www.kedvezmenyesbiztositas.hu

Lengéscsillapító csere

Kezdőlap Fórumok Technikai segítség Futómű Lengéscsillapító csere

Címkézve: 

Ennek a témakörnek tartalma 5 hozzászólás, 3 résztvevő. Utolsó frissítés:  gal sandor 8 hónapja telt el.

6 bejegyzés megtekintése - 1-6 / 6
  • Szerző
    Bejegyzés

admin
    Adminisztrátor

Sziasztok!
    Édesapám 1990-es évjáratú 1.3-as diesel Polo-jában kellene első lengéscsillapítókat cserélnem.
    Mivel ezen az autón még lengéscsillapítót nem cseréltem,ezért szeretnék ezzel kapcsolatban segítséget kérni Tőletek.
    Ma délelőtt megvásároltuk az új lengéscsillapítókat,de a kicsomagolás után láttuk hogy ezek csak lengéscsillapító betétek,patronok.
    A kérdés az lenne hogy az autónkba beépíthetőek-e ezek a patronok?
    A lengéscsillapitókat kompletten ki tudom szerelni,a rugókat rugóösszehúzatóval le tudom szerelni a lengéscsillapítóról, a kérdés az lenne hogy hogyan csináljam tovább a patronok cseréjét?
    Előre is köszi!
    Üdv.
    Imre

admin
    Adminisztrátor

ÜdVW Imre!

A dízelmotoros változatokhoz erősített lengéscsillapítót ad ki a gyár. Cikkszáma 867 413 503B.
    A rugóstag liszerelése után a rugót célszerszámmal összeszorítva le lehet venni a toronycsapágy anyáját. etután a rugó levehető. A patron cseréjéhez a lezáró fedelet kell egy csőfogóval lecsavarni. Ezután a patron cserélhető. Lehetséges,hogy központozó gyűrűt is kell használni,azt azonban csomagolják az új csillapítóhoz. A patron behelyezése után hidraulika, vagy transzformátor olajjal ajánlott feltölteni a házat, a patron hűtését biztosítandó.

admin
    Adminisztrátor

Sziasztok!

Seat ibizám van, gyakorlatilag III-as golf, és Polo alkatrészekből épül fel. 1994-es 6k típusú.

Gondolkodom a futómű átalakításon, de sajnos nincs nagy tapasztalatom ebben. Nézgettem a Gewinde gólyalábakat. Az lenne a kérdésem hogy ezekkel keményebbé is tehető a futómű (egyszerűbb változatra gondolok nem olyanra amire kifejezetten az van írva hogy állítható keménységű) ? Vagy csak szimplán a magasság állítható és gyári keménységű mindegyik?

Illetve szilentek terén csak a powerflex gyárt kész szilenteket? Vagy poliuretánból legyártatható kisiparilag is némelyik darab? Mert az előbb említettet kicsit drágának találom…

Köszönöm Előre is!

admin
    Adminisztrátor

ÜdVW!
    Ameik gevindénél nincs feltüntetve hogy állítható keménységű, annál csak a magasságot tudod állítani. De ezek alapból keményebbek,mint gyári.

Ugronitz Balázs
    Felhasználó

Sziasztok . Golf 3 1,4 ferde hátú hátsó teleszkópon mennyi anyának kell lennie gyárilag ?

gal sandor
    Felhasználó

Helló meg jött a hideg és vele együtt a problémánk is. Passat 1.9 PD TDI ről van szó. -5fok alatt ojan kémények a lengéscsillapítók mint ha betonból lennének. +1 fokban teljesen jól működnek nincs nyomorgó hangja,mi lehet a bajuk?

6 bejegyzés megtekintése - 1-6 / 6

Be kell jelentkezni a hozzászóláshoz.

[instagram-feed]

AABCarLogo125x125

search previous next tag category expand menu location phone mail time cart zoom edit close