www.kedvezmenyesbiztositas.hu

Leáll és (vagy) nem indul a szekér/Golf3

Kezdőlap Fórumok Technikai segítség Motor Leáll és (vagy) nem indul a szekér/Golf3

Címkézve: 

13 bejegyzés megtekintése - 31-43 / 43
  • Szerző
    Bejegyzés
    admin
    Adminisztrátor

Nekem a levegõben lóg,mert utólag lett beépítve,mint kiderült nem tökéletesen.Amikor leállt a géped,nem figyelted világított neked az olajnyomás és a töltésjelzõ? Mert ha azok világítanak,akkor máshol lesz a hiba.

admin
    Adminisztrátor

Amikor menetközben leáll, akkor nem nem világítanak a visszajelzõk, de volt olyan, amikor pl villogott az olajnyomáslámpa.
    Viszont amikor a gyujtáskapcsolót le- majd vissza kapcsolom, utánna világítanak akkor is, amikor nem indul a motor.
    Gondolom ez neked is így volt. Ha neked a fõ szállal volt a gond, akkor pl az önindító meg a visszajelzõk hogy kaptak áramot?

Majd kipróbálom azt, hogy lenyitom a relétáblát és beindítom az autót, közben meg mozgatom mögöte a vezetékekek meg a lógó reléket. Talán ott lehet valami csatlakozási hiba.

Módosította: GolfIII, Idõpont: 2009.05.06 20:12

admin
    Adminisztrátor

SzeVWa Jox!
    Nekem is ilyen volt.Önindítózáskor egy másik szálon kapnak áramot a visszajelzõk,amikor elengeded a kulcsot,akkor pedig a fõszálon. Hát igen,kísérletezgetni kell.

admin
    Adminisztrátor

Sziasztok!
    Hasonló, ha nem is teljesen ilyen problémával küzdök, ezért gondoltam nem nyitok új témát a kérdésemhez.
    Szóval Golf III. 1.4 AEX ’95-ös évjárat. Néhány hónapja (télen még nem) produkálja az autó azt a hibát, hogy – általában hosszas alapjárat (dugó, várakozás) használat utáni leállítást követõen, de leginkább randomszerûen – indítózásra elkapja, majd azonnal visszaesik az alapjárat és lefullad. És ezt elismétli 5-10 alkalommal, mire normálisan elindul. Hiába lépek a gázra ahogy elkapta, akkor is leáll. Tehát a gyújtás mûködik, üzemanyag is van, de csak felbõg a moci, majd elhallgat.
    Megemlítendõ, hogy 9.000 km-rel ezelõtt vettem a kocsit, és felfedeztem ezalatt kb. 1L-nyi olajfogyasztást, elképzelhetõ, hogy a katalizátornak tett be az olaj?
    Eddig a gyújtótrafóval és a jeladóval ijesztgettek, hibakód semmi.
    Gyújtótrafó hibát ugye túlmelegedés okozhat elsõsorban? És ha azzal lenne a baj, egyáltalán "elkapná" indítás után, vagy csak az önindító tekerne? (szerintem utóbbi).
    Kösz

admin
    Adminisztrátor

ÜdVW Gábor!

A benzinnyomást is ellenõrizni kellene! Érték 3-3,5 bar. Ezalatt bizonytalan az injektorrendszer mûködése!

admin
    Adminisztrátor

Jenei Gábor,

Én vetem egy új gyújtásrtafót, de nem a trafó okozta a hibát (nem tudom mi), ezért visszatettem az eredetit.
    Tehát van egy új, 1 napot használt Meyle gyártmányú gyújtástrafóm, ha kell keress meg itt vagy emailben, odaadom olcsóbban!

admin
    Adminisztrátor

Sziasztok!
    Énis szívtam egy kicsit az ABD-s mocimmal! Nekem a katalizátor volt eltömõdve, úgy hogy visszafojtotta a mocit és még alapjáraton sem ment…Érdekes dolgokat csinált…

Remélem hasznos infó volt!

