy kicsit remeg amikor kis fordulaton indulok el vele,gondolom össze kell kopnia a dolgoknak…

admin
    Adminisztrátor

Szia Doki…

Ma összeraktam a benzines kuplungtárcsával és jó lett,egy kicsit remeg amikor kis fordulaton indulok el vele,gondolom össze kell kopnia a dolgoknak…

admin
    Adminisztrátor

Szia Doki…

admin
    Adminisztrátor

ÜdVW Isti!

Sajna nem így van! Nem fog egyenletesen a tárcsa. Ez lehet attól, hogy sem a nyomólap, sem a szerkezet lapja nem lett megfelelõen ‘érdesítve’ (szabályozva).

10 bejegyzés megtekintése - 1-10 / 10
  • Be kell jelentkezni a hozzászóláshoz.

search previous next tag category expand menu location phone mail time cart zoom edit close