Üdvw!

admin
    Adminisztrátor

Sziasztok,
    nálam is jelen volt ez a hiba (szintén G3 1.6 ABU) én egybõl a szikrát néztem meg. – Nem volt csak pár perc várakozás után – Most cseréltem trafót, meg kábeleket (Szentendrén Kugler Károlytól rendeltem – van webáruháza 14800FT trafó + 5kábel ) Remélem nem jön elõ újra a hiba, még nem merek 100%-ban nyilatkozni, de ma minden úgy mûködött ahogy kell.

admin
    Adminisztrátor

A következõ kérdésem lenne hozzátok!
    Ráadom a gyujtást hallom,hogy elindul a benzinpumpa majd leáll! Gyujtás alatt folyamatosan kell e neki müködni vagy ha megvan a nyomás akkor leáll?
    Lehuztam a benzincsövet a karburátornál és egy keveset nyom mig ráadom a gyujtást és leáll! Ennek igy kell müködni és csak motorüzem alatt nyom folyamatosan??;)

admin
    Adminisztrátor

üdVW!

A szivattyúnak így kell mûködnie! Folyamatos üzemre akkor kapcsolja a vezérlõegység ha van motorfordulat jel!

admin
    Adminisztrátor

Kösz a választ Doki! Ez megnyugtatott mert szivattyut nem kell cserélnem!
    Szürõcsere,tanktisztitás következik és majd beszámolok a fejleményekrõl!

admin
    Adminisztrátor

Üdv. Sziasztok!A segítségeteket szeretném kérni!Golf III am van,94-es,ABD motorkódú,központi injektoros!A problémáim,kérdéseimokat eszik 90-100 temponál 9-10l.A Co magasabb mint kellene jóval.A gyertyák ujjak,többször kiolvasva,hiba nincs,lambdaszondára rákapcsolva a diagnosztika,jól müködik,mozog a grafikon.Hõgomba müködik,idöben felmegy a vízmutató,nem forr fel.A kompresszió méretve jó 12 értékü.Lusta lomhának érzem,nagyon lassan gyorsul,és elõzésnél 3 is vissza kell kapcsolni.A katalizátor nem tudom müködik e ,de az nem befolyásolja a fogyasztást ugye?Viszont az probléma e,hogy a légszürõházban nem vált át a szelep?.Miiért én sem tudom,de mindig a motor melegét szívja,nem a külsõ levegõt.Már kifigyeltük,meleg motornál sem váltott át,pedig nem koszos.Azt valami az injektorbol vezérli nem?Mit javasoltiok,mi lehet a probléma? Írjatok!Elõre is köszi!Zoli!

Lajos Penge
    Felhasználó

ÜdVW Doki!

lenne egy golf 1.4 es AEX motor kódú gépem az elmúlt napokban volt vele gondom meg a szerelő ismerősöm is feladta már! elsőnek szétment a önindítóm de közbe a gyújtáskapcsoló is mert nem indít most tettem rá egy kapcsolót ki iktatva a másikat beindul jár a motor de egyenletlen járása van! a gázra lépek nem csinál semmit se aztán leáll újra indítok pöcrőf megy de ugyan az cseréltünk porlasztót cseréltünk gyújtást rotorostól de semmi meg néztük a trafót jó szikra is jó benzint is kap de mikkor megy kicsit kormosnak találom a kipufogót de az lehet azért van mert nem tudja elégetni a benzint ? mivel nem úgy jár ahogy kéne! ? esetleg Motorvezéröl okozhat ilyet? mert tanácstalan vagyok volt ithon egy másik Motorvezérlő kicseréltük csak mivel az nem ez a Motor kódú nem indult be csak folyamatosan ment a szívagyú de viszont mikkor vissza tetűk a másikat akkor beindult egyből és szépen ment egy darabig aztán ugyanaz a jelenség.-. kérem segítsen! Köszönöm

13 bejegyzés megtekintése - 31-43 / 43
  • Be kell jelentkezni a hozzászóláshoz.

[instagram-feed]

AABCarLogo125x125

search previous next tag category expand menu location phone mail time cart zoom edit close